Dior 2022 İlkbahar/Yaz

Paris Moda Haftası’nda Dior, gerçek boyutlu ve çok renkli bir oyun eşliğinde 2022 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu sundu.


Neon sportif


Hacimler eşliğinde yeni koleksiyonunda bir nevi deney yapan Dior, boks vurgulu yeni bir spor siluetine imza atıyor. Aksesuarlar açısından ise Yunanistan'da sunulan 2022 Cruise defilesinden bu yana yeni bir Dior imzası olan bowling çantası, arzu nesnesi haline geliyor.
İnce silüetler


Altmışlı yıllara dönüş temasıyla Maria Grazia Chiuri, temiz kesimler ve grafik efektler içeren bu koleksiyon aracılığıyla Marc Bohan'ın Dior için yaptığı çalışmalara saygısını sunuyor. 1961'de tanıtılan ve basın tarafından New Look'un 1947'de yaptığı gibi modayı tamamen değiştiren bir devrim olarak nitelendirilen Slim Look koleksiyonuna bir göndermede bulunan parçalar, bu imza estetiği esnek çizgiler, doğal omuzlar ve akıcı siluetlerle harmanlıyor.
Renk blokları

Daha önce Dior'da pek örneklerini görmediğimiz bir şekilde 2022 İlkbahar/Yaz sezonu için sarıdan zümrüt yeşiline kadar canlı renklere kucak açılıyor.
Parıltılı detaylar


Maria Grazia Chiuri, renkler haricinde parlak silüetleri de yeni koleksiyonuna davet etmeyi es geçmiyor. Püsküllerle hareketlenen ve ışıltısıyla göz kamaştıran mini elbiseler ise modern bir gardırobun iddialı parçalarından olmaya aday.


Alıntı