Koronavirüs taraması yapacağını söyleyen dolandırıcılar evlere girmeye çalıştı
Koronavirüs fırsatçılarından sonra bu kez de vatandaşların virüs korkusundan faydalanmaya çalışan dolandırıcılar ortaya çıktı. İzmir'in Çeşme ilçesinde kendilerini sağlık görevlisi olarak tanıtıp koronavirüs taraması yapacaklarını söyleyen kişiler, evlere girmeye çalıştı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını vatandaşları korkuya salarken, dolandırıcıları da harekete geçirdi. İzmir'in Çeşme ilçesinde evlerin kapılarını çalarak koronavirüs taraması yapacaklarını söyleyen kişiler, evlere girmeye çalıştı.

184'Ü ARAYAN VATANDAŞ GERÇEĞİ ÖĞRENDİ
Koronavirüs fırsatçılarının ardından vatandaşların virüs salgını korkusunu suistimal eden dolandırıcılar, kendilerini sağlık görevlisi olarak tanıtarak evlere girmeye çalıştı. İzmir'in Çeşme ilçesinde bir vatandaşı bu yolla dolandırmaya çalışan zanlıların yalanı, vatandaşın 184'ü aramasıyla ortaya çıktı.


SAĞLIK BAKANLIĞI'NIN BÖYLE BİR UYGULAMASI YOK
Bir ev sahibi ise durumdan şüphelenerek konuyu mahalle muhtarına iletti. Mahalle muhtarı Rasim Özgül mahalle sakinlerini "Duyarlı ve dikkatli sokak temsilcim, 184 SABİM'i arayarak konuyu iletmiştir. Sağlık Bakanlığı böyle bir çalışma olmadığını, aynı şekilde yüzlerce ihbar olduğunu söylemiş. Bu durumdan yararlanmak isteyen kötü niyetlilerin tuzağına düşmeyelim" diyerek uyardı.