Google Glass geri dönüyor!

Google'ın, Google Glass projesini video ile dünyaya duyurmasının üstünden 3 yıl geçti. Bu videonun yayınlanmasından sonra Google Glass tabir-i caizse teknoloji dünyasında deprem etkisi yarattı. Google servislerinin bir gözlükte kulanılır olması ve Google Now'ın muhteşem (en azından videoda öyleydi) çalışması gözlükten beklentileri oldukça arttırdı.

Daha sonra Google Glass 1500 dolarlık ön sipariş fiyatıyla teknoloji sevenlerin beğenisine sunuldu. Google Glass 4 saati bile çıkarmayan pili sayesinde kullanıcılarda büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

Google'ın Ar-Ge laboratuvarı "Google X Labs'ın" Google Glass'ın yeni versiyonu için bir patent aldığı ortaya çıktı.Yeni patente göre Google Glass'ın başın arkasını nerdeyse tamamen çevireceği görünüyor.Bu tasarımın kullanılabilir olması ise biraz tuhaf; zira arkada yarı yolda kesilen bu tasarımın insanlarda rahatsızlık yaratabileceğini öngörüyoruz.
Patente göre daha fazla dokunma alanı sunacak olan Google Glass 2016'nın özellikle pil gücünün arttırılmasından dolayı böyle bir tasarıma gittiğini düşünüyoruz. Önümüzdeki Haziran ayında tanıtılması beklenen yeni nesil Google Glass bize ne sunacak bunu hep birlikte göreceğiz...