9 Kasım 1981’de İstanbul’da doğdu.

Akademi İstanbul Radyo Televizyon bölümünden mezun oldu. Akademi'de okurken bir yandan da Fenerbahçe FM'de radyo programı sundu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi aldı. Mezun olduktan sonra Best TV'de VJ’lik ve daha sonra Show TV'de Sinyal programının sunuculuğunu yaptı.Tatlı Hayat, Beşik Kertmesi, Mühürlü Güller gibi başarılı dizilerde bölümlük rollerde oynadı. Daha sonra ünlü gençlik dizisi Hayat Bilgisi’nde Törpü karakterini canlandırarak geniş kitlelerce tanındı.

Digiturk'te yayınlanan JoJo adlı çocuk programını sundu. Yaprak Dökümü dizisinde Leyla karakterini canlandırdı ve bu rolle herkes tarafından tanındı, beğeni topladı.

Kayıp Şehir, Aramızda Kalsın, Hatırla Gönül ve son olarak Adı Efsane dizilerinde rol aldı. Reklamlarda ve tiyatro oyunlarında da kariyerine devam eden Bahadır, 2011’de Çağan Irmak’ın sevilen filmi Dedemin İnsanları’nda Nurdan karakterini canlandırdı. 2015'te Bana Masal Anlatma filminde rol alan oyuncu 2017'de yönetmenliğini Nisan Akman'ın üstlendiği "Aşk Uykusu" adlı filmde başrolü Alican Yücesoy, Hande Subaşı ve Cansel Elçin ile paylaştı.
Alıntı