Günün Sözü DamlaPenia.
Her şey neye layıksa ona dönüşür. -Mevlana
Etiket Listesi
07 Ucu Olan, Ahfa, aliy, Alize, Almi, Angel, Ashriel, BABAT, birikim, Blackheart, blazeofglory, BOOMERANG, BuYuCu, Coffee Queen, Coldman, Cookie, DeLifisek, Deniz, Destina, Dua ', Düş Bozumu, Düşes, döngüsel, Elif, Emily

Like Tree95Beğeniler
Seçenekler
Seçenekler
Stil
Damla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Seslenildi
8368 Mesaj
Etiketlendi
235 Konu

Yni Forumunuz | Düşünce Platformunuz Projesi Ön Bilgilendirme

02 Nisan 2020
1

Merhaba arkadaşlar;
Forumunuz olarak, çok uzun sürelerdir bir proje yapmıyorduk. Açıkcası ben, eskisi kadar sanal da takılmayı maalesef sevmiyordum.
Foruma gözüm gibi baktım, beş yıl da buralara geldi. Lakin, artık kendi forumuma bile giresim - pc yi açasım son zamanlar da gelmiyordu.
Tabletten bakıp göz atıp reklamcı varsa banlıyordum, bir iki bir şey yazıp gidiyordum o eski hevesim hiç yoktu.
Forumu kapatmayı da düşünmüştüm ama, sizler bunu istemezdiniz. Onca emeğimiz, güzel hatıralarımız oldu.
Biri/lerinden duyuyorum forumunuz bitti diye, onlar forumunuzdan çıkma olduklarını unutmasınlar. Her neyse,
Atılan kazıklar - yapılan yanlışlar - insanların sahte karakterlerli olmaları gibi sebeplerini zaten saymıyorum.
1.) Forumları tamamen çocuk parkına döndürdüler.
2.) ''Ayşe saçımı çekti'' gibi saçmasapan gündemleri var.
3.) Eskiden ''Damla ile Derinlikler'' köşem de tasavvuf yazıları yazıyordum genellikle, bir kaç serbest yazılarım da olmuştur. Lakin, baktım ki prim gören şey entrika/lar olunca bıraktım.
4.) Bir ara chat sunucusu ile birlik kuralım dedik, onda da prüzler çıkınca kaldı.

Kısacası;
Forumdan soğumuş gibiydim, kendi forumumdan.
Ve, tabii ki bu sizlere de yansıdı.
Allah razı olsun, hiç yoktan foruma günlük 20 üyemiz kayıtlı girişlerini devam ettirdiler, ilgilenen yöneticilerim oldu.
Hepsine teşekkür ediyorum.

Artık forumun üzerinde ki ölü toprağını atıyoruz.
Beni tanıyan bilir, laubali bir duruşum asla olmamıştır. Yeri gelince bilgi, yeri gelince eğlence. Ama, her şey dozajında.
Bu yüzden de, artık forum da özgün konulara ağırlığımızı verip forumunuzu daha bir bilgi hazinesi ile yoğuralım diyoruz.

Öncelikle, sevgili @Qasem'e bu projeyi önermesinden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum.
Şunu demek istiyorum, bu projenin başın da sevgili @Türkolog, Umut hocamın bulunmasını istiyorum.
Kendisi, Forumunuz bilgi yarışmalarının organizatörüdür. Çok değerli bir arkadaşımdır, kitap kurdudur, ayaklı kütüphanedir. Bu proje onsuz olmaz,. Ben, bu konular da en çok ona güvenirim.
Sevgili @Türkolog'un bu konu hakkın da yorumunu ve, sevgili @Qasem ile istişare/lerini yapıp. Her ikisinin fikirleri ve organizatörlüğün de, sonucuna göre sizlerin de düşüncelerini buradan alarak, başlatmayı uygun buldum.

Peki, nasıl bir proje.?
1.) Forum da, yaşam ve eğlencenin üzerine
''Forumunuz | Düşünce Platformunuz'' adlı ana kategori başlığımız açılacak. (sevgili @Qasem bir kısaltma bulalım dedi ama, forumunuz olduğu için düşünce platformunuz diye düşündüm - başka isim bulunulabilir ama, kafa karışıklığı olmaması için böyle iyi bence)
2.) Kategori altın da, açılacak forum bölümlerin de kesinlikle özgün konular açılacak. Kopya konular tamamen yasak olacak.
3.) Düşünce platformunuz kategorisin de açılan bölümlerdeki konularda ikili sohbet + alıntı + etiketleme yasak olacaktır.
4.) Belirlenecek konular da, münazara, röportaj gibi aktivitelerimiz olacak. Mesela;
''Meltem ile aile yaşantısı ve çocuk büyütmenin zorluklarına dair (röportaj)''
''Penia ile çalışma hayatı ve muhasebecilik (röportaj)''
''Ülkemizde ki tarih öğrenimi hakkında Türkolog ne düşünüyor.? (röportaj)''
''Salgından dolayı toplanan bağışlar hakkın da ne düşünüyorsunuz.? (münazara)''
vbg. gibi.

5.) Kültürel faaliyetler konusun da, okuduğunuz bir kitabı ya da izlediğiniz filmi yorumlayabileceğiniz özgün kitap ve film eleştiri bölümü açılacak.
6.) Bunların hepsi özgün platformunuz da olacak, forumunuz diğer kategorilerine bir kural etkisi olmayacaktır.
7.) Bu kategori altın da çeşitli açılacak bölümlerimizin neler olmasını - olmamasını bu konu altın da belirleyelim. Mesela,
- Özgün Haberler
- Özgün Köşe Yazıları
- Özgün Film Eleştirileri
- Özgün Kitap İncelemeleri
vbg. gibi, sizce neler olsun.?
8.) http://www.forumunuz.com/sizin-kaleminizden/ şurası ''Düşünce Platformunuz''a taşınacak. Tek tek, orada ki konu içerikleri google kontrolünden geçirilecek. Ve, özgün olmayanlar normal forum kategorilerin de bırakılacak.
9.) http://www.forumunuz.com/forumunuz-bilgi-yarismasi/ bölümü de düşünce platformunuzun altına alınacaktır.

Dipnot: Hazır bu konuyu açmışken bir şeyi çok rica ediyorum.
Arkadaşlar, forum da birilerine laf sokulmasın. Cidden hoşlanmıyorum bu durumdan, yapmayın bunu.
Kendi arkadaşlarımın mesajlarını silmek hoşuma gitmiyor, lütfen. Forumunuzun hiçbir forum ile düşmanlık durumu yoktur.
Yapsam en büyük şeyleri ben yaşadım, o zaman lafı da ben sokardım, konuyu da ben açardım. Ben boş verdim, siz de boş verin. Kalitemiz yeter. Cidden hoş bir tablo oluşmuyor.
''Edepli edebinden susar, edepsiz ben susturdum sanar.'' bu cümleyi düşünelim. Kendimizi, yazılarımız da ifade edelim.
Mesela; bütün hayatı ve takıntısının ben olduğu, beni taklit ede ede kendini unutan bir aşüfte vardı. Kim olduğunu bilirsiniz. Benim gibi yazmaya çalışır, benim kalıbıma girmeye çalışır, benim gibi smiley kullanır, benim olanı almaya çalışırdı. Ben, o zamanlar da şu yazıyı yazmıştım.
http://www.forumunuz.com/damla-ile-d...k-yasamak.html
Tabii ki, onun öyle bir kalem gücü olmadığı için, cevap veremedi. Ama, forum oyunlarına girip herkes laf sokabilir.
Forumunuz da bulunan insanlar farklıdır, farkımızı bu farkı göstererek yansıtalım artık lütfen.

Konu bütün yorumlara açıktır.
Lütfen bu proje de bir şeyler yapacak, ya da bir şeyler karalarım (özgün) diyen arkadaşlarım fikirlerini yazsınlar. Talep olursa bizim de emeğimiz daha istekli olur.
Proje vesilesi ile aramıza yeni geleceklere de selamlar olsun. (illa ki gelenler olacaktır.)

Keyifli forumlar dilerim.

Jasmina, nesimsek, Angel ve 17 kişi daha, bunu beğendiler.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Years and years.
Cookie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Seslenildi
1008 Mesaj
Etiketlendi
326 Konu
Ruh Hali
Mesgul
Standart Cevap: Forumunuz | Düşünce Platformunuz Projesi Ön Bilgilendirme
02 Nisan 2020
2
Forumunuza yakışan bir proje..Katılımcı olmak isterim doğrusu..
Damla bunu beğendi.
“Dedim ya, Eylül‘dü. Savruluşu bundandı kimsesizliğimin.”
BOOMERANG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Seslenildi
29 Mesaj
Etiketlendi
10 Konu
Ruh Hali
Psikolojikdeli
02 Nisan 2020
3
güzel fikirler hayırlı olsun
Damla bunu beğendi.
93 yılına kadar galatasaraylıyım sadece
Qasem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Seslenildi
87 Mesaj
Etiketlendi
6 Konu
Ruh Hali
Ruhsuz
02 Nisan 2020
4
Teşekkür ederim Sevgili @Damla kardeşim.

Bende aklımdaki projeyi kısa ve net vurgularla dile getireyim.
Arkadaşlardanda düşüncelerini alalım.
Ben varım diyenlerle ortak bir konuda neler yapacağımızı netleştirip yola koyulalım diyorum...

Aklımdaki şu...

Tamamen özgün...
Tamamen özgür düşünceye dayalı...
Eklektik bir çalışmayı benimseyen...
Kopyala yapıştırdan uzak...
Alıntının yasak,
Etiketlemenin yasak olduğu,
Hedefe alınacaksada kişilerin değil fikirlerin vede düşüncelerin masaya yatırıldığı bir proje...

Geliştirici yazılar...
Eleştiri yazıları...
İnceleme, araştırma...
Öykü - hikaye...
Karikatür...

Beyin fırtınaları,
Tartışma konuları,
Soruşturma dosyaları,
Kısa bilgilendirme yazıları,
Etimolojik kavramlar dünyası,
Antropolojik, sosyolojik tesbitler, münazaralar...
Özgün bir sözlük sistemi...
Yazar yetiştirme, geliştirme projeler...

Özellikle:

Güne ve gündeme dair, Basın yayın bildirileri... (Yani yazacağımız bildirileri hem basın kuruluşları, internet haberciliği benimssyen yayın kuruşları ve forum sitelerine göndermek suretiyle kaleme alınacaktır)

Forum dışı / Forum içi konu endeksli söyleyşi, ropörtajlar ( Muhabir, köşe yazarı, akademisyen, eğitimci, sanatçı, Forumcu, işçi, emekçi, memur vs vs bir çok insanla yapmayı planlıyoruz)

Bir derdi amacı olan, kültürel alanda bir katkı sunmayı amaçlayan, belki dergiye belkide kitaba dönüşecek bir çalışma...

Vs vs...

Tamamı bizlerin kaleminden çıkacak, bizim yeteneklerimizden oluşan, bizim düşünsel duruşumuzu ortaya koyan bir platform olacak...
Kendine has kuralları olan bir yer...

Bu alanı beraber geliştireceğiz...

Bu çalışmada yer almak isteyenlerle istişare edeceğiz,
Ben de varım diyenleri bekliyoruz...
Birlikte kuralım sonra ardımız sıra bizlere destek geleceğine inanıyorum..

Özellikle
@Fna @Türkolog @Destina @Toprak @Damla @Cookie

Bu taşın altına beraber elimizi koyalım ve söyleyeceklerimiz var diyelim..

Bende varım diyen arkadaşlar buyrun sizi bekliyorum...

BENDE VARIM....

ANE-LX2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Konu Qasem tarafından (02 Nisan 2020 Saat 21:12 ) değiştirilmiştir.
Damla, Düş Bozumu, Türkolog ve 1 kişi daha, bunu beğendiler.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Destina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Seslenildi
68 Mesaj
Etiketlendi
6 Konu
Ruh Hali
Eglenceli
02 Nisan 2020
5
Bence tam açıklayıcı ve net olmuş baştan sonra herşey.. Bismillah diyerek başlıyalım o halde. Bende varım.. Zaten biz eşimle yazmayı çok severiz eskiden daha aktiftik tabiki lirik yazar ft atardık.. Eski günleri yad etmek için güzel bir fırsat bizim içinde. (:
Damla bunu beğendi.
Penia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Seslenildi
2758 Mesaj
Etiketlendi
343 Konu
Ruh Hali
Sekercik
03 Nisan 2020
6
güzell sevdim bu işi
Damla ve Güneş bunu beğendiler.

07 Ucu Olan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Seslenildi
47 Mesaj
Etiketlendi
3 Konu
03 Nisan 2020
7
Üretkenlik bize biçilmiş kaftan. varız '
Damla bunu beğendi.
Düşüncelerim bende saklı..
Blackheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Seslenildi
47 Mesaj
Etiketlendi
10 Konu
03 Nisan 2020
8
Daha önceki platformda özgün yazılar karalıyordum, burada da yazabilirim. Amaç katkı sağlamak , iştirak edebilirim.
Damla bunu beğendi.
Türkolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Madem ki erler gibi yürüyor, ayaklarının çevikliğine güveniyorsun. Bunun şükür ifadesi olarak ağır ağır gidenlere katlanman gerekmez mi?
Seslenildi
721 Mesaj
Etiketlendi
80 Konu
Ruh Hali
Arastirmaci
03 Nisan 2020
9
Öncelikle böyle bir organizasyonda düzenleme noktasında bana bir sorumluluk teslim ettiğiniz için çok teşekkür ederim @Damla hocam. Kitap İncelemeleri hususunda sorumluluk almaya hazırım.

Ayrıca film incelemeleri için bence ekstradan Youtube kanalı da açılmalı ve burada film önerileri de yapılmalı. Bu konuda istekli ve film izleme kültürü geniş arkadaşlarımız bize katkı sağlayabilir. Bu vesileyle forumun bir kanalını da oluşturmuş oluruz. Bu fikir yine arkadaşların katkısıyla geliştirilebilir.

Bu platforma yapılacak alımlarda değerlendirme için ise istediğiniz kriterlerin muhasebesini de yönetimle görüşerek yapabiliriz.
Damla, Destina ve 07 Ucu Olan bunu beğendiler.
Eğer şimdiye kadar başımıza gelenler bize bir şey öğretmediyse, bundan sonra bildiklerimiz hiçbir işe yaramayacaktır.
07 Ucu Olan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Seslenildi
47 Mesaj
Etiketlendi
3 Konu
03 Nisan 2020
10
önceki yorumumu yazmadan önce bu aklımda vardı bunu diyecektim dediniz iyi oldu... kanal çok iyi oldu çünkü ilerleyen zamanlarda bu röportaj işi sahalara yansırsa hem yazılı hem görüntülü olarak desteklenmiş olur.. süper fikir.
Damla ve Türkolog bunu beğendiler.
Düşüncelerim bende saklı..
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)