Motorola orta segmente hitap eden uygun fiyatlı Android telefonu Moto G’nin üçüncü nesil versiyonunu duyurdu. Şirket bu yeni Android telefonunun tanıtımını Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de gerçekleştirdi.

2015 model Motorola Moto G, 5 inç 720p ekran, 1.4 GHz Snapdragon 410 işlemci barındırıyor. Moto G’nin arkasındaki kameranın çözünürlüğü 8’den 13 megapiksele çıkarılırken, yeni versiyonda RAM ve depolama alanı bakımından da artırıma gidildi.

Geçen yılın telefonunda 1 GB RAM ve 8 GB dahili hafıza bulunurken, üçüncü nesil Motorola Moto G’de 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza yer alıyor. Bu arada Moto G’nin 8 GB kapasiteli bir versiyonu daha bulunuyor.

Telefonda Android 5.1 Lollipop yüklü olarak geliyor. Ayrıca Moto G 2015 modelinin dikkat çeken bir başka özelliği de IPX7 sertifikasına sahip olması. Bu da yaklaşık 1 metre derinlikteki suda 30 dakika dayanabiliyor.

Her iki versiyon da 4G bağlantı desteğine, microSD kart yuvasına, çift renkli flaşa, 5 megapiksel ön kameraya ve geçen yılın modeline göre yüzde 20 daha büyük bir pile sahip.