Günün Sözü DamlaPenia.
Her şey neye layıksa ona dönüşür. -Mevlana
Etiket Listesi

Like Tree1Beğeniler
  • 1 Post By The Punisher
Seçenekler
Seçenekler
Stil
The Punisher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi
06 Haziran 2015
Mesajlar
205
Seslenildi
7 Mesaj
Etiketlendi
17 Konu
Ruh Hali
Melekgibi

tick MyBB Dahili SQL ERROR - Hataları ve Çözümleri

07 Haziran 2015
1

Veritabanı: MySQL
SQL Hatası: 0 -
Sorgu: [READ] Unable to select databaseÇözüm: Bu hata MySQL kullanımı sırasında veritabanı adı ya da veritabanı kullanıcı adının .inc/config.php dosyasında hatalı olduğunu gösterir. Bu hatayı düzeltmek için .inc/config.php dosyanızı açın $config['database']['database'] ve $config['database']['username'] karşılıklarının doğru olup olmadığını gözden geçirin. Eğer bunlar hakkında herhangi bir bilginiz yoksa, barındırma hizmeti aldığınız firmayla iletişime geçin.

Veritabanı: MySQL
SQL Hatası: 2005 - Unknown MySQL server host 'HOSTNAME' (11004)
Sorgu: [READ] Unable to connect to MySQL server
Çözüm: Bu hata MySQL kullanımı sırasında, ./inc/config.php dosyanızdaki $config['database']['hostname'] satır karşılığının yanlış olmasından kaynaklanmaktadır. Bu hatayı düzeltmek için ./inc/config.php dosyanızı açın ve doğru olup olmadığını kontrol edin. Eğer bunlar hakkında herhangi bir bilginiz yoksa, barındırma hizmeti aldığınız firmayla iletişime geçin.

Veritabanı: MySQL
SQL Hatası: 1045 - Access denied for user 'kullanici'@'server' (using Password: (YES)
Sorgu: [READ] Unable to connect to MySQL serverÇözüm: Bu hata MySQL kullanımı sırasında, ./inc/config.php dosyanızdaki veritabanı şifrenizin yanlış olarak girildiğini gösterir. Bu hatayı düzeltmek için, ./inc/config.php dosyanızı açın ve $config['database']['password'] satır karşılığının doğru olup olmadığını kontrol edin. Eğer bunlar hakkında herhangi bir bilginiz yoksa, barındırma hizmeti aldığınız firmayla iletişime geçin.

Veritabanı: MySQL
SQL Hatası: 1146 - Table 'forum_mybb14x.test_datacache' doesn't exist
Sorgu: SELECT title,cache FROM test_datacacheÇözüm: Bu hata MySQL kullanımı sırasında, ./inc/config.php dosyanızdaki veritabanı tablo önekinin yanlış olduğunu gösterir. Bu hatayı düzeltmek için, ./inc/config.php dosyanızı açın ve $config['database']['table_prefix'] satır karşılığının doğru olup olmadığını kontrol edin. Eğer bunlar hakkında herhangi bir bilginiz yoksa, barındırma hizmeti aldığınız firmayla iletişime geçin.

Veritabanı: MySQL
SQL Hatası: 2013 - Lost connection to MySQL server during query
Sorgu: SELECT title,cache FROM mybb_datacacheÇözüm: Bu hata, veritabanınız ile olan bağlantıda bir sorun olduğunu gösterir. Bu hatayı siz değil, barındırma hizmeti aldığınız firma çözecektir.
Veritabanı: SQLite
SQL Hatası: 1 - no such table: test_datacache
Sorgu: SELECT title,cache FROM test_datacacheÇözüm: Bu hata SQLite kullanımı sırasında, ./inc/config.php dosyanızdaki veritabanı tablo önekinin hatalı olduğunu gösterir. Bu hatayı düzeltmek için, ./inc/config.php dosyanızı açın ve $config['database']['table_prefix'] satır karşılığının doğru olup olmadığını kontrol edin. Eğer bunlar hakkında herhangi bir bilginiz yoksa, barındırma hizmeti aldığınız firmayla iletişime geçin. Aynı zamanda bu hata $config['database']['database'] kısmındaki veritabanı yolunun yanlış olmasından da kaynaklanabilir. Bu hatayı düzeltmek için veritabanınızın depolandığı dizinin doğru olup olmadığını kontrol edin.

Veritabanı: MySQL
SQL Hatası: 2002 - Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock'
Sorgu: [READ] Unable to connect to MySQL serverÇözüm: Bu hata MySQL sunucunuzun çöktüğü ya da çeşitli bakım sebeplerinden ötürü MyBB ile bağlantı kuramadığını gösterir. Bu hatayı düzeltmek için bu hata mesajını barındırma hizmeti aldığınız firma ile paylaşın.
Veritabanı: MySQL
SQL Hatası: 1054 - Unknown column 'loginattempts' in 'field list'
Sorgu: SELECT loginattempts FROM mybb_users WHERE LOWER(username)='username' LIMIT 1Çözüm: Bu hata ile MySQL kullanımı sırasında 1.4.3 sürümünden 1.4.4 sürümüne güncelleme yapmaya çalıştığınızda, henüz upgrade scriptini çalıştırmadan karşılaşabilirsiniz. 1.4.4 sürümünde loginattempts sütunu, yeni güvenlik özelliği olarak veritabanı tablolarınız arasına eklenmiştir.

Jön TüRk bunu beğendi.
Jön TüRk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi
14 Şubat 2015
Bulunduğu yer
Başkent
Mesajlar
33.815
Seslenildi
2159 Mesaj
Etiketlendi
342 Konu
Standart Cevap: MyBB Dahili SQL ERROR - Hataları ve Çözümleri
07 Haziran 2015
2
Elinize sağlık.
Bunu hiç unutma Evlat ! Batı hiçbir zaman uygar olmamıştır ve bugünkü refahı;devam edegelen sömürgeceliği ,döktüğü kan,akıttığı gözyaşı ve çektirdiği acılar üzerine kuruludur . . .

Aliya İzzetbegoviç


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevaplar
Son Mesaj
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.