Günün Sözü DamlaPenia.
Her şey neye layıksa ona dönüşür. -Mevlana
Etiket Listesi

Like Tree2Beğeniler
  • 2 Post By Penia
Seçenekler
Seçenekler
Stil
Penia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi
25 Nisan 2015
Bulunduğu yer
Adana
Mesajlar
35.875
Seslenildi
2758 Mesaj
Etiketlendi
343 Konu
Ruh Hali
Sekercik

Oley Gelmiş Geçmiş En İyi Sanat Resimleri

15 Şubat 2019
1

Gelmiş Geçmiş En İyi Sanat Resimleri

Bosch - The Garden of Delights (1504)
Tablonun sol panelinde cennet, orta kısmında dünyevi zevkler ve sağ panelinde cehennem tasvir edilmektedir. Hollandalı ressam Hieronymus Bosch'un eseridir ve Madrid'deki Prado müzesinde sergilenmektedir.

Michelangelo - Il Giudizio Universale/ Universal Judgement (1541)Michelangelo'nun 30 yılını Roma'da geçirmesine sebep olan ve kıyamet gününü tasvir ettiği eseridir. Günümüzde Roma'da bulunan Sistin Şapeli'de sergilenmektedir.

Ernst - Europe After the Rain II (1942) - Sumner Collection, HartfordSanatçı tablosunda tahrip edilmiş bir doğayı en ürkütücü biçimiyle resmetmiştir.Tuhaf bir canlı mahvolmuş dünyada aç gözlerle dolaşmaktadır. Bu resim uygarlığın gelişimine kuşkuyla yaklaşan dönem sanatçılarının fantastik kaygılarını dile getiren trajik öğelerle dolu bir çalışmadır. Günümüzde Hartford'da bulunan Sumner Collection'da sergilenmektedir.

Klimt - Beethovenfries (1902)Klimt bu resmi Sezession Sergisi için 1902'de hafif boyalarla direk duvara çizmiştir. 1986 yılına kadar sergilenmeyen eser şuan kalıcı yerinde o tarihten beri sergilenmektedir. Resmi Viyana'da bulunan Sezession galerisinde görebilirsiniz.

Dali - Persistence of Memory (1931)'Belleğin Azmi' adındaki eser 'Eriyen Saatler' adıyla da bilinmektedir. Salvador Dali'nin en bilinen eseridir. Ünlü gerçeküstü tabloda yumuşaklık ve sertlik anlayışına ışık tutulmuştur. Resmin merkezinda canavara betimlemesine rastlanır ve bu Dali'nin birçok eserinde bulunur. Sanatçının kendisini betimlediği algısına yol açmıştır. New York'ta The Moders Art Galery'de sergilenmektedir.

Klimt - The Virgin (1913)Birçok çiçek içeren bu resim kadınlığın gelişimini konu alır. 5 kadın ( ya da 1 kadın ve 4 farklı açıdan kendi yansıması) yer almaktadır. Kadınların geçirdiği her aşama aynı kadın tarafından temsil edilmektedir. Günümüzde Prag'da bulunan National Gallery'de sergilenmektedir.

Bosch - The Last Judgement (1505)Solda Adam ile Havva'nın yaratılışı tasvir edilirken sağda kıyamet tasvir edilmiştir. Viyana'da sergilenmektedir.

Klimt - The Kiss (1908)Kendi altın döneminin en üst zamanlarında Klimt tarafından çizilmiştir. Modern dönemin en iyi eserlerinden biri olarak bilinir. Yağlı boya ile çizilmiştir. Resimdeki kadının elbisesi ve hatları oldukça belirgindir. Günümüzde Viyana'da bulunan Belvedere galerisinde sergilenmektedir.

Botticelli - Allegoria della Primavera (1478)İtalyan Rönesans dönemi ressami Sandro Botticelli tarafından yapılmış eser sulu boya çalışmasıdır. Bir bahçede toplanmış mitolojik karakterler bulunmaktadır. Eser günümüzde Floransa'da bulunan Uffizi galerisinde sergilenmektedir.

Monet - Nimphee (1926)Fransız izlenimci yazar tarafından yapılmıştır. Bir Japon bahçesi ve köprü resmedilmiştir.

Raffaello - Sposalizio della Vergine (1504)Kadınların Hristiyan dinindeki durumlarının tasvir edilmeye çalışıldığı eserdir. Milano'da bulunan Piancoteca di Brera'da sergilenmektedir.

Süreyya ve systemcsharp bunu beğendiler.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Penia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi
25 Nisan 2015
Bulunduğu yer
Adana
Mesajlar
35.875
Seslenildi
2758 Mesaj
Etiketlendi
343 Konu
Ruh Hali
Sekercik
Standart Cevap: Gelmiş Geçmiş En İyi Sanat Resimleri
15 Şubat 2019
2
devamı gelicek

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)
 
-
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevaplar
Son Mesaj