İstanbul Başakşehir takımında 7 yıl oynayan, bunun 4 yılını kaptan olarak geçiren deneyimli futbolcu Ekrem Ekşioğlu 21 Mart Cumartesi günü Beşiktaş Ataköy Futbol Okulu’nda şut ve orta deneyimlerini minik futbolculara uygulamalı olarak anlatacak.

Beşiktaş Ataköy Futbol Okulu, Beşiktaş Kulübü’nün resmi futbol okuludur. 9 Mart 2013 tarihinde Beşiktaş’ın Kaptanı İbrahim Toraman ile açılış yapan Beşiktaş Ataköy Futbol Okulu, Beşiktaş savunmasının değişmez ismi Tomas Sivok’un da ilk hocalık yaptığı yer olarak biliniyor. Ersan Gülüm, Beşiktaş Ataköy Futbol Okulu’na gelerek öğrencilere deneyimini aktarmıştı. Kaleye atılan şutlarda miniklere püf noktalarını göstermiş. Daha birçok yıldızın geldiği ve miniklere yaşadıkları deneyimlerini aktardığı bir eğitim yuvası.
Beşiktaş Ataköy Futbol Okulu, minik öğrencilerin bir adım öne geçmesi için inanılmaz bir çaba içerisine girmiş. Futbol sahalarından ayrılan yıldızları her hafta okula getirerek maç günü deneyimlerini birebir aktarmasını sağlıyor. Bunlardan biri de bu hafta Başakşehir’in yıllarca formasını ve kaptanlığını yaptığı Ekrem Ekşioğlu. Deneyimli yıldız, miniklere şut ve orta nasıl yapılırı uygulamalı olarak gösterecek.
Futbol okulları içerisinde en popüler olan Beşiktaş Ataköy Futbol Okulu, akademisyen hocalar tarafından verilen eğitimin yanısıra, sosyal aktivitelerle diğer futbol okullarının önüne geçmiş. Beşiktaş’ın alt yapısına daha çok futbolcu kazandırmak için iyi bir strateji ile hareket ediliyor.

BEŞİKTAŞ ATAKÖY FUTBOL OKULUNU NEDEN TERCİH EDİYORLAR?

• Çocukların Beşiktaş kulübü ile özdeşleşmesi sağlanıyor,
• Çocuklara grupça aktiviteler yaparak takım ruhunun aşılanması sağlanıyor. Aynı zamanda çocukları toplu olarak gezilere götürerek sosyalliği arttırılıyor,
• Düzenli antrenmanları sonrasında, 3 aylık periyotlarla karnelerini hazırlıyor,
• Velilerimize motivasyon amaçlı halı saha maçları düzenliyor,
• Futbol okulumuzdan takımlarımıza yetenekli oyuncular kazandırıyor,
• Dersini yapmayan öğrencilerin düzenliliğini, tırnak ve diş kontrolü yaparak alışkanlıklarının kazandırılması sağlıyor,
• Dersini yapmayan öğrencilerin öğretmenleri ile iletişime geçip, nasıl daha düzenli çalışması gerekiyor, planlanarak aksiyon alınıyor.