Günün Sözü DamlaPenia.
Her şey neye layıksa ona dönüşür. -Mevlana
Etiket Listesi

Like Tree1Beğeniler
  • 1 Post By Toprak
Seçenekler
Seçenekler
Stil
Toprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi
13 Ekim 2015
Bulunduğu yer
istanbul
Mesajlar
22.714
Seslenildi
802 Mesaj
Etiketlendi
136 Konu
Ruh Hali
Mesgul

Yeni Microsoft, Windows’da iyice abartmaya başladı

21 Aralık 2021
1

Microsoft, Windows’da iyice abartmaya başladı

Windows işletim sistemi ile bir dünya devi haline gelen Microsoft, bu pozisyonunu kendi lehine kullanmakta kararlı.Microsoft Windows‘da iyice abartmaya başladı. Dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri olan ve Windows işletim sistemi sayesinde, yazılım devine dönüşen Microsoft, sahip olduğu tüm bu imkanları kendi lehine kullanma konusunda kararlı.
Windows 11 ile uygulamaya koyduğu ve başlat menüsünden yapılan internet bağlantısı gerektiren tıklamalarda otomatik olarak Microsoft Edge tarayıcısının açılması ve bunun değiştirilememesi politikası büyük tepki çeken Microsoft, bu tutumundan geri adım atacakmış gibi de görünmüyor.

Hem Windows 10 hem de Windows 11 için yeni bir özellik duyuran Microsoft, her iki işletim sisteminde bu kısıtlamaların artacağını ve tedbirlerin de sertleşeceğini söylemekten geri durmadı.

Şirketin tedbirlerin artacağını söylemesinin ardında yatan şey ise, başta EdgeDeflector olmak üzere birçok mini program sayesinde Microsoft’un bu kurallarının çiğnenebilmesi ve varsayılan tarayıcıların değiştirilebilmesi.

Bunun yanında Mozilla’nın da geçici çözümlerle bu tip kısıtlamaları aşması, Microsoft cephesinden eleştirildi ve şirketin bu yaptığının uygunsuz olduğu dile getirildi.

Microsoft’un tarayıcı seçiminde böylesi zorlayıcı bir tutum içerisinde olması, kullanıcıları da oldukça rahatsız ediyor. Bugüne kadar farklı kanallar üzerinden Microsoft’a tepkilerini bildiren ve değiştirilemeyen varsayılan tarayıcı uygulamasından memnuniyetsizliklerini dile getiren Windows kullanıcıları, şirkete bu tutumundan vazgeçmesi çağrısında bulundu.

Ayrıca bu yaptığının “fırsat eşitliği” ilkesine aykırı olduğu ve hukuk nezdinde de yapılan suç olduğu ifade edilen bu çağrıların, Microsoft cephesinden nasıl yanıt bulacağı ise merak konusu.


mynt

Dreamer bunu beğendi.
Never Give Up - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi
01 Ocak 2018
Bulunduğu yer
Gerçeğin Ruhu
Mesajlar
520
Seslenildi
24 Mesaj
Etiketlendi
13 Konu
Ruh Hali
No
Standart Cevap: Microsoft, Windows’da iyice abartmaya başladı
13 Mart 2022
2
Bence de herkes geçmeli Windows 11'e gayet güzel olmuş..
Değil mi ki çiğnenmiş inancın en seçkini,
Değil mi ki yoksullar mutluluktan habersiz,
Değil mi ki ayaklar altında insan onuru,
#SOMA
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)
 
-
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevaplar
Son Mesaj