Şampiyonlar Ligi'nin dışında kalmak, Fenerbahçe için en az 20 milyon euroluk bir gelirden mahrum kalmak anlamına geliyor.Fenerbahçe'miz Antalyaspor karşısında aldığı yenilgiyle ağır bir darbe yedi.
Bitime üç hafta kala maç fazlasıyla lider Başakşehir'in 9 puan gerisine düşen sarı-lacivertli ekibimiz, Beşiktaş'ın Bursa karşısında alacağı galibiyetle Şampiyonlar Ligi'ne katılma hakkını matematiksel olarak sonlandıracak, aksi durumda bile ligi ilk iki sırada bitirmesi mucizelere kalacak.

Tek başına yıldız transfer eder

Sarı-lacivertli ekibimiz Avrupa'nın 1 numaralı kupasının dışında kalmasıyla ekonomik açıdan ciddi bir zarara uğrayacak. UEFA'nın gruplara katılım için verdiği 12 milyon euronun dışında, yayın havuzuyla birlikte en az 20 milyon euroluk bir gelirden mahrum kalacak.

Bu miktarın alınacak sonuçlara göre 25-30 milyon euroları da bulması ihtimali bulunuyor. Önemli bir veya iki yıldız transferinin maliyetini tek başına karşılayabilecek bu rakamlardan uzak kalınacak.

Kombinelere ilgi azalacak

Şampiyonlar Ligi'nin dışında kalan Sarı Kanarya'yı başka zorluklar da bekliyor... Avrupa'nın dev ekiplerini stadında izleme şansı olmayan taraftarlar, sezonluk kombine biletlere daha az ilgi gösterecek, forma satışları da bundan etkilenecek.

Marka değeri ve prestij anlamında da bir kayıp anlamına gelen Devler Ligi'nin dışında kalmak, aynı zamanda transferi düşünülen yıldız isimleri ikna etmek için kulübün elini zayıflatacak.


Superfb