League of Legends Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 3. hafta maçında 1907 Fenerbahçe ile HWA Gaming karşı karşıya geldi. 1907 Fenerbahçe, serinin 2 maçını da kazanarak 3 puanın sahibi oldu.

1907 Fenerbahçe serinin ilk maçında Frozen'ın Ryze'ı seçmesiyle birlikte takım seçme ekranından avantajlı bir şekilde çıkmış oldu. İlk kanı da alan Frozen, oyun başında çok güçlenerek oyunda müthiş bir hakimiyet kurdu. HWA, ilerleyen dakikalarda oyunu dengeledi ama Frozen, sezonun en etkileyici performansını sundu. 5 rakibinin arasına giren Frozen, 3 skorla çıktı. Oyunda üstünlüğü tekrar alan 1907 Fenerbahçe, Baron etrafında şekillenen takım savaşında Frozen, 4 skor birden alarak oyuna damgasını vurdu. 1907 Fenerbahçe, maç sonunu da rahat bir şekilde getirip serinin ilk maçını kazandı.

İKİNCİ MAÇTA BAŞTAN SONA ÜSTÜN 1907 FENERBAHÇE

Serinin ikinci maçında 1907 Fenerbahçe, bu kez seçim ekranından avantajlı bir şekilde çıkmadı ama Thaldrin'in en iyi oynadığı şampiyonlardan biri olan Jayce'i seçmeyi başardı. İkinci maça Reach'in Trix'den aldığı ilk kan ile birlikte güçlü başlayan 1907 Fenerbahçe, 24. dakikada Baron güçlendirmesini alarak haritanın her noktasında baskısını artırdı. 42. dakikaya kadar 1907 Fenerbahçe, skorda ve altındaki üstünlüğünü oyuna yaymakta sıkıntı yaşadı. 42. dakikada Baron güçlendirmesini alan 1907 Fenerbahçe, HWA Gaming karşısında maçı ve seriyi kazandı.

Haftaya 3 beraberlik ve 1 mağlubiyet ile 3 puanda giren 1907 Fenerbahçe, Dark Passage'tan sonra haftaya lider giren HWA Gaming'i mağlup ederek 9 puana yükseldi. HWA Gaming ise bu hafta oynadığı 2. maçını da kaybederek 9 puanda kaldı.

1907 Fenerbahçe, gelecek hafta ilk serisinde CREW ile, ikinci serisinde Galakticos karşılaşacak. HWA Gaming ise önce Galakticos ile ardından AURORA karşısında galibiyetler arayacak.
Sporx