Aykut Kocaman'ın istifa kararından döndüğü ifade edildi

Fenerbahçe yönetimi Aykut Kocaman ile bir görüşme gerçekleştirdi. Kocaman'ın istifa kararından döndüğü ifade edildi.


Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, yönetici Ali Yıldırım ve Hasan Çetinkaya ile kulüp binası dışında görüşme gerçekleştirdi. Sarı-lacivertli yöneticiler ile Aykut Kocaman'ın görüşmelerinin olumlu olduğu ifade edildi. Deneyimli futbol adamı, 16:00'da Samandıra Can Bartu Tesisleri'ndeki basına kapalı olan idmana çıkacak.

Fenerbahçe’nin haftalardır aldığı kötü sonuçlara bir yenisini Osmanlıspor beraberliğiyle eklemesi sonrası istifa edeceği imasında bulunan Aykut Kocaman’ın durumu netleşti. Kendisini adeta dış dünyaya kapatan tecrübeli teknik adamın durumu, sarı lacivertli yöneticilerle yaptığı görüşmelerin ardından karara bağlandı. Kocaman’ın Fenerbahçe’deki görevine devam edeceği öğrenildi.


BAŞKAN ARADI, YÖNETİCİLERLE BULUŞTU

Osmanlıspor beraberliği sonrası, “Kendi adıma gereğini yapacağım” diyerek görevi bırakacağı işaretini veren Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ile Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticilerden Ali Yıldırım ile Hasan Çetinkaya görüşmeler gerçekleştirdi. Aziz Yıldırım’la telefonda konuşan Kocaman, Ali Yıldırım ve Hasan Çetinkaya’yla ise buluşup mevcut durum hakkında fikir alışverişinde bulundu. Kocaman, ‘takımda gerekli değişimleri yapma’ izni alınca istifadan vazgeçti.


RADİKAL KARARLAR ALINACAK

Kulüpteki bazı yöneticilerin yanı sıra, camiadan önemli isimlerin de Kocaman’dan istifa etmemesi yönünde talepte bulunduğu ifade edildi. Osmanlıspor maçının ardından izinli olan Fenerbahçe, bugün toplanıp idmanlara başlayacak. Aykut Kocaman’ın da bugün, tesislere giderek takımın başında olacağı belirtildi. Kulüpte de, Kocaman’ın bundan sonra geniş yetkilere ve yönetimin güvenoyuna sahip olarak daha verimli çalışacağı konuşuluyor.


OPERASYON BEKLENTİSİ

Fenerbahçe Teknik Direktörlüğü görevine devam edecek olan Aykut Kocaman’ın, ilk iş olarak kadroda köklü değişimlere gideceği ve teknik heyeti ile birlikte takımda ‘operasyon’ yapacağı belirtildi.

Geride kalan haftalarda beklenen performansı sergileyemeyen ve bu durumlarını düzeltmek adına çaba harcamayan isimlerin tespit edilip, sarı lacivertli takımın dışında bırakılacağı gelen bilgiler arasında yer aldı.