10 Adımda Ücretli Aramalarla Dönüşüm Kazanmak10 Adımda Ücretli Aramalarla Dönüşüm Kazanmak

  1. Bir analitik çözüme sahip olduğunuzdan ve bunu kullandığınızdan emin olun.
  2. Hedef takip etmeyi aktif hale getirin. Hedeflerinizi takip ederken takip edilen her hedef için bir değer belirleyin.
  3. Her bir ölçüm için hedef dönüşüm hunilerini aktif hale getirin. Performansı kaynak, kampanya, reklam, anahtar kelime ve diğer boyutlarıyla inceleyin.
  4. AdWords, Ad Center veya diğer üyelikler içerisinde dönüşüm takip etmenin açık olduğundan ve düzgün bir biçimde çalıştığından emin olun.
  5. Sadece hesaplarınızda yer alanlara bağlı kalmadan diğer performans ölçümlerini rutin olarak analiz edin.
  6. Her bir kampanya için hemen çıkma oranı, ortalama ziyaret edilen sayfa ve sitede geçirilen ortalama süre gibi ek anahtar performans göstergelerini ölçün. Sitenizde yer alan kötü içerikler ve açılış sayfaları kampanyalarınızı olumsuz etkileyebilir.
  7. Alışveriş işlemini kişisel olarak test edin veya bir başkasını bunun için görevlendirin. İşlem sürecinde yaşanan zorlukları tespit edin.
  8. İstenilen eylemleri tamamlama yeteneğinizi test edin. Bunu “çalışıyor” veya “çalışmıyor” bakış açısıyla gerçekleştirmeyin. Bunu potansiyel kullanıcıların deneyim/kullanılabilirlik sorunlarını belirlemek için yapmalısınız.
  9. E-posta veya telefon üzerinden gerçekleşen işlemleri de analiz edin. Burada önemli olan ne kadar müşteri yarattığınız değil onlarla ne yaptığınızdır.
  10. Sadece veri setlerini incelerseniz başarısız şekilde işleyen bir kampanya için hatalı karar verebilirsiniz. Bu yüzden sitenizi rutin olarak test etmelisiniz.
Başarının bedeli daima tetikte olmaktır. Her şeyin düzgün bir biçimde çalıştığından emin olun! Siteniz işletmenizin bir parçasıdır, ondan ayrı bir şey değildir. Eğer müşteri yaratmak sizin için önemliyse düzenli olarak girişimlerinizi ve elde edilen sonuçları test edin. Bazı durumlarda belirli iyileştirmeler gerekebilir veya çevrimiçi uygulamanız problemleri olabilir. Varsayımlarla hareket etmemelisiniz.