Özgecan Aslan'ın katledilmesinin ardından attığı tweet yüzünden Nihat Doğan'a tepki gösteren Ahmat Çakar "Kadın istemezse tecavüze uğramaz" demişti.Mersin'de katledilen Özgecan Aslan'ın ardından ‘Siz de mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksın’ tweeti atan Nihat Doğan'a Ahmet Çakar canlı yayında tepki gösterdi. Nihat Doğan'a "Türkiye'den özür dile Nihat" diye bağıran Ahmet Çakar da geçmişte tecavüzle ilgili skandal sözler söylemişti.

"Kadın istemezse tecavüze uğramaz"

Beyaz Tv'de yayınlanan "Derin Futbol" adlı programda Eski IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn hakkında çıkan tecavüz iddialarını yorumlayan Ahmet Çakar, "kadın istemezse tecavüze uğramaz" demişti.

Facebook’ta ve Twitter’da paylaşılan videonun altındaki yorumlarda, Çakar için, “Tecavüzcüleri cesaretlendiren, tecavüz suçunu kadına yükleyen iğrenç zihniyetini kınıyoruz” yorumları yapılmıştı.

Irkçılık da yaptı

Çakar’ın IMF Başkanının tecavüzüne uğrayan otel çalışanı için ise, ‘Üstelik siyah, üstelik çirkin kız’ diyerek ırkçılık da yapmıştı.

Çakar programda, “Beş ay önce 60 yaşında IMF Başkanı bir otelde çalışan kızı, üstelik de siyah bir kız, çirkin de bir kız, elle taciz etti… (Programdakiler tecavüz etti diye düzeltince) tecavüz iddiasıyla… Ama kız ölmemiş… Bir kere Türkiye şunu iyi bilsin, bir erkek bir kadına kolay kolay tecavüz edemez. Bunu ben değil Adli Tıp söylüyor. Bir kadın istemezse bir erkeğin tecavüzüne uğramaz” yorumu yapmıştı Programda yer alan Ömer Çavuşoğlu, Ahmet Çakar’ı haklı bulduğunu belirterek, “Orada haklı, kadın istemese adamın tecavüz etmesine imkan yok” diye konuşmuştu.

"Kadında hasar yok"

Ahmet Çakar ise sözlerine şöyle devam etmişti: “Kadında hasar yok. Yaşlı başlı adam, yanında polis, IMF başkanını götürüyorlar. Amerika’da Sebep, bir kadına tecavüz etti diye. Kadının ağzında burnunda bir şey yok. İlle de ağzının burnunun dağılması diye bir şey olacak da değil. Tecavüzden yana değilim ha, tecavüz eden şerefsizdir. Herifi içeri attılar, sonra öğrenildi ki, olayda kumpas var. Adam şimdi diyor ki, kardeşim benim onurum ne olacak.” Tecavüzün sözlük anlamı zaten zorla demek!''