WhatsApp'a beklenen video özelliği geldi

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni bir güncelleme ile yeniden gündemde.
Platformda yapılan güncelleme sayesinde WhatsApp'ta video izlemek artık daha kolay.
Söz konusu güncelleme sayesinde gönderilen videonun izlenmesi için indirilme şartı ortadan kalktı.
Başka bir deyişle kişi listenizdeki birinin WhatsApp üzerinden size bir video gönderdiğinde bu videoyu indirmeniz gerekiyordu.

Son güncelleme ile bu indirme zorunluluğu ortadan kalkıyor.

Şimdilik Android cihazlarına gelen bu özelliğin önümüzdeki dönemde iOS'a da gelmesi bekleniyor

WhatsApp kuşkusuz son zamanların en popüler mesajlaşma uygulaması.

Peki WhatsApp'ın tüm özelliklerine hakim misiniz?


Çoğu kullanıcının bilmediği 10 WhatsApp özelliğini sizler için derledik.


Eğer çift sim karta sahip bir cihaz kullanıyorsanız ve iki hattınız için de WhatsApp Messenger’ı kullanmak istiyorsanız, Google Play üzerinde yer almakta olan SwitchMe uygulamasını kullanabilirsiniz.

Eğer WhatsApp’ı ücretsiz olarak kullanmaya devam etmek istiyorsanız, öncelikle tüm verilerinizi yedekleyin, hesabınızı silin ve daha sonra yeni bir kullanıcıymış gibi WhatsApp'ı yeniden telefonunuza yükleyin.


Yanlışlıkla silinen WhatsApp mesajları için de benzer bir yol izleyebilirsiniz. Zira WhatsApp'ı silip yeniden yüklediğinizde uygulama size eski konuşmaları geri getirmeyi isteyip istemediğinizi soruyor.

Whatsapp’ı bilgisayarınızdan kullanmak için whatsApp'ın resmi web sayfasındaki QR kodunu akıllı telefonunuza okutmanız yeterli.


Uygulamadaki otomatik video ve resim yükleme işlemine son vermek için yapılması gerekenler ise şöyle: Ayarlar sekmesinin içinde bulunan Sohbet Ayarları menüsüne girin Medyayı Otomatik İndir seçeneğine tıklayın ve buradan tüm seçenekleri 'Yok' olarak değiştirin.


'Son Görülme Özelliği'ni kapatmak için Ayarlar / Hesap / Gizlilik sekmesine giriş yapın ve burada bulunan son görüntülenme seçeneğini kapatın.

WhatApp'ta bulunan numaranızı değiştirmek için Ayarlar / Hesap / Numarayı Değiştir sekmesine giriş sekmesine giriş yapmalısınız.

Grup mesajlarından gelen bildirimleri kapatmak için mesaj kutusunun içinde yer alan grup bilgileri sekmesinden gelen mesajları sessize alabilirsiniz.

Şu an için sadece Android işletim sistemi ile çalışan akıllı cihazlarda kullanılabilen Whatsaid uygulamasını kullanarak sahte WhatsApp konuşmaları oluşturabilirsiniz.


Bir kişiyi sık kullanılanlara eklemek için o mesajın üzerine basılı tutun ve “Sohbet Kısayolu Ekle” seçeneğine tıklayın.