Turkish Airlines EuroLeague'in 19. maç döneminde deplasmanda Anadolu Efes'e 82-68 mağlup olan Darüşşafaka Tekfen'in başantrenörü Selçuk Ernak, maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Anadolu Efes’in ilk yarıda hücum sistemlerini bozduğunu anlatan Ernak, "Rakibimizi tebrik ediyorum. Maçta ilk yarı ve ikinci yarı iki farklı hikaye yaşandı. İlk yarıda sert oynadılar. Anadolu Efes, ilk yarıda 13 hücum ribaundu yaptı ve bizi de 10 top kaybı yapmaya zorladı. Bu nedenlerle 20 sayı geriye düştük. İkinci yarı geri dönmeye çalıştık ancak bu farklardan dönmek zor oluyor." şeklinde konuştu.

Ernak, boyalı alanda etkili olamadıklarını aktararak, "En önemli noktalardan biri ise biz boyalı alandan sayı bulamazken Anadolu Efes o bölgeden çok basket kaydetti. İkinci yarıda 6 top kaybı yaptık. Boyalı alanda rakibinizden daha fazla sayı bulamazsanız maçı kazanmak zor oluyor." değerlendirmesinde bulundu.

Bir basın mensubunun "Takımda mental bir yorgunluk gözlendi. Bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?" sorusuna Selçuk Ernak, şu yanıtı verdi:

"Bizim mental anlamda bir sorunumuz var. Ben buraya geldiğimde takımın üzerine mücadele edip kazanamamak yapışmıştı. Değişmeye çalışıyoruz. Bu gayreti antrenman yapamadan göstermeye çalışıyoruz. Ancak antrenman yapacak zaman yok. Fiziksel bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ama kısıtlı sayıda oyuncuyla yapıyoruz bunu. Mental ve fiziksel yorgunluğumuz var."

Takımdan oyuncu ayrılmadan transfer yapabilecek bütçelerinin olmadığını vurgulayan Ernak, "Türk oyunculara sadece bu organizasyonda değil, Türkiye liginde de ihtiyacımız var. Ray McCallum bizimle olmayacak. Türk oyuncularla bu açığı kapatacağız." diyerek sözlerini tamamladı.

fanatik