Pacific Rim’in Anime Dizisi 2020
Netflix, geçtiğimiz yıl devam filmiyle karşımıza çıkan Pacific Rim serisini anime olarak ekrana uyarlamak için hazırlıklarını sürdürüyor. İkinci sezonu da şimdiden onaylanan dizi, 2020’de yayınlanacak.

Hatırlayacak olursanız Guillermo del Toro‘nun 2013’te yazıp yönettiği Pacific Rim, başarılı oyunculuk performanslarının yanı sıra iyi çekilmiş aksiyon sahneleriyle adından söz ettirmişti. del Toro, serinin ikinci filmi olan Pacific Rim Uprising’in yönetmenliğini Spartacus: Blood and Sand ve Spartacus: Gods of Arena dizilerinin yaratıcısı Steven S. DeKnight’a emanet etmişti. Ancak bu durum pek de olumlu sonuçları beraberinde getirmedi. Serinin ikinci filmi, ilk filmin gölgesi altında kalmış ve gişe anlamında büyük zarara uğramıştı.

Filmin yarattığı evreni ekrana taşımak isteyen Netflix hemen harekete geçti. Screen Rant’in haberine göre Netflix’ten Pacific Rim’in anime dizisi geliyor. Üstelik dizinin ikinci sezonu da şimdiden onaylandı.

2020’de yayınlanacak bu anime dizisi, kayıp ebeveynlerini bulmak için terk edilmiş bir Jaeger’e pilotluk yapan iki kardeşin maceralarını anlatacak. Marvel animasyon dizisi Wolverine and the X-Men ve X-Men: Evolution’ın senaristlerinden Craig Kyle ve Greg Johnson, dizinin yaratıcıları olarak karşımıza çıkacaklar.

Daha önce 7 Seeds, Saint Seiya: Knights of the Zodiac, Rilakkuma & Kaoru, Neon Genesis Evangelion gibi animeleri kullanıcılarıyla buluşturan Netflix, Pacific Rim konusunda serinin hayranlarını memnun etmek için elinden geleni yapacaktır. Diziyle ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz derken; Netflix’in yakın zamanda Altered Carbon dizisinden uyarlanan bir anime de yayınlayacağını sözlerimize ekleyelim