Google, popüler web tarayıcısı Chrome'un yeniden efsanevi hızlanması için güncelleme yapmaya hazırlanıyor. Chrome gerçekten de hız rekorları kırabilecek mi?Google'ın popüler web tarayıcısı Chrome'un çıkış noktası çok basit ama önemli bir ihtiyaca dayanıyordu: Hız.

Internet Explorer'ın popüler dönemlerinde ve sayfaları açmak için çay molası verdiği yıllarda ona rakip olarak ortaya çıkan Google Chrome uzun zaman boyunca hızı ve sadeliği ile ün yaptı.

Yavaş bir Chrome'un anlamı var mı?
Ancak kısa süre önce bu ününü kaybettiği söylenebilir zira fazlasıyla RAM kullanan tarayıcının PC'leri zorlaması ve eski günlerine oranla çok yavaş kalması herkesin şikayet konusu oldu.

Chrome hafıza problemine acil çözümler getiren güncellemeler yayınlandı ama Chrome eski güzel günlerindeki süper hızlı tarayıcı görüntüsüne bir türlü kavuşamadı.

İnternet devi şimdi Chrome için hazırladığı özel bir güncellemeyi yayına almaya hazırlanıyor.

Windows'ta, 64-bit Chrome 53 ve 32-bit Chrome 54 güncellemeleri ile önemli bir hız güncellemesi yaşayacak olan tarayıcının %6 ile %15 arasında daha hızlı yükleme yapması bekleniyor.

Yeni bir sekme açıldığında tarayıcı artık %14,8 daha hızlı yükleme yapacak. Mevcut bir sekmedeki sayfayı yenilemek ise artık %5,8 daha hızlı olacak.

Eğer ekranda tarayıcınız kapalıysa, sıfırdan açılan tarayıcı ise eski sürümlere oranla %16,8 daha hızlı açılacak.

Ayrıca yeni tarayıcının pil tüketiminde de daha tasarruflu olması bekleniyor.

ShiftDelete.Net