Özel harekat polisi olmak için aranan şartlar, Özel harekat polisi olmak için hangi sınava girmeliyim, özel harekat polisi nasıl olunur, Özel harekat polisi son başvuru tarihi


Polis Akademisi'ne bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezleri'nde özel harekat polisi olmak isteyen adayların başvuruları 2 Kasım itibari ile başlıyor. Başvuruda bulunmak için 28 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

Polis Akademisine bağlı Polis Meslek eğitim Merkezleri'nde özel harekat polisi olarak yetiştirilecek 10 bin aday için başvuru tarihi 2 Kasım olarak açıklandı.

Polis Akademisi'nin resmi internet sitesinden yapılan duyuruya göre, Polis Akademisi'ne bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezleri'nde özel harekat polisi yetiştirmek üzere 28 yaşından gün almamış ve en az lise veya dengi okul mezunlarından 10 bin erkek öğrenci adayı alınacak.

Başvuranlar arasında fiziki yeterlilik ve mülakat sınavı yapılacağı belirtilen duyuruda, on-line müracatların 2 Kasım'da başlayacağı, adaylardan istenecek belgeler ile aranan şartların başvuru tarihinden önce siteden açıklanacağı bildirildi.

Milliyet