Londra'da yaşayan Esra Akkaya, son uçakla Türkiye'ye döndü
Yıllar önce Londra'ya taşınan ve oğluyla orada yaşayan eski oyuncu Esra Akkaya, koronavirüsün dünyaya yayılmasının ardından Türkiye'ye geri döndü. Annesini de Türkiye'ye getiren Akkaya, 14 gün kendilerini evde karantinaya aldı.

Uzun bir süre önce Londra'ya yerleşen burada yaşamaya başlayan Esra Akkaya, Çin'in Vuhan kentinde başlayan ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüsten korunmak için ailesiyle Türkiye'ye döndü. Son uçakla ülkeye dönen Akkaya, yaşadığı süreci ve oğlunun okuluyla ilgili merak edilenleri de sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı.

SON UÇAKLA ÜLKEYE DÖNDÜLER
Oğlu ve annesiyle Türkiye'ye gelen oyuncu, sosyal medyada paylaştığı videoda şunları söyledi: "Son uçakla gelebildik. En önemlisi annemi getirebildim. Herkes 'Oğlunun okulu ne oldu?' diyor. Can'ın okuluna yazı yazdım, dedim ki 'Benim annem var ve ülkem kapıları kapatacak. Annemi götürmem gerekiyor' Onlar da anlayışla karşıladı."

KENDİLERİNİ KARANTİNAYA ALDI
Sağlık Bakanlığı Fahrettin Koca'nın yurt dışından dönen vatandaşların kendilerini evlerinde izole etmesi gerektiği yönündeki çağrısına uyan Akkaya, annesi ve oğluyla 14 gün boyunca evden çıkmayarak kendilerini karantinaya aldıklarını söyledi. Akkaya'nın annesi ise oluşabilecek tüm hastalıkların önüne geçebilmek için evini dip bucak temizleyerek dezenfekte etti.