Günün Sözü DamlaPenia.
Her şey neye layıksa ona dönüşür. -Mevlana
Etiket Listesi

Like Tree54Beğeniler
Seçenekler
Seçenekler
Stil
Filinta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Seslenildi
1114 Mesaj
Etiketlendi
105 Konu
Ruh Hali
Utangac

Standart Bir Garip Forum Dizisi #6

13 Mayıs 2017
1

BÖLÜM 6

Emily;

Gün boyu, kafası karışık bir halde bir sağa bir sola dolanıp durdu.Karar vermeye çalışıyor fakat içinden çıkamıyordu.Attığı her adımda başının biraz daha ağrımaya başladığını hissetti.Evet teoride yöneticilik konusunda başarılıydı fakat; birden büyük bir şirketin başına geçip en önemli koltuklardan birine oturmak biraz tuhaf geliyordu.Kendisine olan güveninin azalmaya başladığını hissediyordu.Boğulacak gibiydi kafasını kaldırıp eczaneyi baştan sona inceledi. Hayatının geri kalanını burada bitirmek mi ? Yoksa daha farklı bir konumda bir şirketin yöneticisi olmak mı ?
Eczanesine çocuğu gibi bakıp öyle seviyordu.Onun için çok çalışmıştı.
''Hayır'' dedi kendi kendine yapamam.
'' Bence yapabilirsin, yapamam dediğin şey her ne ise ''.
Sesin tanıdıklığı içindeki kasveti bir parça dağıtmıştı. '' Hoş geldin'' diyerek Süreyya'yı karşıladı.
'' Kafan çok karışık gibi duruyorsun ?''
''Evet, önemli bir karar vermem lazım fakat kendime çokta güvendiğim söylenemez.''
'' Az önce söylediğim gibi bence o her ne ise yapabilirsin, kendine güvenmemek sana yakışmıyor.''
''Belki de haklısın bu arada nasıl yardımcı olabilirim.''
Süreyya önünde duran sandalyeye yavaşça oturdu '' Şu ilaçları alacaktım ama önce bir kahve söyleyerek yardımcı olmaya başlayabilirsin. Sonra belki ben sana yardım ederim. ''
Kahvelerin gelmesiyle birlikte Süreyya; Emily'e döndü. '' Kafanı bu kadar karıştıran şeyi paylaşmak ister misin ? ''
Emily , Süreyya'nın kendisine bir fikir verebileceğine karar verdi. '' Damla bana şirketin yönetiminde kendisine yardımcı olmam için iş teklif etti. Kariyer açısından mükemmel bir teklif fakat başarılı olabileceğim konusunda çok emin değilim. ''
Süreyya kahvesinden bir yudum daha aldı '' kahve gerçekten güzel olmuş bu kız işi biliyor.Şimdi sana gelelim ; bence Damla gerçekten çok yerinde bir karar vermiş.Onun yerinde bende olsam senin gibi birini yanımda görmek isterdim. Ayrıca bu konuda başarılı olacağından zerre kadar şüphe duymuyorum.''
Süreyya'nın ses tonundaki kararlı ve güven dolu ifade Emily 'de bir parçada olsa rahatlamaya sebep olmuştu.
''Teşekkür ederim iyi geldi bu sözlerin'' dedikten sonra ilaçları verdi.

Hıhım ;
Elinde rakı kadehi gözünde bir damla yaşla karşısında tetiği çekmek üzere olan Filinta'ya bakıyordu.
''Biraz sonra bitecek'' dedi. Radyoda çok sevdikleri o parça çalmaya başlamıştı.
- Böyle bir kara sevda kara toprakta biter....
Filinta'nın parmağı tetiğe doğru kaymaya başlamıştı her şeyi bitirmeye kararlıydı.
Hıhım ani bir hareketle elini tabancaya attı. '' Hayır hayvan herif bu kadar kolay değil, bu kadar kolay kurtulamazsın.''
'' Azraille arama girmekten sıkılmadın mı sen ? Bırakta sevdiğimize kavuşalım''
'' Bir kere daha hayatını kurtarayım ama senin için değil kendim için benden önce Mualla'ya kavuşamazsın.''
Silahı Filinta'nın elinden alıp beline koydu. Filinta rakı kadehini sonuna kadar içip gülmeye başladı.
'' Sen çok orjinal bi manyaksın '' dedi.
''Kapa çeneni.'' hıhım sigara dumanından sararan bıyıklarının altından gülüyordu.

Regex;
Odada olup biteni anlamaya çalışıyordu. Dua'nın kafasından geçenlerin kurduğu planların bütün detaylarını kavrayamadığını fark etti. Kafası karışıktı içinden '' acaba bir gün bana yada Damla'ya zarar verebilir mi '' düşüncesi geçti. Böyle bir ihtimali düşünmek bile ürkütücüydü. Canı sıkılmaya başlamış fakat bozuntuya vermemişti odada olup biteni izlemeye koyuldu.
Taliya öfkeden çıldırmış gibi odada dolanıp duruyordu. Soğukkanlılığını kaybetmiş Juliette'in oracıkta boğazını kesmek istiyordu.
'' Ben dururken bu çömez öyle bir işi beceremez , Filinta'yı öldürmek benim işim olmalı ''
Juliette kitaplarının arasından çıkardığı bıçağı Taliya'ya doğru fırlattı.Bıçak Taliya'ın bir karış yanındaki kitaplığa saplanmıştı.
'' O kadar emin olmayın lütfen sizden daha iyileri de olabilir.Kabul etmek bu kadar zor olmamalı ''
Juliette'in nazik üslubunun altındaki alaycı ifade ve yaptığı hareket Taliya'yı tamamen çıldırtmıştı.
Öfkesinden gözü hiç birşey görmüyordu kitaplığa saplanan bıçağı aldı.
Juliette'e doğru koşar adımlarla ilerledi hızlıca saçını kavrayıp bıçağı Juliette'in boğazına dayadı.
''Senin şu nazik boğazını buracıkta keserim sakın benimle oyun oynama.''
Dua elini sertçe masaya vurdu.
''Yeter ! İkinizde saçmalamayı kesin yoksa Filinta'dan önce sizden kurtulurum.''
Taliya usulca Juliette'in saçlarını bıraktı.Birlikte Dua'yı dinlemeye başladılar.
''Ben insanları öldürmeden önce acı çektirmekten keyif alıyorum. O yüzden Filinta hemen ölmeyecek ondan önce şu kuzeninin işini bitireceksiniz.Çok sevdiği insanı elinden alalım bakalım. Filinta'da bizimle çalışma konusunda tereddütleri olan insanlarda kiminle uğraştıklarını iyice anlasınlar.''
Regex bir kez daha huzursuzluğa kapılmaya başlamıştı.Dua'nın tamamen kontrolden çıkmaya başladığını düşünüyordu. '' Ben çıkıyorum patron gidip şu diğer işleri halldeyim'' dedikten sonra ofisten ayrıldı.
Hemen arkasından Taliya ve Juliette birlikte ofisten çıktılar. Kapıyı kapadıktan sonra Taliya ani bir hareketle Juliette'i yakasından tutup duvara yapıştırdı.
''Şimdi beni iyi dinle ufaklık''
''Rica etsem şu kelimelerimizi biraz daha dikkatli seçsek ne dersiniz ? ''
''Sabrımı sınama benim ! Senin cici kız numaralarınla uğraşacak değilim. Zeiback i nasıl öldürmek istiyorsan öldür ama Filinta'yı öldürmeyeceksin.''
Juliette'in yüzünde küçümseme ve gülümseme arası bir ifade vardı .'' Ahh kuzum, merak ediyorum siz bu Filinta'nın ölmesini neden istemiyorsunuz? Niye bu kadar yaşatma heveslisi çıktınız ne düşünmeliyim,neden yaşaması gerekiyor ? ''
'' Ölmesini istemiyorum demeyelim, onu benden başkasının öldürmesini istemiyorum çünkü o benim avım.''
''Bakarız, şimdi rica etsem yakamı bırakır mısınız ? ''
Juliette alaycı bir ifadeyle '' şimdi cici bir kız oluyorum ve yanınızdan uzaklaşıyorum efendim '' dedikten sonra oradan ayrıldı.
Taliya dişlerini sıktı. '' Hepiniz öldürmek istiyorum.''

Damla ;
Akşam olmak üzereydi ve çokta yol almış sayılmazdı. Pia'nın sürekli evraklar dosyalar getirip imza istemesi, bir yandan biriken işler '' kafamın içinde mehteran takımı karşılama yapıyor sanki '' diye kendi kendine söylendi.
Elinde yeni katılacağı ihalenin dosyası duruyordu. İhaleye katılacak olan firmalara şöyle bir göz gezdirdi. Dua'nın şirketi dikkatini çekmişti. Tebessüm etti '' ilginç bir karşılaşma olacak ''
Akşam saati olmasına rağmen henüz yemek yemeye bile vakit bulamamıştı.
Pia'dan kendisine yiyecek bir şeyler söylemesini istedi.Tam yemeğine başlamak üzereydi kapı çaldı.
''Girin.''
Usulca açılan kapıdan içeri giren Regex'i görünce yüzünde beliren istemsiz tebessüme engel olamamıştı.
''Afiyet olsun gönlümün efendisi '' dedi.
Damla kalbinin huzurla dolduğunu hissetti.''Kaynanan seviyormuş, hoşgeldin.''
''Gerçekten seviyor mu ne dersin ? ''
Damla gülerek '' seviyor seviyor sen sevilmeyecek adam mısın? ''
Eğlenceli bir sohbete başlamışlar Damla yemeğini yerken konuşmaya devam ediyorlardı.
Damla'nın masasındaki kalabalık; etrafa dağılmış kağıtlar, üst üste yığılı dosyalar Regex'in dikkatini dağıtıyordu.Damla'nın normalde bu şekilde çalışmayı sevmediğini biliyordu. Ancak tek başına olduğu için yetişebilmek adına başka çaresi de yok gibiydi.
'' Gerçekten birine ihtiyacın var.''
''Evet biliyorum. Yakında o sorunu çözmeyi planlıyorum tabiki herşey yolunda giderse.''
İhale dosyası Regex'in dikkatini çekmişti. Dosyayı eline alıp kapağını açmak üzereydi ki Damla müdahale etti.
'' Aşk ve işi birbirine karıştırmıyoruz değil mi ? ''
''Benden mi saklıyorsunuz Damla hanım ?''
'' Nede olsa rakip sayılırız. Dikkat etmek lazım.'' Damla cümlesini bitirmek üzereydiki telefonu çaldı.
''Efendim'' telefondaki sesin kendisini mutlu ettiği her halinden belliydi.
Emily cevabını vermişti.
''Teklifinizi kabul ediyorum.''

Jön Türk;
Karakol en hareketli günlerinden birini yaşıyordu.Karakolun başına yeni atanan baş komiser Jön Türk bütün günü suç dosyalarını inceleyerek ve karakoldaki polisleri denetleyerek geçirmişti.
Penia ve Farkedmez'in tabiri caizse canını çıkarmıştı.Sürekli onlardan yeni bir şeyler istiyor. Etrafla ilgili sorular soruyor bilgi toplamaya çalışıyordu.
Penia isyanlardaydı Farkedmez'i karşısına almış söylenip duruyordu.
''Arkadaş ne değişik bi adam bu beş dakika durmamıza izin vermiyor.Hadi o kadar işi yaptırıyorsun.Bari teşekkür et bi tebessüm et. Yok ama nerdeee!''
Farkedmez Penia'nın sürekli söylenmesine sinir olmaya başlamıştı. ''Arada sende biraz sussan da bende kafamı dinlesem aslında hiç fena olmaz biliyor musun ?''
''Sende pisliğin tekisin onu biliyorsun değil mi ''
Farkedmez güldü '' herif pisliğin teki çıktı Rıza baba modunda mısın ''
'' Ha ha ha çok komiksin Farkedmez !''
''Sende gevezesin aramızda çok fark olduğunu söyleyemeyiz.''
'' Zaten başkomiser hazretleriyle yeteri kadar uğraşıyorum bide sana hiç tahammül edemem ben kendime kahve almaya gidiyorum.''
Penia çay ocağına doğru ilerlerken karakolun kapısından içeri Timur hoca girdi.
''Hayırlı günler Farkedmez komiserim, Jön Türk buraya tayin olmuş diye duydum hayırlı olsuna geldim.''
Farkedmezin yüzünde meraklı bir ifade belirmişti '' siz tanışıyor musunuz ? ''
'' Oooo biz başkomiserinle beraber büyüdük sayılır çocukluk arkadaşıyız. Çok severim kendisini çok dürüst adamdır. Gerçi biraz sert görünür ama iyi kalplidir.''
'' Buyrun geçin başkomiserim odasında müsait ''
Timur Hocayı karşısında görmekten son derece memnun olan Jön Türk iki kahve istedikten sonra eski günlerden konuşmaya başladılar. Kahveleri içip sohbete devam etmişlerdi. Yarım saat sonra Timur hoca yavaşça koltuğundan kalktı.
''Ben artık müsaade isteyeyim kardeşim, malum seni fazla meşgul etmemek lazım.''
'' Yok estağfurullah ne zaman istersen buyur gel, yalnız çıkmadan bir şey sormak istiyorum hocam.''
''Tabiki''
'' Hoca işin aslı benim için bu uyuşturucu konusu mühim, bonzaidir, haptır, ottur boktur diye afedersin memlekette gençlik zehir tacirlerinin kucağına itiliyor. Ben görev yaptığım her yerde bu konuyla mücadele ettim. Senin genç bir öğrenci çevren var. Bunu satanlar kullananlar varsa gözüne çarpan şüphelendiğin bir şey olursa mutlaka bilgi vermeni beklerim.''
'' Vallahi bugüne kadar dikkatimi çeken bir şey olmadı ama olursa bunu sana bildirmek herşeyden önce benim insanlık vazifemdir.''
'' Şu antideprasan denen barda satılmıyor değil mi böyle şeyler ?''
'' Yok komiserim hiç karşılaşmadım açılalı oldu biraz zaman tek bir vukuat olmadı bugüne kadar. Hiç işitmedim.''
Jön Türk memnun bir ifadeyle Timur'un elini sıktı '' umarım bundan sonrada olmaz.''

Zeiback,

Saat gece yarısını geçmişti Filinta antidepresana yeni geliyordu. Zeiback yorgunluktan döngüsel'in masasına oturmuş bir şeyler içiyor onunla sohbet ediyordu.
Filintayı görünce kaşları çatıldı. '' Oooo assolistimiz yeni teşrif ediyorlar, sizi hiç yormayalım beyefendi buyrun şöyle oturun lütfen.''
Filinta hiç istifini bozmadan koltuğa oturdu '' sağol kuzen çok naziksin.'' arsız arsız gülüyordu.Zeiback'in önündeki içki bardağını aldı bir yudumda içti. '' Ne koydun bunun içine çamaşır suyu mu ?''
Zeiback kuzenine ne kadar kızsa da onu çok sevdiğinden haylazlıklarını her daim mazur görebiliyordu.
'' Aslında fena fikir değil bir dahaki sefere içkimi içeceğini tahmin edersem bu dediğini yapabilirim ?''
''Gerçekten bu kadar sıkıldın mı sen benden , en son hatırladığım kadarıyla çok severdin sen beni.''
''Ulan saatlerdir ortalarda yoksun sürekli bütün işi başıma yıkıp bir yerlere kaçıyorsun ? Hadi desem manitası falan var o da yok. Ne yapıyorsun ne halt ediyorsun anlamadım ki ?''
''Kuzen Allah'tan es kaza kız falan olmamışsın sen ya valla bu çeneyle kocan seni günde beş öğün döverdi.''
Döngüsel ikilinin muhabbetine kahkahalarla gülüyordu. '' Siz ne güzel anlaşıyorsunuz öyle.''
Zei bir taraftan kaşlarını çatıyor diğer taraftan bıyık altından gülüyordu '' Vallahi ne kadar büyük bir günah işledim bilmem ama Döngüselciğim verilen cezaya bakarsak çok büyük olduğu kesin.''
Filinta her zamanki arsız gülümsemelerine devam ediyordu. '' Bakma sen böyle söylendiğine doktor bensiz bir gün geçiremez. Uykuları kaçar bunun.''
'' Farkettim evet sabahtan beri Filinta gelse de biraz söylenip stresimi atsam diye dövünüp duruyordu.''
'' Haklısın doktor bazen kendimi kum torbası gibi hissettiğim oluyor. Sürekli dilinde bir sopa var kafama kafama vurup duruyor.''
'' Sen o sopayı elime alıp kafanı kırmadığıma şükret önce.''
Döngüsel saate baktı '' oooo çok geç olmuş size doyum olmaz ama ben artık kalkayım.''
Zeiback küçük bir el hareketi ile Döngüsel'e durmasını işaret etti '' kapıda bir sigara içeyim seni eve bırakırım.Nasıl olsa beyefendi teşrif ettiler.Başka bir işiniz yoktu değil mi Filinta Bey ?''
'' Yok efendim ne demek içiniz siz sigaranızı siz gelene kadar doktor hanıma ben gıybetinizi yaparım.''
Zeiback merdivenlerden yukarıya çıkarken Filinta ve Döngüsel arkasından gülüyorlardı.
Zei merdivenlerin bitiş noktasında kapı ağzında oturmuş sigarasını içiyordu.
Filinta bir an için seslendi.
'' Kuzen bi bakar mısın? ''
Zeiback bara doğru döndü '' Lan oğlum biraz rahat dur bırakmadın sigaramızı içelim dingonun ahırımı burası bağırıp..''
Zeiback cümlesini bitirememişti. Sırtında dayanılmaz bir acı hissediyordu. Bir sağa bir sola sallandı duvardan tutunmaya çalışıyordu.Filinta ne olduğunu anlamak için baktı.Zeinin elindeki sigara yere düştü.Sonra kökünden kesilen bir ağaç misali merdivenlerden aşağı devrildi.Filinta ve Döngüsel koşarak Zeiback'in başucuna geldiler.
Filinta; Zeiback'in sırtında saplı duran bıçağı gördü. Bıçağın saplı olduğu yerden kanlar merdivenlere doğru akıyordu.
Filinta kontrolsüzce bağırmaya başlamıştı.'' Kuzeeeeeeen, kuzeeeeennnn kim lan kiiiiimmmmm''
Döngüsel , Filinta'ya sert bir tokat attı '' kendine gel geri zekalı çabuk bana ne kadar temiz havlu varsa getir.
Döngüsel sırtındaki hırkayı çıkarıp Zeiback'in yarısına bastırdı.
''Sakın Zei , sakın bizi bırakıp bir yere gideyim deme.''

Damla, Jasmina, Dione ve 11 kişi daha, bunu beğendiler.
Biz bu kafayı kolay yapmadık..Her isteyene yaşatmıyoruz

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Seslenildi
1114 Mesaj
Etiketlendi
105 Konu
Ruh Hali
Utangac
Standart Cevap: Bir Garip Forum Dizisi #6
13 Mayıs 2017
2
@ZeiBack @Damla @Regex @hıhım @Emily @döngüsel @Süreyya @Juliette @Farkedmez @Timur Bey @Gülfem @Emily @Dione @Penia @Pia @Taliya yeni bölüm okumak isterseniz :dd
Jasmina, Dione, Farkedmez ve 4 kişi daha, bunu beğendiler.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Nutella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Seslenildi
2279 Mesaj
Etiketlendi
107 Konu
Ruh Hali
Sekercik
13 Mayıs 2017
3
Çok keyifliydi yine yahu. Hele @Juliette 'nin sen kalk, @Taliya 'ya doğru bıçak fırlatması felan, tam efsaneydi.
Ellerine ve yüreğine sağlık @Filinta
Jasmina ve Filinta bunu beğendiler.
Seslenildi
1114 Mesaj
Etiketlendi
105 Konu
Ruh Hali
Utangac
13 Mayıs 2017
4
Pia Nickli Üyeden Alıntı
Çok keyifliydi yine yahu. Hele @Juliette 'nin sen kalk, @Taliya 'ya doğru bıçak fırlatması felan, tam efsaneydi.
Ellerine ve yüreğine sağlık @Filinta
Çok güzel hareketler bunlar :dd
Sağol pia
Nutella bunu beğendi.

Türkolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Madem ki erler gibi yürüyor, ayaklarının çevikliğine güveniyorsun. Bunun şükür ifadesi olarak ağır ağır gidenlere katlanman gerekmez mi?
Seslenildi
721 Mesaj
Etiketlendi
80 Konu
Ruh Hali
Arastirmaci
13 Mayıs 2017
5
Entrikalar arttı. Dizi gittikçe güzelleşiyor. Emeğine sağlık usta.

Uyuşturucu karşısında zehir tacirlerine geçit yok. Gözüm kafenizin üzerinde.
Filinta bunu beğendi.
Eğer şimdiye kadar başımıza gelenler bize bir şey öğretmediyse, bundan sonra bildiklerimiz hiçbir işe yaramayacaktır.
Damla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Seslenildi
8367 Mesaj
Etiketlendi
235 Konu
13 Mayıs 2017
6
Damla ;
Akşam olmak üzereydi ve çokta yol almış sayılmazdı. Pia'nın sürekli evraklar dosyalar getirip imza istemesi, bir yandan biriken işler '' kafamın içinde mehteran takımı karşılama yapıyor sanki '' diye kendi kendine söylendi.
Görüyor musun @Pia, herkes farkın da sürekli evrakları önüme getirdiğine.

Emeğinize sağlık @Filinta, döktürmüşsünüz yine.
Nutella ve Filinta bunu beğendiler.

Years and years.
Süreyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Seslenildi
950 Mesaj
Etiketlendi
147 Konu
Ruh Hali
Uykulu
13 Mayıs 2017
7
@Filinta emeğine,yaratıcılığına,kurguna sağlık."Kıiiiiiiiim.kiiiiiiiiiim."
Filinta bunu beğendi.
....
Nutella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Seslenildi
2279 Mesaj
Etiketlendi
107 Konu
Ruh Hali
Sekercik
14 Mayıs 2017
8
Damla Nickli Üyeden Alıntı

Ama iyi etmiyor muyum @Damla ?
Bence iyi bir şey.
Seslenildi
1114 Mesaj
Etiketlendi
105 Konu
Ruh Hali
Utangac
14 Mayıs 2017
9
Timur Bey Nickli Üyeden Alıntı
Entrikalar arttı. Dizi gittikçe güzelleşiyor. Emeğine sağlık usta.
Uyuşturucu karşısında zehir tacirlerine geçit yok. Gözüm kafenizin üzerinde.
Sağol hoca, kalem benim elimde dosyaya iki tane sağlam delil bütün suçu üstüne atarım dikkat et, sen bile inanırsın
Damla Nickli Üyeden Alıntı

Teşekkür ederim Damla her zamanki Pia işte normaldir.
Süreyya Nickli Üyeden Alıntı
@Filinta emeğine,yaratıcılığına,kurguna sağlık."Kıiiiiiiiim.kiiiiiiiiiim."
Teşekkür ederim Süreyya , herkes olabilir filinta ve döngüsel hariç .
Damla, döngüsel ve Türkolog bunu beğendiler.

gnaremoob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Seslenildi
220 Mesaj
Etiketlendi
77 Konu
Ruh Hali
Melekgibi
14 Mayıs 2017
10
Rez

ASUS_X00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Seçenekler
Stil