Mozilla Firefox Hello Özelliğini Noktalıyor

Mozilla üzerinden video görüşme özelliğini sağlandığı Firefox Hello özelliği kısa süre içerisinde sistemden kaldırılacak.Web tarayıcı alanında yüksek kullanım oranlarına ulaşmayı başaran ve özellikle tüketimleri ile pek çok kişinin tercih ettiği Mozilla yeni bir düzenlemeye gidecek. Mozilla’da daha önce kullanıma sunulan Firefox Hello adı verilen video görüşme özelliği alınan bir karar ile birlikte sona erdirilecek.

Beklentileri Karşılamadı

Geçtiğimiz dönemlerde büyük bir ilgi görmesi beklenen ve tanıtımı yapılarak tarayıcıya eklenen video görüşme özelliği kullanıcılar nezdinde ilgili görmezken Firefox yönetimi yaşanan bu durumun ardından özelliğin sistemden kaldırılmasına karar verdi. Yapılan güncellemeler ile birlikte özellik kapatılırken, kullanıcılar yeni güncellemeyi aldıktan sonra artık Firefox video görüşme özelliğini kullanamayacak.

Kullanıma sunulduğu tarihten itibaren hem App Store hem de Google Play üzerinden yayınlanmaya başlayan özellik kullanıcılar tarafından ilgi görmedi. Sektörde oldukça ilgi gören Facetime ve Skype gibi diğer uygulamalar ile Firefox Hello’nun yarışabileceğinin mümkün olmadığı da görülmüş oldu.

Yaşanan bu durumun ardından alınan karar ile birlikte artık kullanıcılara bu özellik sunulmayacak ve tüm sunulan ortamlardan uygulama kaldırılacak.


Yazılım