Evde kendiniz, bir selülit kremi hazırlamak istiyorsanız endişelenmeyin. Çünkü hazırlamak gerçekten çok kolay. Evde hazırlayacağınız bu krem satın aldığınız kremlerden çok daha etkili olacak. Üstelik uygulamaya başladıktan sonra 7 gün içinde ilk sonuçları göreceksiniz !

Kremin Hazırlanışı:

İçindekiler:

•* 100 mL bebe kremi (Marka seçimini istediğiniz gibi yapabilirsiniz)
•* 20 damla portakal yağı
•* 3-5 damla tarçın yağı

Bebe kremi, sülfat ve paraben gibi zararlı kimyasallar içermediği için güvenle kullanılabilir. Ayrıca ideal miktarda yağ ve su içermektedir. Turunçgil yağları da selülitle savaşan temel bileşenlerden biridir.


Hangi turunçgil yağını seçeceğiniz tamamen size kalmış. Portakal, limon ya da diğer turunçgil yağlarından herhangi birini kullanabilirsiniz…

Tarçın yağı yalnızca güzel kokmakla kalmaz, aynı zamanda portakal yağı ile birlikte çalışarak sinerjik etki yaratarak selülitle savaşma konusunda güçlü birer kalkan oluştururular.

Kremi hazırlamak için yalnızca aşağıdaki maddeleri izlemeniz yeterli:

100 mL’’lik bebe kremini bir kavanoza koyun ve üzerinde 20 damla portakal yağı ve 3-5 damla tarçın yağını ekleyin. Tarçın yağını 5 damladan fazla eklemeyin. İyice karıştırın ve 8-10 saat bekleyin. Sonrasında tekrar karıştırın ve artık selülit kreminiz kullanıma hazırdır.

Her kullanımdan sonra kavanozunuzun kapağını sıkıca kapatmayı sakın unutmayın. Bu kremi 4 hafta boyunca günde bir kez uygulayın ve sonrasında kalan kremi atın ve yeni bir doz hazırlayın.