Kripto paralar ve bitcoin hakkındaki aralamalar, geçtiğimiz yılla birlikte büyük ölçüde azalmaya başladı. Google (NASDAQ:GOOGL) Trends, “cryptocurrency“, “bitcoin” ve “bitcoin price” aramalarının, geçtiğimiz yılın Mart ayındaki seviyelerinin sırasıyla %26, %36 ve %29’una gerilediğini bildirdi.

Google, kelimelerin arama sayısını yayınlamıyor ancak bu, bu terimlerin bir yıl önce aldığı arama sayısından çok büyük bir düşüş anlamına geliyor. Bitcoin’in fiyatındaki büyük ve ani artışlar, medyanın dikkatini daha fazla çekiyor. Bu da ekstra tanıtım anlamına geliyor, arama hacminin artması kripto paraların değerinin artmasına da yol açabilir. Bitcoin düşünce lideri Andreas Antonopoulos, Bitcoin’in benimsenmesindeki yükselişlerin, itibari para birimlerini çökerteceğini söyledi:

O zaman Bitcoin’i öğrenecekler ve benimseyecekler, çünkü para kazanmak ve kullanmak kendi paralarından daha pragmatiktir.

Elbette, teknolojiyi, platformları ve Bitcoin etrafındaki işletmeleri, bu devrilme noktasının ötesine kazasız geçirmek geliştiricilere ve girişimcilere kalıyor. Bitcoin fiyatı, mevcut paradigmasında yörünge arayışı içinde giderek daha istikrarlı hale geliyor. 2019’da piyasaya kurumsal yatırımcıların kripto para sektörüne dahil olmasıyla piyasa küçük kazanımlar elde etti. Ancak 2017’deki heyecan verici hareketler, piyasaya kurumsal yatırımın tek başına toplayabileceğinden daha fazla yatırımcının gelmesine yol açmıştı. Bir sonraki boğa koşusu kripto paraların günlük hayatta benimsenmesinin yolunu açacak.

Google Raporu: Bitcoin Mart Ayındaki Seviyesininin %26’sına Geriledi adlı içerik Meliha Kemerci tarafından hazırlanmış ve ilk olarak en güncel kripto para haber platformu Coin Bilgi 'de yayımlanmıştır.