Bir çiçeği seviyorsan bırak var olsun. Sevmek, sahip olmak ile ilgili değildir sevmek değer vermek ile ilgilidir.

Osho

İnsanın en büyük hatası şudur; kendini olduğundan büyük görmek ya da kendine hak ettiğinden az değer vermek.

Goethe

Yaranın çıplağına vurulmaz. Anlatmaya soyunanlar buna güvenir. Giyinik yaralarla yazanların, anlatanların hikayelerindeyse bizi inandırmayan bir şeyler vardır. Sonra yara kilitleri. Kimilerinin ilk yarası kendinin kilidi olur; bir daha açılmaz. Yarasının farkında bile olmadan yaşayanlarınsa anlatmaya, dinlemeye değer hiçbir hikayeleri yoktur, onların düzayak mutlulukları vardır; kolay sevinçleri.

Murathan Mungan

Düşünceler insanı öldürebilir ama düşüncelerimiz uğruna ölmeye değer.

Claudine Monteil

Hayatlarımızın değerini ölçebilmenin yolu,başkalarının yaşamlarına değer vermekten geçer.

David Gale

Birinin duygularına haddinden fazla değer verirsen, onu anlaman imkansızlaşır.

Murat Menteş

Bir adamın birçok hüner, fen, biIgi sahibi oIduğuna bakma.. Verdiği sözde duruyor mu? değer veriyor mu,Vefası var mı? AsıI ona bak!

Mevlana

Hiçbir şey, her şeyi unutabilmenin verdiği huzurdan değerli olamaz.

Orhan Pamuk

Konuşmaya değer oIanIarIa konuşmazsan, insanIarı yitirirsin. Konuşmaya değer oImayanIarIa konuşursan, sözcükIeri yitirirsin. BiIenIer insanIarı yitirmezIer, sözcükIeri de yitirmezIer.

Konfücyus

Hayattan değer görmek mi istiyorsunuz?

Önce siz kendinize değer verin. Bu bencillik değildir.Siz güçlü olmazsanız kimseye faydanız olmaz.

Bülent Gardiyanoğlu

Kendimi affettim,seviyorum ve kendime değer veriyorum.Sevgiyi dışarıda aramak yerine kendi içimdeki sevgimi yüceltmeyi,paylaşmayı seçiyorum ve seviyorum.İyi ki varım,iyi ki bu dünyadayım…

Bülent Gardiyanoğlu

Sevmek! Kelimelere herkes kendine göre bir anlam, bir değer veriyor galiba. Bu değerler aynı olmadıkça iki kişi iki ayrı dil konuşuyorlarmış gibi olmuyor mu?

Yusuf Atılgan

Zaman zaman, var olan en yalnız adam olduğumu düşünüyorum. Dediğiniz gibi bunun, insanların varlığı ya da yokluğuyla iligisi yok, üstelik yalnızlığımı elimden aldıkları halde gerçekten benimle olmayanlardan da nefret ederim.

Ne demek istiyorsunuz Friedrich? Sizinle nasıl olmazlar?

Benim için aziz olan şeylere değer vermeyerek! Bazen yaşamın o kadar içini görebiliyorum ki birden doğrulup çevreme baktığımda kimsenin yanımda olmadığını, bana eşlik eden tek şeyin zaman olduğunu görüyorum.

Irvin D. Yalom

İyi bir ilişki insana dünyadaki varlığının değerli olduğunu hissettirir. İyi bir ilişki güven verir.

İyi bir ilişki kişiye zaaflarını, zayıflıklarını, açmazlarını, kusurlarını fark ettirir, içe bakmayı sağlar.

İyi bir ilişki iki tarafı da geliştirir.

Ve eğer bir ilişki ebediyete, sonsuzluğa kapı açabiliyorsa o çok iyi bir ilişkidir.

Mustafa Ulusoy

Vronskiy’de güzel olmayan bir şey arıyor ve hiçbir şey bulamıyordu. Onun karşısında kendisinin bir hiç olduğunu Vronskiy’e göstermeye cesaret edemiyordu. Vronskiy bunu bilirse onu sevmekten vazgeçebilirmiş gibi geliyordu; böyle düşünecek bir nedeni olmadığı halde şimdi hiçbir şeyden onun sevgisini kaybetmek kadar korkmuyordu. Ancak kendisine karşı davranışı için ona minnet duymaktan ve ne kadar değer verdiğini göstermekten kendini alamıyordu.

Tolstoy

Hayat ne kadar zor olursa olsun, kalplerimizin derinlerinde biliriz ki hayat sonuna dek devam etmeye değer!

Mehmet Murat ildan

Bir altın külçesini bir ağaçtan daha değerli gören bir adam kesinlikle bir eşekten çok daha az zekâya sahiptir!

Mehmet Murat ildan

Biz gençler gerçekten de sizlerden memnun değiliz yaşlı beyefendi. Sizi fazla resmî buluyoruz ekselansları, kendini fazla beğenmiş, kendine fazla değer veren biri, içtenlikten uzak. Hepsinin başında bu sonuncusu geliyor, yani içtenlikten uzaklık.

Hermann Hesse

Topluluk içinde başkalarının fikirlerine göre yaşamak kolaydır. Yalnızlıkta kendi fikirlerine göre yaşamak kolaydır. Ama toplulukta bağımsızlığını koruyabilendir sadece takdire değer kişi.

Ralph Waldo Emerson

Değer verilen kadının tanıklığı…Peki, ya kendi kendine tanıklığın önemi?… Başkalarının gözündeki yeri mi önemliydi yoksa kendi gözündeki yeri mi?

Doğan Cüceloğlu

Açlıktan ölmenin sınırında yaşayan yoksulların yaşamı, amaçlı bir yaşamdır. Yiyecek ve yatacak yer bulmanın amansız mücadelesine girişmiş olanlar, boşuna çaba harcamış olma duygusuna hiçbir zaman yakalanmazlar. Varılacak amaçlan maddi ve acildir. Her yenen yemek, onlar için bir amacın gerçekleşmesidir; tok karnına yatağa girmek bir zaferdir ve açıktan gelen her bedava şey bir mucizedir. Bu insanlar, hayatlarına anlam ve değer verebilecek ve kişiliklerini yükseltecek bir amaca nasıl ihtiyaç duyabilirler ki? Bunlar bir kitle hareketinin çağrısına karşı muafiyet taşırlar. Güneşin doğumundan güneşin batımına dek, sadece kendilerini hayatta tutacak şeyleri sağlamak için didinen insanlar, keder beslemezler ve hayal kurmazlar.

Anonim

Ne ölümlülerin hayatlarında bulamadıkları altınlar, ne mücevherler, ne insanların çok değer verdikleri gümüş döşekler, ne sonsuz ovalarda kendi kendilerine olgunlaşan ağır başaklar, erdemli insanların düşünceleri kadar parlaktır.Hoşça kal. Bana yaptığın haksızlıkları hatırla ve diğer insanlara daha iyi davran!

Anonim

Kimseye hak ettiğinden fazla değer verme, yoksa değersiz olan hep sen olursun.

Anonim

Sevdiğine verdiğin değer seni değerIi kıImıyorsa sevdiğine değiI kendine kız. Çünkü değer verişin değerIi kıIınmak içinse değer verende eksik ararız.

Anonim

Seni hak etmeyenIere değer vermek, sana değer verenIere haksızIık etmektir.

Anonim

Birine değer verdiğin zaman yaralanmayı da göze alman gerekiyor.

Anonim

İnsanlar sevdiklerine çok değer veriri,bazıları kendinden bile fazla.

Anonim

Bazen düşünüyorum da ne çok değer vermişim değersizlere

AnonimAlıntı ..