Her Anne Babanın Okuması Gereken Bir Yazı

Her yetişkinin okuması gereken bir yazı çünkü çocuklar sizi izliyor ve söylediklerinizi değil yaptıklarınızı yapıyorlar.
Bakmadığımı düşündüğünde, ilk resmimi buzdolabına asarken gördüm seni, ve hemen yeni bir tane yapmak istedim.

Bakmadığımı düşündüğünde, ihtiyacı olan bir kediyi beslerken gördüm seni ve hayvanlara karşı iyi olmanın ne kadar değerli olduğunu öğrendim.

Bakmadığımı düşündüğünde, en sevdiğim keki benim için pişirirken gördüm seni ve küçük şeylerin yaşamdaki özel şeyler olduğunu öğrendim.

Bakmadığımı düşündüğünde, bir dua söylerken duydum seni ve her zaman konuşabileceğim bir Tanrının olduğunu gördüm ve ona güvenebileceğimi öğrendim.

Bakmadığımı düşündüğünde, hasta olan bir arkadaşına yemek yapıp götürürken gördüm seni ve hepimizin birbirimize göz kulak olması gerektiğini öğrendim.

Bakmadığımı düşündüğünde, zamanını ve paranı, hiçbir şeyi olmayan insanlara yardımcı olmak için verirken gördüm seni ve bazı şeylere sahip olanların olmayanlara vermesi gerektiğini öğrendim.

Bakmadığımı düşündüğünde, eve ve evimizde yaşayan herkese özen gösterirken gördüm seni ve bize verilen her şeye özen göstermem gerektiğini öğrendim.

Bakmadığımı düşündüğünde, iyi hissetmediğinde bile sorumluluklarını yerine getirirken gördüm seni, ve büyüdüğümde sorumlu olmam gerektiğini öğrendim.

Bakmadığımı düşündüğünde, gözlerinden yaşlar gelirken gördüm seni ve bazı şeylerin bize acı verdiğini öğrendim, ama yine de ağlayabileceğimi gördüm.

Bakmadığımı düşündüğünde, bana değer verdiğini gördüğümde, bu yaşamda olabileceğim her şeyi olmak istedim.

Bakmadığımı düşündüğünde, büyüdüğümde iyi ve üretken bir insan olmak için gerekli çoğu yasam dersini öğrendim.

Bakmadığımı düşündüğünde, sana baktım ve “Sana bakmadığımı düşündüğünde gördüğüm her şey için teşekkürler” demek istedim.

Her birimiz –
anne, baba, büyükbaba, büyük anne,
amca, teyze, öğretmen, arkadaş –
bir çocuğun yaşamını etkiliyoruz.
Bugün birinin yaşamına nasıl dokunacaksınız? ”