Asrevya Nickli Üyeden Alıntı
Bugün bir öğrencimle sohbet ediyordum .
Başarılı,ama çok hüzünlü bir çocuk.
''Hocam önce çok zengin sonra da çok zor durumda olmayı biliyorum.
Yaşıtlarım gibi neşeli değilim ve içimden gülmek gelmiyor dedi.''

Ona her ikisinin de onu geliştirecek bir bakış açısı ,belki de olgunluk kazandıran şeyin bu olduğunu anlatmaya çalıştım.Belki yaşananların ardındaki imtihan nedenini sezebileceğini,belki bu sayede ise geleceğin doğru seçimlerini tanıma fırsatı kazanması için bunların yaşanması gerektiğini ifade etmeye çalıştım.
Ne yaşıyorsak niyet iyi olduğu sürece sonucun olumsuz olamayacağını belirttim.
Farklı çocuklara ihtiyacımız var.Kitle halinde modalaşan tüketim alışkanlığının dışına çıkabilen,anlamı metada değil de manada arayan çocuklara.
Bazen de hüznünü nimet bilip bunu idrak kapısından adım vesilesi olarak görebilecek insanlara.
Bazen gelecek çok karanlık diye baksak ta aslında çok güzel nuveler yetişiyor bu topraklarda... Genelde dışa yansıyanlar sivrilmiş ve sivrilmeleri ile öne çıktıkları için diğerleri hep arka planda kalıyor. Ama aslında arka planda çok iş yapıyorlar... Farklı ama farkındalık yaratacak birey ve beyinlere ihtiyacımız var. Farklı bakış açısı geliştirecek , düşüne bilen , üretebilen , Kopyacı olmayan , Taşıma suyu ile gündemlere yada önüne bakmayan Özgün bireylere ve yeteneklerinin farkında olan çocuklara ihtiyacı var bu toprakların...

Asırlardır yetiştiği gibi , şuan daha çok yetiştiklerine inanıyor ve gözlemliyorum...

Sanal ve reel Ortamlar ve medya bize ne kadar umutsuzluk aşılıyorlar ve aşılamaya çalışıyorlarsa da bunun böyle olmadığını anlamamız gerek... Zaman ve mekan değiştiği kadar zihin dünyaları da değişiyor. evet kötülük kol gezssede o kötülüğü o karanlıkları delecek onlara mum yakacak bir gençliğimiz hep vardı ve var olmaya devam edecek...

Yeter ki KADR VE KIYMET BİLEN , DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKAN Siz ve Hatra hoca gibiler var olmaya devam etsin bu topraklarda...

Farkındalığı oluşturacak olan öğrenciler değildir. Onlara yol göstererek farkındalıklar yaratmayı öğreten sizlersiniz...

Hayatın ve elindekilerin değerini bilmezlerse bahçe sahipleri gibi ellerinde ki topraklardan , ideallerinden ve geleceklerinden olurlar...