Yusuf Çim 26 Eylül 1991 yılında İzmir de doğmuştur. İlkokulu Cibali İlköğretim okulunda, ortaokulu Riyaziyeci Salih Zeki okulunda, liseyi ise Beyoğlu Anadolu Meslek Lisesi'nde Bilgisayar Programcılığı üzerine okuyan genç oyuncu şu anda Arel Üniversitesi Radyo Televizyon bölümünde okumaktadır.

Yusuf Çim, hep yaşamak istediği ve hayalini kurduğu şeyin albüm çıkarmak olduğunu belirterek hayalinin gerçekleşmesi ile Olsun Bi Kere isimli albümünü çıkararak, benim için hayatımda asla unutmayacağım bir dönüm noktası oldu diyerek belirtmektedir. dizi oyuncuları

Terazi burcu olan Yusuf Çim boyu 1.88'tir. 3 kardeş olan Yusuf Çim'in bir ablası bir de abisi vardır. Küçük yaşta İstanbul’a yerleşmiştir. Bir çok reklam filminde rol alan Yusuf Çim, Demet Akalın'ın Sabıkalı ve Aşk isimli kliplerinde de oynamıştır.

2009 yılından beri birçok markaların dergisi katalog çekimlerinde fotomodellik yapmıştır. Modelliğe ise 2011 yılında başlamıştır. Yakışıklı manken ve oyuncunun hayatında müziğin önemli bir yeri vardır. Müziğe ilk 2013 yılında “Olsun Bir Kere” albümü ile başlamıştır. Best Model of Turkey yarışmasında ikinci olmuştur.

Yusuf Çim Oynadığı Reklam Filmleri

– 2010 Avea
– 2010 GS Mobile
-2011 Aksiyon Dergisi

Yusuf Çim Oynadığı Klipler

– Demet Akalın – Aşk
– Demet Akalın – Sabıkalı