GÜNÜN SÖZÜ DamlaDamla.
Sonunda, ԁüşmanlarımızın sözlerini değil ԁostlarımızın sessizliğini hatırlayacağız. -Martin Luther King.
Etiket Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 15 Temmuz 2018   #1
Onurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 23 Şubat 2016
Bulunduğu yer: İstanbul
Mesajlar: 4.230
Konular: 960
Cinsiyet:
İlişki Durumu:
Burç:
Takım:
Seslenildi: 264 Mesaj
Etiketlendi: 72 Konu
Ruh Hali: Capcanli
Standart Clash of Clans taktikleri 2018

Clash of Clans taktikleri 2018

clash of clans taktikleri,clash of clans taktikleri 2018,yeni taktikler 2018 clash of clans


Kaybetmiş olduğunuz savaşları izleyin ve hangi noktalardan saldırı yiyip kaybettiğnizi fark edin çünkü o nokta zayıf dır her yer güçlüdür ama kaybedersiniz bu yüzden o noktay bomba yaylı tuzak dev bombaları oraya doldurun bide o noktaya kötü birinci seviye iksir veya altın madenini koyun çünkü adam iksir veya altın madenini koydunuz ya (keyfinize göre) koyduğunuz için adam onu yıkarken tuzaklar çalışıcak ve adamlar ölüce buda o noktadan saldırı yiyemiyceğiniz anlamına gelicek ve kazanıcaksınız.

*En önemli asker olarak okçudur çünkü hem yeri hem havayı konturol edebilir okçunuzu güçlendirmek için labaratuvar kurup okçuyu geliştirin ve saldırın (bu arada hep tek bir sürüyle aynı adamlarla saldırmak kötüdür farklı türden adamları savunma noktasına gönderin)

*Ne kadar online olup online saldırı yaparsanız o kadar çabuk gelişebilirsiniz.

*Köy binasını yükseltmek için acele etmeyin geceleyin inşaatçılaarınız boş olur ve ordu kampına yükselticek kadar iksirniz varsa ordu kampına basın ve sabah kalktığınızda faha fazla asker eğitebilirsiniz.
ymayın e

GELELİM ÖBÜR TAKTİĞE

EN DEĞERLİ BİNALARINIZI BELİRLEYİN:

* Bütün binalarınızı koruma imkanınız çok azdır hatta imkansızdır bu yüzden değerli binalarınızı belirleyin mesala bana göre altın ve iksir deposu köy binamız ve havandır ben onları şehrimizin ortasına koruyup duvarları koyup etrafını gereksiz kışla gibi şeylerle doldururum.Çünkü eğer öyle vyaprsak kışla VB. gibi gereksiz şeylere saldırırlar sizde bu sırada adamları öldürmüş olursunuz.

BÜTÜN DEPOLARINIZI ORTAYA KOYMAYIN

*Başlığımız gayet açık hepiniz depo ve ve toplayıcaları orataya koymayın,eğer hepsini ortaya koymayın eğer hepsini ortaya koyarsanız adam size saldırdığınızda kalkan alamassınız en azında oyuna fazla girerseniz toplayıcaları dişarı koyun eğer oyuna fazla girmiosanız toplayıcıları içeri koyun depoları ise dişarı koyun inşallah iyi bir clash of clans ustası olursunuz..*SALDIRI ÇEŞİTLERİ
Hava saldırısı : Balon , ejderha , dalkavuk yoğunluklu yapılan saldırılardır çok etkili bir taktiktir fakat bunları nerde ne zaman bırakıcağınızı bilmezseniz bir okadar yenilmeniz kolay olur. Öncelikle hava saldırısı yapıyorsanız üstte saydığım canavarları güçlendirin ve ek olarak iyileştirme iksirini yükseltin çünkü hava saldırısı taktiğinde hava savunmasının yakınına bırakılır kahramanlar ve hava savunması çok etkili can götürür.

Yerden Dev yoğunluklu saldırı : Okçu , barbar , iyileştirici , duvar kırıcı , dev yoğunluklu yapılır ek olarak öfke büyüsü ve iyileştirme büyüsü kullanın. Devleri hava savunmasına saldıktan sonra arkasına okçu bırakın hava savunmaları yok edildikten sonra iyileştiricileri bırakın ve saldırın.

*Öncelikle size terk edilmiş köylerden bahsedeyim. Bu köylerin sahipleri ya oyunu bırakmıştır ya da uzun zamandır girmiyordur. Bunlara saldırmanın avantajı size geri saldırı yapmazlar ve mayın yay gibi savunma sistemleri inaktiftir.Madenleri depo yerine çıkarıcılarda birikmiştir.Bunu anlamak için;


Mevcut ganimetin seviyenize göre iyi olup olmadığına bakın.
Ganimetin madenlerde mi depoda mı olduğunu bilmek çok önemli. Bunun için resime bakalım.


Eğer ki madenlerin sağ tarafında bulunan kutu altın doluysa ve yerlere de altın düşmüşse bilinki ganimet madenlerdedir. Ganimetin büyük çoğunluğu ise seviyesi en yüksek maden çıkarıcısındadır. Buna iksirde dahildir. İksir çıkarıcılar dolu gözüküyorsa direk onlara saldırın.


Ganimet yüksek ve çıkarıcılarda ise oyuncunun aktif olup olmadığına bakalım. Eğer etrafta mezar taşları varsa bilinki düşmanınız sizden önce saldırı almış ve hala oyuna girip mezar taşlarını temizlememiş. Bunun dışında sol üst köşede ligi yazar. Eğer boş bir resim varsa ve lig başı değilse daha kimseye saldırmamıştır ve buda diğer bir kanıttır.
İnşaat kulubelerine de bakıyoruz. Üzerlerinde ZzZzZ... işareti varsa çalışmıyorlardır ve buda aktif oyuncu olmadığını gösteren bir işarettir.
İleri bir saldırı aracı olan X-Topu da boşsa saldırmamanız için hiçbir neden yok.Saldırıcağımız düşmanı belirledik. Şimdi de nasıl saldıracağımızı görelim. Öncelikle basit detaylardan başlayalım.

200 tane barbar yerine 100 barbar 100 okçu kullanırsanız her zaman daha etkili olursunuz.
Tek tip ordu yerine içinde birinin yoğun olduğu ama genelde hepsinden olan ordular seçin.
Rakibinizi tanıyın ve sizden güçlülere saldırmanın akıl karı olmadığını bilin.
Duvar yıkıcı iskeletleri kullanmayı unutmayın.

İlk 30 Saniye;

Ganimetin nerede olduğuna bakın. Depo mu toplayıcılar(çıkarıcılar) mı?
Klan kalesinin ve kahramının yerini belirleyin.
2x2 lik bir boş alan bulun çünkü orada gizli Tesla Kulesi var.
Nereden saldıracağınızı tespit edin, ne kadar birim kullanacağınızı hesaplayın.

Savaş başlıyor...

Öncelikle klan kalesinin dolu olup olmadığını öğrenmek için oraya bir tane adam gönderin. Doluysa hepsi çıkar zaten onları güzelce öldürün. Düşmanın kahramanı varsa onuda kenara çekip öldürün.
Okçular ile düşman kulelerinin size vuramadığı yerlerden savunmasız binaları yıkın.
Düşman duvarlarını yıkmadan önce bir kaç dev ile kuleleri oyalayın ve aradan duvar yıkıcıları gönderin. ( 2 tane seviye 3-4 duvar yıkıcı ile seviye 6 duvarına kadar rahatlıkla yıkabilirsiniz. Detaylı listeyide paylaşıyorum.)Seviye 1 Duvar Yıkıcı 480 hasar verir ve 1.seviye duvarını yıkar.
Seviye 2 Duvar Yıkıcı 640 hasar verir ve 2.seviye duvarını yıkar.
Seviye 3 Duvar Yıkıcı 960 hasar verir ve 4.seviye duvarını yıkar.
Seviye 4 Duvar Yıkıcı 1280 hasar verir ve 4.seviye duvarını yıkar.
Seviye 5 Duvar Yıkıcı 1840 hasar verir ve 5.seviye duvarını yıkar.
2 Tane Seviye 5 Duvar Yıkıcı 6,7 ve 8. seviye duvarını yıkar.
3 Tane Seviye 5 Duvar Yıkıcı 9 ve 10. seviye duvarını yıkar.


Mümkünse havan topunun en yakınından saldırın ki size vuramasın.
Goblinlerinizi duvar yıkıldıktan ve ganimete ulaşıldıktan sonra salın. Özellikle havan topuna dikkat edin hepsini tek atışta haşat edebilir. Büyücü kulesinide unutmayın.
Bütün ordunuzu aynı anda göndermeyin. En azından birazcık barbar ve okçu bırakın ki E lerde kalırsanız etrafta kalmış az canlı binaları yıkabilesiniz.
*BİR GENEL TEKRAR VE VİDİO VERİRSEK:

Köyüme devamlı saldırı oluyor ve hep yeniliyorum, kupa kaybediyorum?

Köyünüze gelen saldırıları en başarılı şekilde savuşturmanın ilk yolu köyünüzü mümkün olduğu kadar duvar içine alabilmek. Bunu yaparken şehir merkezinizin tam ortada, yani en korunaklı yerde olmasına dikkat edin. Çünkü şehir merkeziniz yıkıldığında savunmanız düşmüş oluyor ve savaşı kaybetmiş sayılıyorsunuz. Kaybedilen bir savunma, kaybedilen kupalar demek.Köyüme yapılan saldırılarda çok fazla iksir ve altın kaybediyorum?

Aynı şehir merkezini şehrin ortasına konumlandırmak ve duvarlarla çevirmek gibi, altın ve iksir depolarınızı da şehir merkezine yakın bir şekilde duvarlarla çevirmeniz gerekli. Bunu yapmak için de daha fazla duvara ihtiyacınız var fakat mağaza’da yeteri kadar duvar açık değilse şehir merkezinizi her seviye atlattığınızda daha fazla duvar açılacaktır. Bu yüzden altın ve iksir depolarınızı duvarla çevirmek için daha fazla duvar ihtiyacınız varsa şehir merkezini yükseltin.

Yeşil taşlarım bitti ve daha fazla yeşil taşa ihtiyacım var?,

Eğer yeşil taşlarınız tamamen bittiyse veya yetecek kadar yoksa, para ile satın almadan yeşil taş kazanmanın tek bir yolu var. O da size verilen görevleri tamamlayarak yeşil taş kazanmak. Bu görevleri mümkün olduğu kadar yerine getirmeye çalışın ve yeşil taşlarınızı artırın.

Çok fazla yeşil taşım var, en iyi nasıl kullanabilirim?

Eğer oyunda çok fazla yeşil taşınız olduysa ve bu taşları en etkili şekilde kullanmak istiyorsanız en etkili yol inşaatçı kulübesi yapmaktır. 500 adet yeşil taşa karşılık bir inşaatçı kulübesi yapabilir ve inşaatçı sayınızı bir adet artırabilirsiniz. Böylece şehrinizin binalarını yükseltirken beklemeniz gereken süreler olduğundan, fazladan bir inşaatçı ile dolaylı yoldan gelişmenizi hızlandırabilirsiniz.
Binaları geliştirirken hangilerine öncelik vermeliyim?

Binalarınızı yükseltirken ilk öncelik vermeniz gerekenler, her strateji oyununda olduğu gibi ham madde toplayıcıları ve ham madde depolarını yükseltmektir. Tabi bunu yaparken güzel bir savunma inşa ettiğinizden de emin olun. Çünkü ne kadar çok iksir ve altınınız olursa o kadar çok saldırıya uğrayacaksınız.

Herhangi bir klana nasıl katılabilirim veya nasıl klan kurabilirim?

Bir klana katılmak veya klan kurabilmek için şehrinizde yıkık durumda bulunan bir klan kalesi mevcuttur. Bu kaleyi 50,000 altın karşılığında onarmanız gerekir. Böylelikle bir klan kurabilir veya bir klana katılabilirsiniz. Tabi bunu yapmadan önce köyünüzü iyice geliştirdiğinizden ve yerleşik bir savunma hattına sahip olduğunuzdan emin olun. Ayrıca bir klana katıldığınızda sürekli diğer klan üyelerine asker yardımında bulunmanız, klan içerisindeki itibarınızı artıracaktır.

Laboratuvarda ilk olarak hangi askerleri güçlendireyim?

laboratuvar kurduktan sonra ilk geliştirmeniz gereken askerler normal kılıç tutan askerler ve devler olmalıdır. Böylelikle saldırı ve savunmalarda daha güçlü devler, diğer basit askerlerinizi daha iyi savunabilir, savunma duvarlarını ve toplarını daha kolay yıkabilir. Kılıç tutan askerler de böylelikle şehirleri daha kolay yağmalayabilir.
Hangisi daha önemli, altın mı iksir mi?

Aslında bu karar daha çok size bağlı olsa da, savunma ve şehir merkezi binalarının yükseltilmesi(upgrade edilmesi) altınla yapıldığından öncelikli olarak daha fazla altına ihtiyaç duyacaksınız. İksire de her ne kadar ihtiyacınız olacaksa da önceliğiniz altın hammaddesi olsun.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
imza
Onurcan isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yer İmleri

Etiketler
2018, clans, clash, clash of clans taktikleri, clash of clans taktikleri 2018, taktikleri, yeni taktikler 2018 clash of clans


Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)
 
Seçenekler
Stil

Gönderme Kuralları
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
En İyi Baştan Çıkarma Taktikleri PurposeLess Kadın, Erkek ve Aile İlişkileri 0 11 Ağustos 2017 09:19
Selçuklularda Savaş Taktikleri Türkolog Genel Türk Tarihi 3 20 Mart 2017 02:15
clash of clans Maleficent Forumunuz Sözlük 0 30 Aralık 2015 16:21
Başarılı Sunum Taktikleri Asrevya Kişisel Gelişim 0 27 Şubat 2015 19:18
Alexa Düşürme Taktikleri PauL Alexa 0 17 Şubat 2015 11:52