Google, iOS için Gmail uygulamasını baştan aşağı yeniledi. Tasarımdan performansa önemli iyileştirmeler içeren güncelleme ile Gmail, Google'ın deyimiyle "Artık çok daha hızlı."Google, bu sabah yayınladığı güncelleme ile iOS için Gmail uygulamasını yeniledi. Yeni tasarımıyla daha zarif bir görünüme kavuşan Gmail uygulaması, eski versiyonundan çok daha iyi ve doğru çalışan bir uygulama haline geldi..

Örneğin, herhangi bir e-postayı silmek veya arşive taşımak için yapılan e-postayı kaydırma hareketi artık Android cihazlardaki kadar pürüzsüz gerçekleşiyor.

Yeni güncelleme ile Google, performans ve tasarım iyileştirmelerinin yanında önemli bir özelliği daha Gmail'e ekledi: Undo Send.

Yeni bir mail yolladığınız zaman ortaya çıkan bu özellik, yolladığınız e-postanın kısa bir özetini sunuyor ve eğer bir hata varsa düzeltmeniz için e-postanızı gecikmeli olarak yollamanızı sağlıyor.Gmail'in masaüstü versiyonununda da kullanılabilen bu özellik ile herhangi bir mail 5, 10, 15, 20 veya 30 saniye ertelenebilirken, Gmail'in iOS uygulamasında ise sadece 5 saniye ertelenebildiğini hatırlatalım.

Ayrıca Gmail'in yenilenen arama özelliği ile arama sonuçlarına ve yazım önerilerine çok daha hızlı bir şekilde ulaşılabiliyor.

Gmail'in iOS sürümünde belki de bulunması gereken en önemli özellik olan birleşik gelen kutusu, yeni güncelleme ile birlikte de gelmedi. Birden fazla mail adresi kullanıyorsanız sizi her gelen kutusuna ayrı ayrı bakmaya zorlayan Google, bu konuda bir süre daha adım atmayacak gibi görünüyor.

iPhone ve iPad için gelen yeni Gmail güncellemesini aşağıdaki linkten ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

ShiftDelete.Net