Fırtına, 1-0 geriye düştüğü maçta Medjani ve gecenin yıldızı Cardozo'nun şık kafa vuruşlarıyla 3 puana ulaştı Maç fazlasıyla 5. sıraya çıkan bordo-mavili takım, şimdi rakiplerinin son 2 haftada alacağı sonuçları bekliyor

Süper Lig'de 4. sırayı elde ederek, Avrupa'ya gitmek isteyen Trabzonspor, dün ligden düşmesi daha önce kesinleşen Balıkesirspor karşısında biraz sıkıntılı bir mücadele ortaya koydu. Bordo-mavililer önce 28'de Aykut'un golüyle 1-0 geriye düştü. Sonda toparlandı, 35'te Medjani ile eşitliği sağlayıp, Paraguaylı golcüsü Oscar Cardozo ile 2-1 öne geçmeyi başardı. Heyecanlı ve çekişmeli geçen maçın 69. dakikasında Eray, tıpkı takım arkadaşı Aykut gibi ligdeki ilk golünü atarak, durumu 2-2'ye getirdi. Ama Cardozo'nun maçı kaybetmeye hiç niyeti yoktu. 85'te yine sahneye çıkarak, topu bir kez daha filelere gönderdi: 3-2.

BALIKESİR'E DE ALKIŞ
Mücadele için 'Trabzonspor maçı kafadan kopardı' ya da 'Fırtına kafayı kullandı' denebilir. Çünkü Bordo-mavililerin Medjani ve Oscar Cardozo ile bulduğu üç golün hepsi, yapılan şık kafa vuruşları sonrasında geldi. PUANIN 56'ya çıkartan Fırtına maç fazlasıyla Bursa'yı geçip 5. sıraya yüksedi. Trabzonspor, şimdi bu yarıştaki en yakın rakiplerinin (Bursaspor 53 puan, Başakşehir 57 puan) son 2 haftadaki maçlarını bekleyecek. BU arada Balıkesir'i de unutmamak gerekiyor. Cihat Arslan'ın talebeleri, ligden düşmüş olsalar da, sergiledikleri futbolla büyük alkış topladılar.