Ameliyatsız Lifting
www.forumunuz.com


Zamanla içinde başta yüz ve boyun bölgesi olmak üzere tüm vücutta gevşemeler ve sarkmalar görülüyor. Bu durumun nedeni ise temeldekolajen ve elastin liflerinin eskisi gibi gergin durmaması. Kadınlar düzenli bakım yaptıkları için ciltlerindeki sarkmalar erkeklere oranla fazla fark edilmiyor. Ama siz de cildin elastisini kaybetmesiyle cildiniz sarkıyor ve daha yaş almış görünüyorsunuz.
Yenilenme hızı azalan ciltte, temel elemanları zamanla kayba uğradığı ve elastikiyetini kaybettiği için cilt genç sağlıklı parlak görünümünden uzaklaşıyor. Sonuç olarak ciltte kırışıklıklar, sarkmalar, cansız ciltgörünümü ortaya çıkıyor. Özellikle cilt bakımını düzenli yapmayan erkeklerde belli bir yaştan sonra sıkça karşılaştığımız bir durum. Oysa ciltte ortaya çıkan bu deformasyonlar için çok sayıda uygulama yapılabiliyor ve cildin sağlıklı, canlı olması, kırışıklık ve sarkmalardan kurtulması amaçlanıyor.
Son zamanlarda uygulanmaya başlanan V-Lift uygulaması ameliyatsız askı yöntemi olarak tanımlanabilir. V-Lift uygulamasında çok ince iğneler içine yerleştirilmiş PDO (polydioxanone) isimli ameliyat ipine benzer yapıdaki iplikler kullanılıyor. Kırışıklık ve sarkma olan cilt bölgelerinde, cilt kremle uyuşturulduktan sonra iğneler vasıtasıyla cilt altına ipliklerin yerleştiriliyor. Cilt altına yerleştirilen bu iplikler herhangi bir reaksiyona sebep vermeden, uygulanan bölgede mikro kan dolaşımını arttırıyor, tamir mekanizmaları harekete geçiyor, kolajen üretim uyarısı oluyor. Uygulama bölgesinde artan kan dolaşımı ve kolajen uyarısıyla cilt elastikiyetinde artışa bağlı olarak kırışıklık ve sarkmalarda düzelme görülüyor.
Özellikle orta yüz bölgesi sarkmalarında, gözaltı kırışıklıklarının giderilmesinde, dudak üstü kırışıklıklarında, ağız köşelerinin sarkmalarının düzeltilmesinde, çene bölgesi sarkmalarında, boyun kırışıklık ve sarkmalarının giderilmesinde amaçlı olarak başarı ile uygulanan V-Lift, oldukça kolay, kısa süreli, acısız ve ağrısız bir uygulamadır.

Uygulama bölgeye bağlı olarak değişmesine rağmen işlem 20-40 dakika arasında gerçekleşiyor. Bölgeye uygulanan anestezik kremler ile acı ve ağrı hissedilmiyor.
Canı tatlı olan erkekler için uygulamanın avantajlarından biri bu süreçte hiçbir şey hissetmemek. Erken etki 15 gün içinde fark edilmeye başlayıp, gerçek etki ise kolajen artışına bağlı olarak 2 -3 ay içinde çok daha da belirginleşiyor.
Güzelliğinize…