Günün Sözü DamlaPenia.
Her şey neye layıksa ona dönüşür. -Mevlana
Etiket Listesi

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Gökkuşağı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi
14 Nisan 2015
Mesajlar
12.869
Seslenildi
783 Mesaj
Etiketlendi
180 Konu

Yeni Aşk İlişkisinde Yaş Farkı

11 Şubat 2019
1

Aşk Yaşa Göre mi yaşanır?Fizyolojik olarak insanların cinsel yaşamlarını da göz önüne alırsak, erkek ve kadın arasındaki yaş farkının ortalama 5 yaşı geçmemesi gerektiği düşünülmektedir. Fakat bu durumu referans almaya kalkarsak Aşkın sadece bedenen yaşanan bir durum olduğu durum ortaya çıkar ve bu kati bir gerçek değildir.
Öncelikle Aşk duygusunu sevgi duygusu olarak ele aldığımızı belirtmek isteriz. Yoksa Aşk duygusunu Bizleri bu duyguyu hissettiren en önemli faktör olan hormonların baskın gelmesi durum olarak ele alırsak bunun cevabı kati bir biçimde hormonlar devreye girdiği zaman ilişki içerisinde bulunan kişilerin hormonları ile kurdukları yakın iletişim Dolayısıyla direkt olarak Evet aşk her yaş farkına rağmen yaşanabilir diyebiliriz.Fakat Bizler aşkı sevgi ile denk bir kavram olarak düşündüğümüz ve aşkın Sevgi içerisinde tansiyonun çok yükseldiği anlar olarak değerlendirdiğimiz için konuyu Sevgi kapsamı içerisinde ele almayı tercih ediyoruz.
Sevgi iki insanın birbirine karşı hissettiği zihinsel ve fiziksel güçlü bağı ifade etmektedir. Bu durumun içerisine hormonların da dahil olması ile birlikte erişilen yüksek paylaşım noktasına da aşk ilişkisi adını veriyoruz. Bu duyguyu değerlendirirken insanların karşılarındaki kişilerin duygu ve düşüncelerini duydukları yüksek ilgi temel olarak alındığında Aşk duygusunun yaş ile sınırlandırılan oyacağı gerçeğini bir temel olarak alabiliriz.
Evet aşk duygusu yaş farkı gözetmeksizin hissedilen bir duygu. Fakat çiftler arasındaki yaş farkının yükselmesi ile bazı doğal olumsuz sonuçları mevcuttur ve bu sorunlar özellikle bazı fiziksel yetersizlikler sonucunda çözülmesi zor sorunlara yol açabilmektedir…
Aşk İlişkisinde, Erkeğin Kadından Daha Büyük Olması

Eğer ilişki içerisinde bulunulan Maya da bulunmak isteyen taraflardan erkeğin yaşı kadından çok fazla büyükse bu durum genellikle daha doğal karşılanır fakat bazı sorunlar yaşanabilir.
Bu sorunlar arasında genç olan kadının enerjisinin çok yüksek olması doğurganlığının ve yaşam enerjisinin çok yüksek olmasının karşısında erkeğin enerjisinin yıllar geçtikçe daha da azalması Dolayısıyla dur Anlaşması ve bazı Aşk içerisinde tensel iletişim durumları karşısında daha düşük fiziksel yeterliliğe doğru ilerliyor olması en büyük sorunlardan biri olarak ele alınabilir.
Bu durum birçok çift tarafından kolaylıkla açılan bir durum Kent kimi zamanda bu iki enerji arasındaki bozulan denge ilişkilerin sonlanması ile sonuçlanabilmektedir…
Aşk İlişkisinde, Kadının Erkekten Yaşça Büyük Olması

Aşk ilişkisi içerisinde bulunan kişilerden kadının erkekten yaşça büyük olması Kadın erkekten yaşça birkaç yaş fazlaysa çok fazla önemsenmemek ile beraber özellikle bizim toplumumuz olan Türk toplumu tarafından yaş farkı arttıkça sosyal açıdan Olumlu olarak değerlendirilmemektedir.
Iki Gönül’ün birbirini sevmesi yaş ile ifade edilebilecek bir durum değişken ve bu durum hakkında yapılan yorumların herhangi bir kesin dayanağa sahip olmadığı durumlar bizim konumuz dahilinde değil. Yani eğer aradaki yaş farkından ziyade taraflardan biri her iki durumda da yani Erkek kadından büyükse ya da Kadın erkekten büyükse taraflardan biri aklı baliğ olmayan yani Gençlik dönemine girmiş olmayan bir taraf olması durumu zaten olmaması gereken hem hukuki bağlayıcılığı olan hem de ahlaki olarak olumsuz olduğu kesin bir durumdur. Dolayısıyla bizim bahsettiğimiz durum 18 yaş üzerinde çiftler tarafından yaşanan aşk ilişkisini ya da evlilik durumunu ele almaktadır.
Kadının erkekten büyük olması durumu aşk ilişkisi içerisinde duygusal anlamda herhangi bir kınanacak ya da Olumlu veya olumsuz olarak değerlendirilebilecek bir durum değildir. Bu durum doğal olarak görünen denk veya yakın yaşlardaki kişilerin aşk ilişkisi yaşaması kadar normal bir durumdur. Nihayetinde taraflar birbirlerine hem fiziksel olarak hem de zihinsel olarak beğeniyor yani ilişkinin yaşanması için her iki tarafta karşı tarafı yeterli buluyor Ve değer veriyor anlamına gelir.
  • Kadının erkekten yaşça büyük olmasının olası sakıncaları ise erkeğin çocuk sahibi olmak istediği durumlarda kadının yaşça erkekten daha büyük olmasının ve yaşının ilerlemiş olmasının doğal sonucu olan doğurganlığın azalması veyahutta bitmiş olması durumu en önde gelen sorunlarından biridir.
  • Bunun yanı sıra hormonal olarak kadınlardan görecek şekilde daha fazla hormonlar tarafından yönetildiği kabul edilen erkeklerin bu durum karşısında beklentileri karşılarındaki kadın tarafından giderilmediği durumlarda ilişki içerisinde Sadakat sorunları yaşanabilmektedir. Bu durum erkekler açısından da geçerli bir durum olsa da yaşça kadınlardan büyük olan erkeklerin Tıp teknolojisi yardımı ile kendilerinden genç kadınlardan çocuk sahibi olabilme ihtimalleri vardır ve bu durum çözümlenebilen bir durumdur.
  • Kadının erkeğin duygularından Emin olamama durumu. Bu konuyu yazmak Çok da fazla hoşumuza gitmese de kadınların gençlik yaşlarında özellikle bizim gibi toplumlarda daha muhafazakar olmaları Dolayısıyla erkeklerin denk yaşlardaki karşı cins olan kadınlar ile hormonal güdülerinin önderliğinde ilişki kurmaları olasılığı yaşça kendilerinden çok büyük olan kadınlarla ilişki içerisinde olma ihtimalleri nden çok daha azdır. Bu durum erkeklerin doğal olarak yaşça kendilerinden çok daha büyük kadınlara yönelmelerine neden olabilmektedir ve bu durumda özellikle Biz Kadınlar için bir Güven kaygısına yol açabilmektedir…
Gerçek Sevgi Yaş’ı Bilmez !
Sözün Özü olarak gerçek sevgi duygusunun yani karşınızdaki kişiyi tanıyıp onun olumlu ve olumsuz yönlerini bilip Bununla birlikte ona Sevgi Duyabiliyor ona hayranlık hissediyorsanız karşınızdaki kişi ile aranızdaki yaş farkını görmezsiniz ve doğal olarak da görmediğiniz önemsemediğiniz bir konu sizin için ne olumlu ne de olumsuz bir duygu yaratır.
Eğer bu durum sizler için altından kalkması zor bir sorun bir çıkmaz yol olarak görülüyorsa bu durum sizlerin Sevgi duygunuzun kapsamına yeniden gözden geçirmeniz gerektiğini gösteren bir fırsat olabilir.
Bu konu ile ilgili olumsuz yönde yorum yapan kişilerin ise yukarıda sizlerle paylaştığımız olası olumsuz nedenler haricinde Sevgi duygusunun temellerinin ihlali haricinde yorum yapma ya hakları yoktur.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
07 Ucu Olan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi
05 Şubat 2020
Bulunduğu yer
istanbul
Yaş
35
Mesajlar
1.346
Seslenildi
47 Mesaj
Etiketlendi
3 Konu
Standart Cevap: Aşk İlişkisinde Yaş Farkı
18 Mart 2020
2
bedenen önemi yok yaşın cinsel yöndende heycan verebilir. 10 yaşa kadar sosyal sınır iyidir .. dini açıdan yorumlamıycam kavga çıkar .. şeriatinkide uygundur cahil olunmadıkca..
günümüzdeki olaylar ise paraya dayalı aşk zor yani kimse ben sen siz gibi değil.
Düşüncelerim bende saklı..
LALE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi
22 Mart 2019
Mesajlar
66
Seslenildi
1 Mesaj
Etiketlendi
4 Konu
Standart Cevap: Aşk İlişkisinde Yaş Farkı
08 Mart 2021
3
bence yaş farkı olmamalı
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevaplar
Son Mesaj