Günün Sözü DamlaPenia.
Her şey neye layıksa ona dönüşür. -Mevlana
Etiket Listesi

Like Tree1Beğeniler
  • 1 Post By Nootka
Seçenekler
Seçenekler
Stil
Nutella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi
19 Kasım 2016
Mesajlar
36.461
Seslenildi
2279 Mesaj
Etiketlendi
107 Konu
Ruh Hali
Sekercik

Standart Hayatta Gerçekten Ne İstediğinizi Bulmanın 7 Yolu

23 Haziran 2017
1

“Büyüyünce ne olmak istediğimi hala bilmiyorum.”
Arkadaşımın 40 yaşlarındaki babası sık sık bu cümleyi kullanırdı. Pek çok insan hayatta ne istediğini bilmeden yaşıyor. Durup bir düşünenler, genelde “Berbat bir hayatım var.” demekten öteye gidemiyor. Gerçekten hayatınızda ne istediğinizi bilmiyorsanız yalnız değilsiniz. Dünyada binlerce hatta milyonlarca insan kendilerini her gün bu soruyu soruyor. Hala ne istediğinizi bilmiyorsanız bunu öğrenmenin tam zamanı! Unutmayın, hiçbir şey için geç değil! Söylediklerimize kulak verin.


1) Bencil olun.Eğer sürekli diğer insanların hayalleriyle vaktinizi harcıyorsanız, hayatta ne istediğinizi tam olarak bilemezsiniz. Önce kendinizi kendinizin yerine koyun ve sorun: “ İşim, ailem, arkadaşlarım ya da herhangi bir şeye bağlı olmasaydım şu an ne yapmak isterdim?” Her zaman bu soruyu hatırlayın, kendinizin farkına varın; çünkü yapmazsanız, kimsenin umrunda olmazsınız.


2) Pişman olmayın.Asla bencilliğiniz sizi kötü hissetirmesin. Bu hayatın kuralı böyle. Tam olarak istediğiniz hayatı yaşamanın zamanı geldi. Eğer sürekli bir şeylerden pişman oluyor ya da geçmişinizde pişman olduysanız, onu şimdiye ve geleceğe taşımayın. Geçmişte yaşamayın. Şu anı ve geleceğinizi düşünün!


3) İhtiyaçlarınızı anlayın.Bazen ihtiyaçları anlamak zordur. Oturun ve sakince düşünün: “Benim neye daha fazla ihtiyacım var? Aileme mi? Özgürlüğe mi? Aşka? Finansal güvenliğe mi?” Eğer işe yaracağını düşünüyorsanız önceliklerinizi yazdığınız bir liste hazırlayın. Ayrıca geçmişte bırakmak istediğiniz şeyleri de düşünebilir ve listenin yanına bunları da ekleyebilirsiniz.


4) Gerçekten neyden rahatsız olduğunuzu belirleyin.İstemediğiniz bir şeyi yapmak zorunda değilsiniz. Neyde mutsuzsanız belirleyin (spesifik bir şey olabilir). İşinizden nefret ettiğinizi söylemeyin. Tam olarak neden nefret ettiğinizi belirleyin. Patronunuz mu? İş yükü mü? Konumunuz mu? Sizi rahatsız eden ne ve bunu nasıl çözebilirsiniz? Bunu ne kadar düzeltmek istiyorsunuz?


5) Gerçekten sizi neyin mutlu ettiğini belirleyin.Mutluluğunuzun kaynağı tutkularınızdır. Şimdi sizi neyin mutlu ettiğini düşünün. Seyahat? Çocuklarla olmak? İş hayatınızdaki başarılarınız? Finansal özgürlük? Önce sizi en çok mutlu eden şeyi belirleyin. Eğer hayatınız için çabalarsanız, güzel fikirlere sahip olabilirsiniz.


6) Çevrenizdeki insanlar için başarılarınızı dile getirin.Tutkularınızı ve amaçlarınızı içinizde tutmayın. Haykırın ki can bulabilsinler. Eğer insanlara neyin üstesinden geldiğinizden bahsederseniz, daha fazla takdir ve destek alır, yeni fikirlere ilham kaynağı olmuş olursunuz. Bazen anneler en iyisini bilir. 🙂


7) Olumlu düşünün.Hayat her zaman istediğimiz gibi gitmez. Planlarınız başıboş kaldı diye korkuya kapılmayın. Kontrol sizin elinizde. Korkunuzu bir kenara bırakın. Güzel günler gelecek. Belki güzel günlerin gelmesi uzun sürebilir fakat buna rağmen sakin bir davranış gösterip umudunuzu ve pozitifliğinizi elinizde tutmalısınız.

Nootka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi
15 Ekim 2016
Mesajlar
2.391
Seslenildi
194 Mesaj
Etiketlendi
100 Konu
Ruh Hali
Cokyorgun
Standart Cevap: Hayatta Gerçekten Ne İstediğinizi Bulmanın 7 Yolu
23 Haziran 2017
2
sonuncu hariç hepsini yapıyorum
Nutella bunu beğendi.
...

Wa ka gin ko ko kelah
Ise Iah in wa uk
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevaplar
Son Mesaj