Google Fotoğraflar bir eksiğini kapatacak

Google herkes tarafından son dönemlerde sıklıkla kullanılmaya başlayan fotoğraflar uygulamasını bir üst seviyeye taşımak için sağlam adımlar atıyor. Google Fotoğraflar yakında web sürümü ile çalışacak basit video editörü aracı ile karşımıza çıkacak. Google Fotoğraflar video editörü ile birlikte kullanıcılar farklı uygulamalara geçiş yapmadan videolarını düzenleyebilecek.

Google, web arayüzüne yeni video düzenleme yetenekleri ekleyerek, fotoğraflar uygulamasını geliştirdi. Henüz giriş aşamasında bir düzenleyici olarak karşımıza çıkan özellik ile basit video düzenleme işlemlerini yapabileceksiniz.

Google Fotoğraflar video editörü ile geliyor

Şu anda beta aşamasında olan ve sadece sınırlı kullanıcılar ile başlatılan uygulamadan, tabii ki profesyonel bir video düzenleme editörü beklemek yanlış olacaktır. Program, minimalist bir tasarım ile sadece zaman çizelgesi editörü üzerinden fotoğraf ve videolarınızı birleştirip, basit klip ve videolar hazırlayabileceğiniz araçlar barındırıyor.

Şu anda Google Fotoğraflar’ın web ve mobil versiyonlarında belli kısıtlamalarla bu özelliği rahatça kullanabilmek mümkün. Ancak detaylı özelleştirebilme anlamında eksik kalıyordu. Google, web arayüzündeki bu eksikliği tamamlamak için adımlar atmaya başladı.
Buradaki avantaj ise geniş bir ekranda, ek yazılım kullanmanıza gerek kalmadan, yedeklemiş olduğunuz fotoğraf ve video arşivinizden seçimler yaparak, kırpma, konulandırma, müzik ekleme, efekt ekleme gibi bir çok özellikten faydalanmamızı sağlayacak olmasıdır.