Spotify’ın ilk özel donanımı: Car Things geliyor

Spotify Car Thing donanımı ilk defa 2019 yılında karşımıza çıkmıştı. Şirketin ilk özel ses kontrol cihazı isminden de anlaşılabileceği üzere otomobiller için tasarlandı. Araçta sürücülerin rahatlıkla Spotify’dan şarkı ve podcast dinlemesine hizmet edecek ürün iki yıl sonra yeniden göründü.

Birçok Spotify hayranı Car Thing’in tamamen rafa kalktığını düşünmeye başlamıştı. Zira 2019’daki ilk duyurudan bu yana ürüne ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. Fakat yıllar sonra beklenen donanım sessizliğini bozdu. Artık ürün lansmanına oldukça az bir süre kaldığı anlaşıldı.

Spotify Car Thing render görüntüleri ortaya çıktı

MacRumors tarafından bulunan Spotify Car Thing render fotoğrafları cihazın nasıl bir tasarım ile karşımıza çıkacağını tüm detaylarıyla gözler önüne serdi. Yayınlanan görüntüler sayesinde donanımın sağ tarafında dairesel büyük bir düğme, renkli bir ekran ve üstte dört adet tuş yer aldığını öğrendik. 2019’daki resmi duyuruda bundan çok daha küçük bir ekranla karşılaşmıştık.

Spotify’ın Car Thing otomobilin gösterge paneline yatay ya da dikey olarak monte edilebiliyor. Ürün otomobil sürücülerinin Spotify aracılığıyla şarkı ve podcast dinlemesi için tasarlandı. Ses kontrollü bir akıllı yardımcı cihaz olarak donanımda Bluetooth desteği olduğu aktarıldı. Ayrıca bir 12V araç prizine bağlanabildiği de eklendi.

Voice Thing ve Home Thing de geliyor

Spotify’ın ilk özel donanım ürünü Car Thing şu anda yalnızca ABD’de bir grup davetli Spotify Premium kullanıcı grubuyla test ediliyor. Şirket ürünün lansman tarihi için henüz resmi bir açıklama yapmadı. Ancak gelecekte Voice Thing ve Home Thing gibi ses kontrol cihazları üreterek donanım ailesini çeşitlendireceğini söyledi.