Günün Sözü DamlaPenia.
Her şey neye layıksa ona dönüşür. -Mevlana
Etiket Listesi

Like Tree54Beğeniler
Seçenekler
Seçenekler
Stil
Filinta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Seslenildi
1114 Mesaj
Etiketlendi
105 Konu
Ruh Hali
Utangac

Standart Bir Garip Forum Dizisi #3

03 Nisan 2017
1

Zei erken saatte kalkmış, oteldeki odasının balkonunda bir sigara yakmıştı. '' Nisan yağmurları başladı yine,nasıl bir soğuk arkadaş, bu sene yaz gelmek bilmiyor'' diye söylenmeye başladı. Filinta'nın bu kadar gürültü içinde nasıl horul horul uyumaya devam ettiğini anlamaya çalışıyordu.
Yorganı hışımla kuzeninin üzerinden çekti '' yeter lan yeter , kalkta işimize gücümüze bakalım bıraksak senelik uyuyacaksın ''
Filinta, gözlerini bile açmaya zahmet etmeden yorgana ulaşmaya çalışıyordu. '' Bırak biraz daha yatayım aga, zaten yağmurda yağıyor.''
''Ulan eve taşınacağız ne yatması '' Zei'nin sabrı taşıyordu.
''İyide başkan ev zaten eşyalı, bavulları arabaya atıp gideceğiz işte.''
''Araba servisten çıktı mı ?''
''Evet ''
''Allah bilir dün çıkmıştır o araba servisten, gidip almamışsındır.Bana o kadar yolu yürüttün. Kalk elini yüzünü yıka gidelim, evinde dükkanında işlerini halledelim sinirimi bozma benim.''
Filinta isteksizce yataktan kalktı.Üzerini değiştirip lavaboya gitti. Eşyalarını ağır ağır bavula koyduktan sonra asansörle aşağıya indi. Zei çoktan bavulunu arabanın bagajına yerleştirmiş kapıda bekliyordu. Anahtarları Filinta'ya doğru fırlattı. '' Bari arabayı kullan.'' Kapıyı açtı arabaya binmek üzereydi kafasını çevirdi '' yavaş kullan !''
Filinta hınzır hınzır güldü '' emredersiniz efendim .''

Juliette hızlı adımlarla otobüse yetişmeye çalışıyordu.Rüzgarın etkisiyle yağmur taneleri yüzüne çarpıyor, şemsiyesine hakim olamıyordu. Botları kenarlardan su almıştı. '' Daha evden çıkalı on dakika bile olmadı ne yapabilirim şimdi'' dedi kendine kendine, ağlamaklı olmuştu. Kenarları ıslanan kitaplarını montunun içerisine sokmaya çabaladı, kitaplarının ıslanmasına hiç tahammül edemiyordu.Bir elin hızlıca kendisini çektiğini hissetti. Bir an için yağmur durmuştu. Yüzündeki ıslak saçları geriye doğru attı. Karşısında, yüzündeki tebessümle Gülfem duruyordu. '' Çok ıslanmışsın canım ya, gel içeriye sana sıcak bir çay ikram edeyim,biraz kurulan sonra gidersin.''
Saatine bakınca otobüsü kaçırdığını fark etti. Diğer otobüsün gelmesine neredeyse bir saat vardı. ''Biraz kurulanmakta fayda var, teşekkür ederim çok düşüncelisiniz.'' diyerek Gülfem'in teklifini kabul etti.

Filinta ve Zei otelden ayrılalı bir saat olmuştu. Şehrin trafiğinden kurtulmaya çalışıyorlardı. Zei sürekli şikayet ediyordu.İzmir'den sonra İstanbul'da yaşayacak olma fikri ona hiç cazip gelmiyordu.
Filinta bir boşluk bulup trafikten kurtulmuştu. Müziğin sesini açmış gaza basıp duruyordu.
'' Yavaş sür şunu biraz, zaten yağmur yağıyor, her yer göl olmuş. Üstüne birde milleti ıslatma.''
Filinta kuzeninin sözlerini duymuyor gibi davrandı. Yüzünde o her zamanki hınzır gülümsemeden vardı. Aniden fren yaptı sonra tekrar gaza bastı. Kuzenini sinirlendirmekten keyif alıyordu.
Mahallenin ana caddesine girdiğinde biraz daha hızlandı.

Juliette; çayını içip kahvaltısını yapmış,ıslanan kıyafetlerini kurulamıştı.Sınavı olmasa okula gitmeye hiç niyeti yoktu. ''Çare yok,mecbur gitmemiz lazım'' dedi. Otobüsün gelmesine az vakit vardı.Gülfem'e teşekkür edip kapıya çıktı, şemsiyesini açmaya çabalıyordu. Birkaç adım atmıştı ki ; yanından hızla geçen araba yerde birikmiş olan ne kadar su,çamur varsa hepsini üzerine sıçrattı.
Olanlara inanamıyordu.
'' Allah kahretmesin sizi yahu , neden dikkatli olmuyorsunuz. Ne yaparım şimdi ben ya '' gözlerine yaşlar dolmuştu.

Zei dişlerini sıkıyordu. '' Hay senin yapacağın işin...Manyak mısın birader, kız sırılsıklam oldu. Sabahtan beri yavaş sür diyorum sana.''Filinta umursamaz tavırlarına devam ediyor bir yandan da radyoda çalan şarkıya eşlik ediyordu.
'' Sürekli her şeyi abartıyorsun kuzen, sen in istersen gönlünü al, benim hiç o kadar vaktim yok ''
''Sağa çek şu arabayı kızın üstü başı mahvoldu.Gidip kıyafet falan alalım gideceği yere de bırakalım. Hiç akıllanmazsın sen.''
''Nasıl istiyorsan öyle olsun.''
Filinta gönülsüzce arabayı sağa çekti. Zeiback arabadan inip Juliette'e doğru yürümeye başladı.
''Kusura bakmayın lütfen kuzenimin dikkatsizliği bazen böyle davranıyor. Hatamızı telafi edelim. ''
Jüliette ağlamaklıydı. '' Ama böyle olmaz ya kuzeniniz niye dikkat etmiyor, sınavım var okula gitmem gerekiyor,geç kaldım üstelik sırılsıklam oldum.''
Zeiback , Jüliette'i sakinleştirmeye çabaladı. '' Gelin şuradan size temiz kıyafetler alalım, sonrada sizi gideceğiniz yere bırakalım.''
Juliette karşısında duran adama güvenip güvenmeme konusunda tedirgindi. Göz ucuyla etrafına baktı tanıdık bir yüz arıyordu. O sırada kendilerine yaklaşmakta olan Döngüsel'i gördü.
Döngüsel'in yüzündeki şaşkınlık ifadesine anlam vermeye çalışıyordu.
'' Zei, Kaç yıl oldu görüşmeyeli,ne işin var senin buralarda, İzmir'de olduğunu duymuştum. ''
Zeiback uzun zaman sonra Döngüsel'i görmekten son derece mutlu olmuştu.
Gülümseyerek '' Unutulmamış olmak güzel, sen biraz kilo mu aldın.'' dedi .
'' Tabiki hayır, senin gözlerin pek iyi görmüyor bu aralar sanırım.''
'' Buraya taşındık artık buralıyız diyebilirim, sanırım bu şehrin havasına alışamadım.''
'' Oooo güzel haber diye işte ben buna derim, bu yağmurda senin yüzünden olmalı.''
Döngüsel o her zaman ki kendine güvenen tavrını yüzünden eksik etmiyordu. '' Güzelim ne oldu sana böyle '' Juliette'in sırılsıklam olmuş hâli dikkatini çekmişti.
Zei cevap vermek için hızlı davrandı '' ya tamamen bizim hatamız biraz hızlı gidiyorduk malum havada yağmurlu küçük hanımı biraz ıslattık. Şimdi yeni kıyafet alıp gideceği yere bırakmak istiyorum ama sanırım bana pek güvenemedi.''
Döngüsel , Zeiback'i uzun süredir tanıdığını ve ona güvenebileceğini anlattıktan sonra Juliette ona güvenmeye karar verdi. Juliette'e yeni kıyafetler alan Zei arabaya gitti. ''Anahtarları ver, kızı okuluna bırakıp geliyorum. Sende o sırada çay iç, ben gelene kadarda başını derde sokma'' dedi.
''Yolu bulabilecek misin ?''
''Bulurum merak etme henüz bunamadım. ''

Zei ayrıldıktan sonra Filinta etrafı gezmeye başladı.Kiraladıkları dükkanı uzun uzun seyretti. Kafasında tabela , iç dizayn, boya gibi şeyler hayal etti. Neler yapabileceğini düşünmeye çalışıyordu. Etrafta meraklı gözlerin kendi üzerinde olduğunu fark etti. Önemsemiyor gibi davranmaya çalışıyordu. Vitrin arkasında duran Emily'i gördü. Gülümseyerek el salladı.
Emily oralı bile olmamıştı kafasını çevirip bilgisayarının başına oturdu. '' Ne yılışık tip ya'' diye kendi kendine söylendi.
Filinta güldü '' kızdaki havaya bak sanırsın kraliyet ailesinden mübarek.''

Damla penceresinin önüne oturmuş kitabını okuyor bir yandan da yağmuru seyrediyordu. Kendini kitabın içindeki kahramanlardan birinin yerine koymuştu. Sonunun güzel bitmesini umut ediyordu. Çevirdiği her sayfada biraz daha heyecanlanıyor bir taraftan da kötü bir şeyler çıkacak diye korkuyordu. ''Neden böyle hissediyorum ''. Sabah telefonda Regex'i aramış akşam ne yaptığını sormuştu. Regex '' sigara içip eve çıktım '' diyerek geçiştirmiş Farkedmez'den hiç bahsetmemişti. Kitaba konsantre olamıyordu. Nişanlısının kendisinden bir şeyler gizlemesine alışkın değildi. Birlikte çok zaman geçirmişler fakat aralarında hiç gizli saklı olmamıştı.Aklında şüpheye yer bırakmak istemiyordu fakat sürekli sorgulayan biri gibi davranıp nişanlısını da ilişkisini de zedelememeye kararlıydı. Herhalde unuttu diyerek kendini avutmaya çalıştı.

Kitapçı Filinta'nın dikkatini çekmişti. İçeriye girdi kitapları karıştırmaya başladı. Eline aldığı kitabın her birinin son sayfasını bakıyor sonra yerine bırakıyordu.
Arkasından gelen bir ses duydu.
'' Eski alışkanlıklar kolay değişmiyor değil mi ? ''
Filinta karşısında duran Hıhım'ın gözlerinin içine baktı pervasızca gülüyordu.
'' Can çıkar huy çıkmaz derler.''
Hıhım konuşmasına devam etti '' seni gördüğüme sevindiğimi söylememi beklemiyorsun değil mi?''
''Ben sevinçlerle ilgilenmiyorum, ne kazanacağımla ilgileniyorum.Sürekli soru cümleleriyle konuşmak zorunda mısın? Hadi biraz rahat olmaya çalış. Eski dostlar düşman olmaz. ''
''Dostun eskisinden bana göre bir halt olmaz ama o öyle düşünmüyor.''
Filinta arka kapıya doğru ilerledi. Gördüğü yüz onu memnun etmişti.
'' Çok şükür beni gördüğüne sevinen biri var.Nasılsın avukat?''
Regex ciddiyetini bozmamıştı. Burasının dışardan görünmüyor olmasından dolayı rahat olduğu belliydi. Masada duran '' Sefiller'' kitabını uzattı. ''Gerekenler burada yazıyor.Şimdi fazla oyalanmadan çık bence, çay iç için ısınsın.''
Filinta kafasını çevirip gitmek üzereydi ki; Regex kafasını kurcalayan soruyu sordu.
''Kuzeninin yaptığımız işten haberi var mı ? ''
Filinta'nın yüzündeki umursamaz gülümseme birden ciddileşmişti.
''Hayır'' dedi. '' Onu bu işe karıştırmayın.''
Kitabı paltosunun içerisine soktu, arkasını döndü ve dışarı çıktı.

Konu Filinta tarafından (03 Nisan 2017 Saat 14:37 ) değiştirilmiştir.
Damla, Jasmina, Regex ve 11 kişi daha, bunu beğendiler.
Biz bu kafayı kolay yapmadık..Her isteyene yaşatmıyoruz

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Seslenildi
1114 Mesaj
Etiketlendi
105 Konu
Ruh Hali
Utangac
Standart Cevap: Bir Garip Forum Dizisi #3
03 Nisan 2017
2
@Damla @Regex @hıhım @ZeiBack @Emily @döngüsel @Süreyya @Juliette @Farkedmez @Timur Bey @Eth @Kartaliçe @Gülfem @Emily yeni bölüm okumak isterseniz :dd
Jasmina, Penia, Kartaliçe ve 3 kişi daha, bunu beğendiler.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Penia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Seslenildi
2758 Mesaj
Etiketlendi
343 Konu
Ruh Hali
Sekercik
03 Nisan 2017
3
hahaha çok güzel eline sağlık
Filinta bunu beğendi.

Seslenildi
807 Mesaj
Etiketlendi
76 Konu
Ruh Hali
Utangac
03 Nisan 2017
4
yalnız dikkat ettimde zei sürekli filintayı kırbaçlıyor..ben sana böylemi davranıyorum ya
Filinta bunu beğendi.
Süreyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Seslenildi
950 Mesaj
Etiketlendi
147 Konu
Ruh Hali
Uykulu
03 Nisan 2017
5
Kıza önce yaşları için bir selpak uzatıp gözyaşlarinı silmesini sağlasaydınız

Herzamanki gibi yine on numerosun
Filinta bunu beğendi.
....
Farkedmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Seslenildi
1781 Mesaj
Etiketlendi
96 Konu
03 Nisan 2017
6
@Zeiback tam baba kılıklı olmuş her şeye karışıyor Güzel yazmışsın eline sağlık
Mr Hyde ve Filinta bunu beğendiler.
hıhım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Seslenildi
359 Mesaj
Etiketlendi
114 Konu
03 Nisan 2017
7
hımm kafada soru işaretleri oluşmaya başladı bakalım nerelere sürüklenecek olaylar :ddd
Filinta bunu beğendi.
Dione - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Seslenildi
238 Mesaj
Etiketlendi
251 Konu
Ruh Hali
Sersem
03 Nisan 2017
8
Bayılıyorum sizin bu serileri okumaya birazcık bizide katın içine
Filinta bunu beğendi.
Sınandığın kadar zafere yakınsın. Sınanmıyorsan, sevilmiyorsun..
Seslenildi
1114 Mesaj
Etiketlendi
105 Konu
Ruh Hali
Utangac
03 Nisan 2017
9
Penia Nickli Üyeden Alıntı
hahaha çok güzel eline sağlık
:ddd
Olaylar olaylar :d
ZeiBack Nickli Üyeden Alıntı
yalnız dikkat ettimde zei sürekli filintayı kırbaçlıyor..ben sana böylemi davranıyorum ya
Yok aga buraya böyle bi karakter lazım
Süreyya Nickli Üyeden Alıntı
Kıza önce yaşları için bir selpak uzatıp gözyaşlarinı silmesini sağlasaydınız
Herzamanki gibi yine on numerosun
:dDD
Kuzen gidene kadar koluna silmişti o yüzden :dd
Teşekkürler Süreyya
Farkedmez Nickli Üyeden Alıntı
@Zeiback tam baba kılıklı olmuş her şeye karışıyor Güzel yazmışsın eline sağlık
d
Adam king aga karışır :d
hıhım Nickli Üyeden Alıntı
hımm kafada soru işaretleri oluşmaya başladı bakalım nerelere sürüklenecek olaylar :ddd
:ddd
Her yere gidebilir. Herşeyi bekleyebilirsin :d
Dione Nickli Üyeden Alıntı
Bayılıyorum sizin bu serileri okumaya birazcık bizide katın içine
Teşekkür ederim. Olayları koparmadan herkese yer vermeye çalışıyorum. Zamanla mutlaka olacaktır
Penia, Süreyya, hıhım ve 1 kişi daha, bunu beğendiler.

Jasmina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Seslenildi
274 Mesaj
Etiketlendi
169 Konu
03 Nisan 2017
10
Olay döngüsünün nereye gideceğini, kendi karakterimin yanı sıra, üstüme giydirilmeye çalışılan tavırların da ne getireceğini merak etmiyor değilim hani ;p Gayet iyi gidiyor, hadi bakalim. Kelimelerinize ve hayal gücünüze bereket.
Filinta bunu beğendi.
- anlayışlı olan beni anlayışlı, aptal olan ise aptal bulur; bence ikisi de haklıdır.

Γνώθι σαυτόν

Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Seçenekler
Stil