İslamın doğuşunu ve Hazreti Muhammed'in (S.A.V)çocukluğu ile ilk gençliğini şimdiye dek görülmemiş bir bakış açısıyla beyaz perdeye yansıtan 'Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi' müzikleriyle oldukça dikkat çekiyor


Çekimleri 1 yıl, post prodüksiyonu ise 2 yıl süren proje için İran’ın Horasan şehrinin Güneyindeki Allahyar köyüne, o dönemin Mekke’sini tasvir eden özel bir set kuruldu. Film efektleri için Oscar ödüllü Scott Anderson ve Vittorio Storaro ile çalışıldı, müzikleri ise Hintli besteci A.R.Rahman’ı çalıştıran Mecidi yaptı.

Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi film müzikleri, Slumdog Millionaire ile Oscar ödülü alan müzisyen A.R. Rahman tarafından özel olarak bestelendi. Proje A.R. Rahman'a 2014 yılında geldi. Rahman'ın, Majid Majidi'nin ne tür film müzikleri istediğini çözebilmesi 6 aylık bir çalışma sonucunda ortaya çıktı. Müzikler üzerinde 1,5 yıl bir çalışma yapıldı. Şarkıcı Sami Yusuf sadece bu film için şarkı söyledi. Kasım 2014'de Rahman Le Trio Joubran ile bu besteyi kayda aldılar. Orkestra müzikleri Berlin'de kayı da alındı. Film müzikleri klasik olarak giriş, nakarat ve sonuç bölümleri olmayan deneysel müzik melodileri ve ritimlerden oluşuyor.