Ziraat Türkiye Kupası'nda mükemmel bir gol atan Sabri Sarıoğlu'nun seçim konusunda endişeleri bulunduğu, yeni sezonda geleceğini ne bir şekilde göremediği belirtilirken, onu rahatlatacak müjde ise kendisi gibi eski kaptan olan Cüneyt Tanman'dan geldi.

SABRİ'Yİ AYSAL KADRO DIŞI BIRAKMIŞTI

Milliyet gazetesinin haberine göre; Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan futbolcu, en güçlü başkan adayı olarak gösterilen ve seçilmesine kesin gözüyle bakılan Dursun Özbek'in, Ünal Aysal ile yakınlığını düşünüyordu. Çünkü Sabri'yi kadro dışı bırakan Aysal'dı.

YARSUVAT GELDİ, SABRİ AFFEDİLDİ

Duygun Yarsuvat'ın başkan seçilmesiyle beraber ilk icraatlarından biri Sabri'nin affedilmesi olmuş, Prandelli de birkaç idmanla formayı teslim etmişti.

FLORYA TANMAN'A EMANET OLACAK

6 hafta sonra serbest kalacak olan Sabri kendisini her türlü senaryoya hazırlarken onu rahatlatacak haber efsane kaptandan geldi. Galatasaray'da Dursun Özbek'in başkan seçilmesi durumunda Florya'yı emanet edeceği Cüneyt Tanman'ın vefa konusuna çok önem verdiği belirlendi.

"ALTYAPIDAN GELENLERİN KALMASINDAN YANAYIM"

Galatasaray'da genç takımından A takıma yükselen ve bir efsane haline gelen Tanman'ın konuyla ilgili yakın çevresine, "Ben de genç takımdan çıkmış bir oyuncuydum. Galatasaray'ı içine sindirmiş futbolcuların kalmasından yanayım" dediği öğrenildi.

SABRİ'YLE YOLAM DEVAM

Tanman'ın, görev almaları durumunda Sabri Sarıoğlu ile yeni bir mukavele yapmaya sıcak baktığı böylelikle ortaya çıktı.