Günün Sözü DamlaPenia.
Her şey neye layıksa ona dönüşür. -Mevlana
Etiket Listesi

Like Tree1Beğeniler
  • 1 Post By Fırat
Seçenekler
Seçenekler
Stil
Dua ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi
11 Nisan 2015
Yaş
33
Mesajlar
6.664
Seslenildi
358 Mesaj
Etiketlendi
130 Konu
Ruh Hali
Uykulu

Standart 11 Şubat ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı? Sorular ne zaman yayımlanacak?

15 Şubat 2017
1

11 Şubat ehliyet sınavı sonuçları konusunda detayları merak eden vatandaşlar, ehliyet almaya hak kazanacakları sınav sonuçlarını merak ediyor. Sürücü belgesi olmadan trafiğe çıkma yetkisine sahip olmayan sürücüler, 11 şubat ehliyet sınavının ardından alacakları puana göre ehliyet almaya hak kazanabilecek. Peki, 11 şubat ehliyet sınav soruları ve sonuçları ne zaman yayınlanacak? İşte, sorular ve sonuçlara dair detaylı bilgilerEhliyet sınav sonuçları için bekleyişini sürdüren vatandaşlar, 11 Şubat ehliyet sınavının ardından sonuçların açıklanacağı tarihi araştırmaya başladı. Sürücü Belgesini alarak trafiğe çıkma şansını elde etmek isteyen adaylar, 11 Şubat tarihinde girdikleri ehliyet sınavı sonuçları ve soruları konusunda beklentilerini sürdürüyor. Peki, 11 Şubat ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sorular ne zaman yayımlanacak?SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ehliyet sınav sonuçlarına dair net bir tarih açıklaması gelmedi ancak sonuçlar için "tarih aralığı" üzerinden cevap verilebilmektedir. Sınava girenler sonuçları en erken 15 gün sonra 24 Şubat'tan sonra öğrenebilirler.


11 Şubat ehliyet sınav sonuçları, http://www.meb.gov.tr ve http://www.odsgm.gov.tr internet adreslerinden duyurulacak. Kursiyerler, bu adresten Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınav Sonuçları linkinin üzerine tıklayarak açılacak sayfadan, T.C. kimlik numarasını girerek sınav sonuçlarını öğrenebilecek. Ayrıca, Özel MTSK müdürlükleri Özel MTSK Modülünden kurum kodunu ve şifresini girerek, müdürlüklerinden sınava girenlerin sonuç listesini çıkaracak ve kursiyerlere tebliğ edecektir.


Sonuçlar gibi ehliyet soru ve cevapları da MEB’in resmi sitesi üzerinden yayımlanıyor. Ancak 11 Şubat ehliyet soru ve cevapları henüz yayımlanmadı.
2017 EHLİYET SINAV TAKVİMİ
2017-MTSKS-1 11 ŞUBAT 2017(saat 14.00)-Cumartesi
2017-MTSKS-2 20 MAYIS 2017 (saat 14.00)-Cumartesi
2017-MTSKS-3 29 TEMMUZ 2017( saat 14.00)-Cumartesi
2017-MTSKS-4 07 EKİM 2017 (saat 14.00)-Cumartesi
2017-MTSKS-5 23 ARALIK 2017(saat 14.00)-Cumartesi


EHLİYET SINAVLARI NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

Ehliyet sınavlarının uygulama ve değerlendirme aşaması, MEB’in resmi sitesinde yer alan ‘Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı e-Kılavuzu’ içerisinde yer alıyor. Kılavuzda yer alan bilgilere göre ehliyet sınavları şu şekilde değerlendiriliyor;
Sınav değerlendirmesinin güvenliği açısından kursiyerlerin cevap kâğıdı iki adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulur. Kursiyerlerin sorulara verdikleri doğru cevap sayıları tespit edilir, yanlış cevaplar dikkate alınmaz. Tespit edilen doğru cevap sayıları üzerinden 100 puandan hesaplama yapılır. 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan kursiyer başarılı sayılır. Merkezî sistem sınavında her soru puan olarak eşit ağırlığa sahiptir. Teorik derslerin tamamı için bir sınav yapılarak tek notla 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Sınavda 70 ve üzeri puan alan kursiyerler başarılı sayılır. Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda soru/sorular iptal edilmez, doğru şık/şıklar dikkate alınmak suretiyle bu soru/sorular değerlendirmeye dâhil edilir. Değerlendirme sırasında Merkez Sınav Kurulu kararı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır. Sınava giren kursiyerlerin verdikleri cevapların dağılımları ve aldıkları puanlar ölçme değerlendirme tekniğine göre incelenir. Kursiyerlerin kopya çekme girişiminde bulunmamaları, cevap kâğıtlarını başkalarının göremeyeceği şekilde tutmaları gerekir. Sınavın geçersiz sayıldığı durumlarla ilgili olarak kursiyere işlem yapılmışsa, salon görevlilerinin tuttuğu tutanak değerlendirmeyi etkiler.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Avatar Seçilmemiş
Üyelik tarihi
26 Mayıs 2016
Mesajlar
3.878
Seslenildi
190 Mesaj
Etiketlendi
95 Konu
Ruh Hali
Merakli
Standart Cevap: 11 Şubat ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı? Sorular ne zaman yayımlanacak?
15 Şubat 2017
2
1 ay içinde ehliyetim gelicek ohhh
Dua ' bunu beğendi.
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevaplar
Son Mesaj