Nokia'nın kısa bir süre sonra resmi olarak tanıtacağı yeni amiral gemisi Nokia 8 modelinin performans testi sonuçları ortaya çıktı ve cihazın teknik özellikleri neredeyse kesinleşti.Nokia 8 hakkında yaşanan sızıntılara her gün bir ya da birden fazla yeni sızıntı ekleniyor. Bugün sizlere Nokia 8'in ön kamerasının 13 MP olacağının haberini daha yeni iletmişken şimdi de ortaya yeni performans testi sonuçları çıktı.

İşte Nokia 8'in teknik özellikleri!
Yayımlanan sonuçlar bundan bir süre önce ortaya çıkan sonuçlardan farklı bir şeyi ortaya çıKarmasa da, artık Nokia 8'in donanımının nasıl olacağının aşağı yukarı kesinleştiğini söylemek de mümkün.Çünkü bu test sonuçlarında da daha önce gördüğümüz donanımın aynısı yer alıyor. Yayımlanan sonuçlar TA-1012 adlı bir modele ait ve daha önce AnTuTu sonuçlarında da TA-1004, TA-1012 ve TA-1052 kod adlarını görmüştük. Bu kodların hepsinin Nokia 8'e ait olduğu düşünülüyor.

Bunun dışında yayımlanan fotoğraflarda Nokia 8'in Qualcomm Snapdragon 835 işlemci, 4 GB bellek ve QHD ekrana sahip olacağı görülebiliyor. Ekran boyutu bu görüntülerde yer almasa da, 5.25 inç'lik ekrana sahip olacağı düşünülüyor.

Shiftdelete