The Royals
İngiltere Kraliçesi Helena, ailesinin çıkarlarını korumak için her şeyi göze alır.
Günümüz Londra'sında kurmaca bir kraliyet ailesinin başından geçenleri anlatan dizide, Elizabeth Hurley Kraliçe rolünde karşımıza çıkıyor.Dizi Hakkında
  • Türü:Drama
  • Yapımcı: Brian Robbins, Joe Davola, Mark Schwahn
  • Sezon - Bölüm sayısı: 1 sezon, 10 bölüm
  • Yayın tarih aralığı: 15 Mart 2015 – 17 Mayıs 2015
  • Bölüm süresi: 42 dk
  • Yayınlandığı kanal: E!
  • Tema müziği bestecisi: Siddhartha Khosla
  • Onay durumu: 2. sezon onayını aldı.
Konusu
Günümüz İngiltere Krallığı… Monarşi ile yönetilen bir ülke. Monarşinin getirdiği ayrıcalıklarla gününü gün eden ve eğlenen kraliyet ailesi üyeleri. Diğer tarafta monarşiyi artık istemeyen bir kral. Her şey böyle akıp giderken krallığın varisi, kralın en büyük oğlu Robert’ın ölümüyle bütün bu güllük gülistanlık hayat sona eriyor. Çünkü Robert ailenin kusursuz ismi ve halkın sevgilisi. Dizimiz Robert’ın ölümüyle başlıyor ve kraliyet ailesini de zor günler bekliyor. Çünkü Kral, oğlunu kaybedince iyice monarşiye olan inancı azalıyor ve monarşiyi kaldırmak istiyor. Hal böyle olunca aile için tehlike çanları çalmaya başlıyor.

Karakterler ve Oyuncular
Kral Simon (Vincent Regan)


İngiltere’nin şu andaki kralı. Monarşinin ailesine yapmış olduklarını hiç beğenmiyor ve onların zevk-i sefa sürmesinden de aslında rahatsız oluyor. Onun için bardağı taşıran son damla da oğlu Robert’ın ölümü oluyor. Artık evlat kaybetmek istemeyen Simon, monarşiyi kaldırmak istiyor.
Oyuncuyu A.D., Atlantis dizilerinden ve ünlü Truva filminden tanıyabilirsiniz.


Kraliçe Helena (Elizabeth Hurley)


İngiltere’nin güzeller güzeli kraliçesi. İktidar hırsını içinde fazlasıyla taşıyan bir kadın. Hatta göz önünde kalmak için kendi öz kızıyla bile yarışa girebilecek birisi. Krala olan sevgisi gün geçtikçe azalmakta ve artık onun için tek önemli şey, yönetebileceği bir krallık.
Aynı zamanda model ve yapımcı olan oyuncuyu, Gossip Girl dizisindeki rolünden tanıyabilirsiniz.


Prenses Eleanor (Alexandra Park)


Kralın güzeller güzeli kızı olan Eleanor, uyuşturucu kullanan, parti parti gezip sonra o partilerde içip içip sızan ve magazin sayfalarına yakalanıp manşet olan birisi. Ağabeyi Robert’ın ölümünden sonra ikiz kardeşi Liam’ın varisliği sırasında ona en çok inanıp destek olan kişi. Ayrıca annesi Kraliçe’yi de delirtmekten kaçınmıyor.
Oyuncuyu The Elephant Princess ve Wonderland dizilerindeki rollerinden tanıyabilirsiniz.


Prens Liam (William Moseley)


Tahta yönelik hiçbir arzusu, isteği ve beklentisi yokken bir anda ağabeyi Robert’ın ölümü ile tahta en yakın kişi konumuna gelir. Hem insanlara hem de babasına tahtı hak ettiğini kanıtlamak için çabalar. Bir taraftan da artık varis olduğu için tüm gözler üzerindedir ve üzerine daha fazla sorumluluk biner.
Oyuncuyu Narnia filmleri serisinden tanıyabilirsiniz.


Cyrus (Jake Maskall)


Kralın kardeşi. Kral olmasa da monarşinin zevk-i sefasını fazlasıyla süren, zeki ve ‘tam bir çakal’ denebilecek birisi. Onun da tek bir isteği var: Tahta geçmek! Ama şu anda sıra Liam ve Eleanor’da. Ağabeyinin monarşiyi kaldırmaya çalışmasına en büyük tepkiyi verenlerden.
Oyuncuyu EastEnders dizisinden hatırlayabilirsiniz.


Ophelia (Merritt Patterson)


Liam’ın tesadüf sonucu bir barda karşılaştığı kız. Birbirlerini tanımayan ikilinin ilişkilerinin tek gecelik olduğunu sanırken, Liam Ophelia’nın babasının sarayda baş güvenlik olarak çalışan Ted olduğunu, Ophelia ise Liam’ın o saraydaki varis olduğunu bilmez. İlişkileri tek gecelik kalmayacaktır.
Oyuncuyu Ravenswood dizisinden ve Şimşek Hırsızı filmlerinden hatırlayabilirsiniz.


Gemma (Sophie Colquhoun)


Dizinin ikinci bölümünde tanıştığımız Gemma, Liam’ın eski sevgilisi. Liam’ı terk edip kaçıyor ve Liam varis olduktan sonra geri dönüyor. Tekrardan Liam’ın peşinde haliyle. Ama aşkın mı yoksa gücün mü peşinde onu bilmiyoruz. Ayrıca çok zeki biri.
Oyuncuyu, Pleps dizisindeki rolünden ve Kaptan Amerika: İlk Yenilmez filminden tanıyabilirsiniz.


Jasper (Tom Austen)


İlk bölümün sonlarında Eleanor’un koruması olarak karşımıza çıkan Jasper, Eleanor’a şantaj yaparak onu kullanmaya çalışır.
Oyuncuyu Grantchester, Jo ve The Borgias dizilerinden tanıyabilirsiniz.