GÜNÜN SÖZÜ DamlaDamla.
Hayat ve zaruretler insana birçok şeyler öğretir. - Sabahattin Ali.
Etiket Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 26 Kasım 2016   #1
Nyenaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 01 Nisan 2015
Bulunduğu yer: "Orada.." (:
Mesajlar: 26.949
Konular: 4008
Cinsiyet:
İlişki Durumu:
Burç:
Takım:
Seslenildi: 1088 Mesaj
Etiketlendi: 93 Konu
Ruh Hali: Kotucocuk
Standart Voodoo nedir-nasıl yapılır-derlenmiş bilgiler

[FONT="Trebuchet MS"][COLOR="Blue"][SIZE="2"][B]
Merhaba arkadaşlar birkaç gündür bu konu ile ilgili bu siteden arama yapıyorum ama hiç bir şey bulamadım sonra kendi başıma araştırmalar yaparak neyin ne olduğunu buldum, kullanmak isteyenler okuyabilirler.Gerekli bilgiler yabancı sitelerden dahil bir çok siteden araştırılıp derlenerek yazılmıştır.

Öncelikle VOODOO nedir ?
Vudu (Benin'de Vodun; Haiti'de Vodou ve Dominik Cumhuriyeti'nde Vudu), Batı Afrika kökenli ruhçu-animist[kaynak belirtilmeli] bir din. Haiti'nin resmi dinlerinden biridir. Başta Kongo, Yoruba ve Dahomeanlar olmak üzere, Avrupalılar tarafından köleleştirilerek Saint-Domingue'ye (bugünkü Haiti) getirilen çeşitli Afrikalı etnik gruplar tarafından oluşturulmuş, Avrupa dini gelenekleri ile sentezlenmiştir 16. ve 17. yüzyıllarda Katolik misyonerler tarafından Hristiyanlaştırılmıştır. Fon dilinde vodou sözcüğü "ruh" veya "ilah" anlamına gelir
Yani gördüğünüz gibi voodoo bir araç ya da amaç değil başlı başına bir dindir.

İNANÇ SİSTEMİ
Vudu geleneksel bir Afro-Haiti dini; tıbbı, adalet sistemini, felsefeyi de kapsayan bir dünya görüşüdür. Vudu'nun temelinde her şeyin "ruh" olduğu inancı vardır.İnsanlar, görünen dünyada yaşayan ruhlardır. Görünmeyen alemde ise lwa (ruhlar), mystè (gizemler), anvizib (görünmeyenler), zanj (melekler) ile ataların ve yakın zamanda ölmüşlerin ruhları yaşarlar. Ruhların yaşadığı aleme Ginen denir. Hristiyan inancındaki Tanrı'nın evreni ve ruhları yarattığına, ruhların Tanrı'ya insanlığı ve doğal dünyayı idare etmesinde yardımcı olduğuna inanılır.

AFRİKA'DAKİ KÖKENİ
odun, tektanrıcı (monoteistik) ve büyüsel (büyü içeren) bir animizm türüdür. Batı Afrikalı çeşitli etnik gruplar tarafından ortaya çıkarılmıştır. Kültürel anlamda Fon, Gun, Mina ve Eve toplulukları ikici (dual) kozmolojik bir prensip etrafında gelişen metafiziki bir düşünceyi paylaşır. Bu ikici kozmolojik düşünceye göre; Nana Buluku, Tanrı-Yaratıcı ve Tanrı(lar)-Oyuncu(lar) veya Vodun(lar), yani Yaratıcı'nın ikiz çocukları olan Mawu (ay tanrıçası) ve Lisa'nın (güneş tanrısı) kız ve oğul evlatları vardır. Tanrı-Yaratıcı, Nana Buluku, kozmogonik ilkedir ve dünyevi işlerle uğraşmaz - dünyevi olaylarla uğraşmak için çok büyük ve önemlidir; böylece Vodun(lar),Tanrı(lar)-Oyuncu(lar), dünyevi işleri yönetenlerdir.

Vodunların panteonu (tanrıların toplamı) çok geniş ve komplekstir. Mawu'nun doğrudan 7 oğlu, interetnik tarihi veya mitik kişiler, birçok etnik Vodun, belli klan ve kabilelerin koruyucuları veya liderleri ve bazı modern Vodunlar bulunur.

Her ne kadar soya ve atalara verilen önem ile Batı Afrika (veya Benin) Vodun'u, Haiti Vodou'suna benzese de, her ruh ailesinin özel bir ruhban sınıfı vardır ve bu sınıf genellikle ırsidir - miras yoluyla devredilir. Afrika'da; su tanrıçaları Mami Wata, Haiti'deki yaşlı betimlemesinden farklı olarak genç ve erkeksi olan Legba, demir ve demirciliği yöneten Gu, hastalıkları yöneten Sakpata ve Batı Afrika'ya özgü birçok farklı ruh bulunur.

Batı Afrika'daki totaliter rejimler Vodun'u ve diğer dinleri bastırmaya çalışmış olsa da, bugün bu din ve gelenekler yeniden gelişmeye başlamıştır ve Vodun bölgede 30 milyondan fazla kişi tarafından benimsenmektir

Voodoo ile ilgilenenler, varlıkları Rada Loa ve Petro Loa olarak ayrılırlar. Ancak bu ayrım, Hristiyanlıktaki meleklvr ve iblisler örneğinde olduğu kadar katı değildir. Rada grubunun Loaları yaratılışa, kuruluşa ve yaşamın devam ettirilmesine hizmet ederler. Bu ailenin mensupları, ormanların tanrısı Loco, denizlerin hakimi Agwé ve güzellik tanrıçası Erzulie gibi tanrılardır. Bu tanrılar çok aktif değillerdir. Bu nedenle onları çağırmak fazla tehlikeli değildir. (Daha anlaşılır olarak şu şekilde anlatayım bizim inancımıza uygun diliyle. Eskiden beri bazı varlıklar ki biz bulara ifrit onlar ise iblis derler, bu varlıklar kibirlidir ve kendilerine tapındırmayı severler. İnsanlar karşılarında güçlü bir varlık çıktığında ve bu varlık kendilerini tanrı gibi tanıttıklarında, daha önce görmedikleri bir güce tanrı diye taparlar. Tapmışlarda zaten. Her varlıkta olduğu gibi pozitif ve negatif varlıklar vardır ve bildiğimiz gibi pozitifler daha az zararsızdır. Burada bahsedilenlerde o pozitif varlıklardandır).
Bazı tanrısal varlıklar iki gruba da dahil olabilirler. Örneğin karar ve dönümlerin tanrısı Legba, hem iyiliğe hizmet eden Rada-Loa olarak, hemde yıkım getiren Petro-Loa olarak çağrılabilir. Varlıkların hepsi için sadece tek bir özellikten söz edilmez. Yılanların tanrısı Damballah sadece Rada-Loa olarak kabul edilir. Buna karşın onunla akraba olan su tanrısı Simbi, her iki biçimde de ortaya çıkabilir.
Bunları anlatma sebebim bir süre sonra voodoo büyüleri ve bebeklerinin yapımını anlatıcam. Diğer sitelerdeki gibi sadece tarifi verip konu hakkında hiçbir bilgi vermeden yarım yamalak konu olmasını istemiyorum. En aznında yaptığınız şeyin ne olduğunu, çağırdığınız varlıkların ne olduğunu ve başınıza ne gibi durumlar gelebileceğini bilmenizdir.

Tanrılar
Gueda : Ölüm ve büyü tanrısı.
Ogum : Demir ve savaş tanrısı.
İfa : Kutsal ruh.
Yemanja : Deniz tanrıçası.
Olukun : Denizlerinin,bilinçaltının tanrısı.
Oya : Öte alemin tanrıçası.
Omulu : Mezarların kralı.
Nana Buluku(DJO) : Voodoo inancının en önemli tanrısı
Nana Buluku : Hristiyan tanrı anlayışındaki gibi evreni ve evrenin içindeki her şeyi yaratan, yaratıcı tanrıdır.
Nana Buluku’nun iki kız çocuğu vardır: Ay tanrıçası Mawu ve Güneş tanrısı Lisa.

Voodoo ya başlamak için öncelikle sunak hazırlamalıyız:
ilk önce * işaretli eşyalar mutlaka olması gerekenlerdir. bazıları olmasada
olur fakat size birçok konuda yarar sağlarlar.

-*Düz, pürüzsüz ve dik bir düzey sıradan bir masa hatta tuğlaların üzerine koyulmuş tahta parçası bile olabilir gerisi size kalmış ben şahsen aç-kapa plastik
masaları tercih ederim işinizi görsün yeter.

-*Sunak yüzeyinizi bulunca birde üstüne bir örtü örtmelisiniz çeşiti farketmez size ilham ve huzur veren bir renkde örterseniz büyü ve meditasyonlarınız
için çabuk enerji toplayabilirsiniz.

-*Beyaz ve siyah mum, pozitif ve negatif yönleri temsil eder. beyaz mumu SOL tarafa siyahıda SAĞ tarafa yerleştirmelisiniz sıralama önemli.

-Çay tabağı: bu gerekli değil fakat mumları yaktığınızda eriyip sunak yüzeyini kirletememesi için kullanabilirsiniz veya bir şamdanda iş görür

-*Cam su bardağını kaynak suyuyla doldurup siyah ve beyaz mumun arasına koyun. su bardağı gri bölgeyi, yani pozitif ile negatif arasındaki denge ve
eşitliği sembolize eder

-Bıçak:Kökleri, otları veya büyü için gereken bazı şeyleri kesip yontmak için keskin bir bıçak işinize yarayabilir

-*Buhurdan:tütsülerinizi ve efsun bitkilerini yakmak için gereklidir. bunun yerine ısıya dayanıklı bir kase türevi birşeyde iş görür altına biraz kum koyunki
işiniz bittiğinde ateşin söndüğünden emin olun.

-*Hokka ve kalem:büyü esnasında yazılacak olan söz ve istekler için mürekkep gerekir ben ejderha kanı veya güvercin kanı mürekkep öneririm.

-*Parşömen kağıdı:büyü esnasında yazılacak olan söz ve istekler parşömenin üzerine yazılır.her tür parşömeni kullanabilirsiniz.

-*Kutsal su: sunağın vazgeçilmez parçası ve olmazsa olmazıdır.büyü,trans ve meditasyon öncesi ve sonrasında sunağın ve sunaktaki eşyaların üstüne
serpilir ve sunak kutsanır her işlemin önce ve sonrasında suyla kutsama yapılmalıdır

-*Çiviler:Bazı büyülerde mumlara yazı yazmak için çivi kullanılır bunun için yaklaşık 12cm boyunda çiviler idealdir(aynı çiviyi birden fazla işlemde kullana-
mazsınız. bu yüzden birden fazla çivi bulundurun.)

-Tartı: otları ve tozları tartabilirsiniz

-Havan ve havan tokmağı:kökleri ve otları ezmek ve toz haline getirmek için gerekebilir.

not1: kutsal su yapımını size daha sonra göstereceğim. zaten başkaları biliyordur çok zor bir iş değil.
not2:kafanızı karıştıran bir durum olursa yorumdan veya özel mesajla sorabilirsiniz.
not3:sunağı yalnız büyü için kullanmanız gerekmez. meditasyon ve rahatlama içinde kullanabilirsiniz fakat yine suyla kutsamanız gerekir.

Kaynak: Dr.snake'in voodoo büyüleri kitabı

Şimdi büyülerimizi yapmak için öncelikle inancımız tam olmalıdır.İkinci olarak tanrılara sık sık teşekkür etmeliyiz, ayrıca büyülerimiz için kendi istediğimize göre dualar yaratabiliriz.

Birkaç kolay büyü orneği :
İş konusunda şans elde etmek için:

İlk Büyü : Kırmızı bir soğanın ortasına bir delik açıp içine sülfür doldurun. Bir naylon poşetle sarıp
cebinize koyun ve iş görüşmesi sırasında tam siz konuşurken cebinizdeki soğanı sıkın.İş size verilecektir.Bu büyü karşınızdaki kişiye güven vermek ve etkilemek icin de kullanılır.
İkinci Büyü : Görüşmeye gitmeden önce bir mendilin içine üç tuz tanesi koyup cebinize yerleştirin. İşyerine
vardığınızda yalnız kalana dek bekleyin veya sizinle görüşecek kişinin ilgisini başka bir yöne çekin ve tuzu odanın
kuzey köşesine fırlatın. Üç gün içinde iş sizin olacak.

Müşterilerinizi İkna Etmek İçin:

Birinci Büyü :Sabahın erken saatlerinde kalkıp Aziz Peter adına beyaz bir mum yaktıktan sonra, biraz maydanoz ve kekik alın, ve bu otları karıştıraraktan işyerinizin etrafında bir tur dönün (başladığınız nokta işyerinizin önü olmalı) daha sonra yine otları bir yandan karıştırarak işyerinizin etrafında geri geri bir tur atıp tekrar başladığınız noktaya dönün.Daha sonra bu yeşil karışımı tam işyerinizin önünde yakın. Bütün bunlar müşterilerinizi ikna edecektir.
İkinci Büyü :Bu ayin işyerinizden çok evinizde yapılırsa başarıya ulaşır: Sabahın erken saatlerinde kalkın ve tütsülenmiş sülfür ve şeker karışımını yakın. Güneş doğarken Doğuya bakın ve müşterilerinizin ikna olması için yalvarın.
Üçüncü Büyü: Mezarlığa gidin ve dokuz avuç dolusu pislik toplayın. Eve dönün, ve bu pislikleri kükürt,
sülfür, kırmızı
biber ve tuzla karıştırın. Bu karışımı yakın ve müşterilerinizin ikna olması için yalvarın.


Barış ve Mutluluk Sağlamak İçin:İlk Büyü:Evinizde daima beyaz mumlar yakın.Dava Kazanmak İçin:Diyelim ki Jüri on iki kişiden oluşuyor. İki kağıt parçası alıp altı jüri üyesinin ismini birine, kalan altı jüri üyesini
de diğer kağıt parçasına yazın. Bu kağıt parçalarını katlayın ve ayakkabınızın içine koyup davaya öyle gidin.
Jüri sizin lehinize karar verecek.Bir erkeği etkilemek için:Birinci Büyü : O kişinin bir tutam saçını ele geçirip küçük bir giysi parçasının içine sardıktan sonra ayakkabınızın dibine yerleştirin. Size kendi ayaklarıyla gelecek.İkinci Büyü :Portakal suyu, gül suyu ve baldan oluşan bir karışım yapın. Dokuz küp şeker alın ve bu şekerlerin her
imza
Nyenaira isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yer İmleri

Etiketler
bilgiler, nedirnasıl, voodoo, yapılırderlenmiş


Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)
 
Seçenekler
Stil

Gönderme Kuralları
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Overclock Nedir, Nasıl Yapılır? Jön TüRk Teknik Destek ve Yardım 0 02 Ocak 2016 12:27
DDOS saldırısı nedir? Nasıl yapılır? Nasıl korunulur? Nyenaira Webmaster Forum 0 06 Aralık 2015 17:29
Endoskopi nedir nasıl yapılır Jön TüRk Sağlık Köşesi 0 16 Haziran 2015 22:16
Balyaj nedir? Nasıl yapılır? Su Saç ve Makyaj 0 23 Nisan 2015 02:27
Seo Nedir? Nasıl Seo Yapılır? PauL Webmaster Forum 0 17 Şubat 2015 14:26