ASUS ROG Zephyrus ön inceleme

Asus ROG Zephyrus ön inceleme videosu ile karşınızdayız! Computex 2017'nin ilgi çeken ürünlerinden birisi olan ve üstün özellikleri ince yapısıyla dikkat çeken ASUS ROG Zephyrus ön inceleme videosu yayında!

Asus'un ROG Zeyphyrus oyuncu bilgisayarının ön inceleme videosu ile karşınızdayız. ASUS, 120 Hz ekrana ve NVIDIA GeForce GTX 1080 grafik kartına sahip olmasına rağmen, şimdiye kadarki en ince dizüstü bilgisayarı olma özelliğine sahip ASUS ROG Zephyrus modelini Computex 2017’de tanıttı.

ASUS ROG Zephyrus özellikleri

ASUS ROG Zephyrus, 15.6 inç 1920 x 1080 pixel çözünürlükte 120 Hz G-Sync Teknolojisi destekli mat bir ekrana sahip. Hatta USB-C Thunderbolt 3 portu sayesinde 4K 120 Hz bir monitör de kullanabilmek mümkün. Pazardaki en güçlü dizüstü bilgisayarlardan birisi olacak ürünün en kalın noktası ise sadece 17.9 milimetreyken en ince noktası 16.9 milimetre. 379 x 262 x 16.9 milimetre ölçülerindeki dizüstü 2.2 kilogram ağırlığında.

NVIDIA’nın yeni duyurduğu Max-Q teknolojisini ardına alan ROG Zephyrus, Pascal mimarili GeForce GTX 1080 gibi bir grafik kartını bu ince yapıdaki dizüstünün kasasına yerleştirmeyi başarmış. Bu teknoloji ısıyı azaltmak için CPU ve GPU’nun ayarlarını ve iş yükünü getirme yeteneğine de sahip.

2.8 GHz hızında ve 6 MB L3 önbelleğe sahip Intel Core i7-7700HQ işlemciden gücünü alan ROG Zephyrus, 24 GB’a kadar DDR4 2400 MHz RAM destekliyor. Ek olarak 1 TB kapasiteye kadar PCIe M.2 SSD seçenekleri de mevcut.

ASUS tarafından yeni Aktif Aerodinamik Sistem uygulanan dizüstü, bu sayede daha serin ve daha sessiz bir şekilde çalışırken performanstan da kesinlikle ödün vermiyor. AeroAccelerator adlı teknoloji ise sistemin hava akışı hızını ve verimliliğini arttırıyor.

ASUS ROG Zephyrus modelinin bir diğer dikkat çekici özelliğiyse ön tarafa konumlandırılmış klavyesi. Klavye neredeyse dizüstü bilgisayarın en alt tarafına konumlandırılırken trackpad ise alışılmışın aksine sağ tarafa atılmış. Tabii bunda Zephyrus’un oyun odaklı Republic of Gamers ailesinin bir ferdi olmasının ve oyun oynama deneyimine olumlu yönde katkı sağlanmak istenmesinin etkisi büyük. Zaten oyuncular da bu dizüstü bilgisayarı iyi bir ASUS oyuncu faresi ile eşleştireceklerdir.

ASUS ROG Zephyrus dizüstü bilgisayarın çıkış tarihi ve fiyatı konusundaysa henüz herhangi bir açıklama yapılmış değil.