Günün Sözü DamlaPenia.
Her şey neye layıksa ona dönüşür. -Mevlana
Etiket Listesi

Like Tree26Beğeniler
  • Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
  • 1
  • 2
Seçenekler
Seçenekler
Stil
Avatar Seçilmemiş
Üyelik tarihi
27 Kasım 2016
Bulunduğu yer
yer değil
Yaş
27
Mesajlar
2.543
Seslenildi
176 Mesaj
Etiketlendi
83 Konu

Standart vakit gitme vakti

17 Temmuz 2017
1

acısıyla tatlısıyla uzun zaman geçirdiğim buradan ayrılma vakti geldi sanırım.

Şimdi şöyle, beni az çok tanıdınız çok konuşan, ciddiyeti unutmuş ve her şeyi geyiğe bağlayan birisi olarak tabi ki. Arkadaşlar dışarıda hayat yeterince monoton, kasvetli ve aslında her yerin ışıl ışıl olmasına rağmen siyah beyaz boğucu bir dünya. Ben bu kasvetli dünyadan uzaklaşmak için kullandığım sanal alemi de bu şekilde yaşamamak adına bu şekilde her şeyi ti ye alan bi insan oldum ama, burada ciddiyetin hat safha da olduğunu az çok sizlerde gördüğünüze göre size bildiğiniz şeyleri anlatmaya gerek yok sanırım. Son zamanlarda bi multi muhabbeti döndüğünü herkes biliyor benim böyle taraklarda işim olmadığı için muhabbete düne kadar son derece yabancıydım en son bi arkadaşın (adını hepiniz biliyorsunuz sanırım) fake muhabbeti çıktı ve orada samimi olduğum bir insanı şaka gibi bir şekilde harcadılar o konular hakkında diyecek çok sözüm var ama düşündükçe geriliyor ve ağzımı bozuyorum o yüzden hiç o taraklara girmeden söze devam etmek istiyorum. Şimdi burada ki aşırı ciddiyet sanırsınız "Divan-ı Hümayun" gibi konuşmalar iyice komiğime ve sinirime gittiği için benim bırakma vaktimin geldiğini anladım aslında daha önceden aldığım bu kararı bir kaç insan için ertlemişim sanırım.

Sanal Alemde olduğumuzu unatan arkadaşlara hatırlatmak istiyorum gerçek hayat dışarıda arkadaşlar burada ki Ciddiyetiniz sadece dışarıda ki başaramadığınız, tatmin edemediğiniz egolarınızın karşılığı.Sizler için üzülüyorum. Hayatı boyunca bir şey başaramamış olan ben bile kendimi burada ki çoğu insandan üstün görüyorum o kadar kötü durumda olan insanlar var aranızda.


Şimdi @Filinta ve @ZeiBack güzel insanlar, güzel büyüklerim haklarınızı helal edin sizde olmazsanız buralar hiç.

@Farkedmez sana diyeceklerimi dedim sanırım kardo.

@Bishamon buraların da en sağlamı hep sendin sanırım, içimde ki tek ukte adını öğrenemeden gidiyor olmam bana forumlarda takıldığım süre boyunca en samimi olduğum insanı hatırlattığın için adını Beren olarak hatırlayacağım.

Bishamon ve Mr Hyde bunu beğendiler.
Elimiel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mavi'nin Olduğu yerde.
Güzel günlere olan inanç hiç bitmez.
çünkü Mavi
Umudun renk bulmuş halidir.
Üyelik tarihi
01 Şubat 2015
Bulunduğu yer
Mavi'nin içinden.
Mesajlar
7.445
Seslenildi
801 Mesaj
Etiketlendi
343 Konu
Ruh Hali
Geveze
Standart Cevap: vakit gitme vakti
17 Temmuz 2017
2
Yolun açık olsun

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Sade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi
26 Aralık 2016
Bulunduğu yer
İzmir..
Mesajlar
9.820
Seslenildi
1158 Mesaj
Etiketlendi
115 Konu
Ruh Hali
Seytan
Standart Cevap: vakit gitme vakti
17 Temmuz 2017
3
Hoşçakalın.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Penia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi
25 Nisan 2015
Bulunduğu yer
Adana
Mesajlar
35.874
Seslenildi
2758 Mesaj
Etiketlendi
343 Konu
Ruh Hali
Sekercik
Standart Cevap: vakit gitme vakti
17 Temmuz 2017
4
selametle

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Avatar Seçilmemiş
Üyelik tarihi
14 Ekim 2016
Bulunduğu yer
İnsan-ı kâmil
Mesajlar
10.971
Seslenildi
595 Mesaj
Etiketlendi
71 Konu
Ruh Hali
Ruhsuz
Standart Cevap: vakit gitme vakti
17 Temmuz 2017
5
Hoşçakal ..
Regex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi
22 Şubat 2015
Bulunduğu yer
<?php include("config.php"); ?>
Mesajlar
5.501
Seslenildi
2935 Mesaj
Etiketlendi
293 Konu
Standart Cevap: vakit gitme vakti
17 Temmuz 2017
6
Sözlerin çoğunlukla bana olmalı. Öyleyse yazdıklarına buradan yanıt vereyim. Yöneticilikte ciddi olduğum kadar, forumda eğlenmesini de bilen biriyim. Burası sanal olabilir. Ama buradaki insanlar sanal değil. Bunun ayrımına varalım.

Elini vicdanına koy ve düşün. Ben ne için uğraştım bugün? Benim ne seninle, ne @Wildcard'la, ne de @Gülfem ile yakın sohbetim ya da tanışıklığım var. Bir düşün. Ben neden o konuya bu kadar ciddi yaklaştım? Neyi amaçladım?

Yine bir forumda böyle bir üyeyi ortaya çıkardılar. Forum sahibi ne yazdı biliyor musun?

PHP- Kodu:
Benim için burada önemli olan şey konunun hit almasıdırSöz konusu üye de gelip birkaç yorum atsa da daha da konu hit alsa
Aynen bu şekilde değerlendirdi. Bu şaka değil. Peki ben ne yaptım?

- Önce olayın netleşmesini istedim.
- Her iki tarafın da savunmasını istedim.
- Üşenmedim, fotoğrafı kullanılan hanımefendiye ulaştım. Kendisinden bilgi aldım. Gülfem olup olmadığını da sordum, Erkal'ı tanıyıp tanımadığını da.
- Daha sonra bana o hanımefendi Erkal'ın Instagram'dan yazdığını iletti.
- Ben bununla yetinmedim. Gülfem'i beklerken, Wildcard'dan da sevgili olduklarıyla ilgili kanıt bekledim.
- Bu sırada birileri çıkıp Gülfem'i koruduğumuzu, Wildcard'a sudan sebeple gittiğimizi düşündü. Konuda algı operasyonu başladı.

Muhabbetin olan arkadaşını bir an için bir yabancı gibi düşün. Birisi gelip başkasının fotoğrafını kullanıyor. O fotoğrafı kendininmiş gibi lanse ediyor. Bir başkası da geliyor, o benim sevgilim diyor. İkisinin farkı var mı? Burada "adı Ali olur Ahmet der, Ferrari'ye biniyorum der Şahin kullanır" gibi soyut bir mesele yok. Burada açıkça, Instagram profili kullanılan insana iftira atılıyor. Bu insanın belalı bir sevgilisi olsa ve yazılanları görüp arkadaşını bulsa, darp etse bunun sorumlusu sen olacak mısın? Ya da çok fazla uç örnekler vermeyeyim. Senin bir sevgilin var diyelim. Birisi kalkıp onun fotoğrafını kullanıyor, yanlış 1. Hiç tanımadığınız, adını dahi duymadığınız bir adam çıkageliyor. Şekil yapmak için o benim eski sevgilim diyor ve sen bunu tesadüfen görüyorsun. Zor bir şey değil, Google'da görsel arama yapılarak bulunur. Çok anlayışlı, çok özverili bir insan olsan bile, kız arkadaşınla bir anlık gerginlik yaşamaz mısın? Olaylara sadece arkadaşın ekseninden bakıyorsun. Ortada bir iftira değil, iki iftira var. Birisi fotoğrafın kullanılmasıysa, diğeri de eski sevgilim şeklinde sahiplenilmesi. İkisinin de farkı yok. Bunların arasında neden uçurum görülüyor hâlâ anlamıyorum.

Peki, ben ne için uğraşıyorum? Benim 24 saat boş zamanım mı var zannediyorsun? Hayır. Ben bunları Forumunuz.Com için yaptım. Ben hem yukarıda bahsettiğim olasılıklara karşı insanların haklarını korumak için, hem de buradaki üyelere göstere göstere söylenen yalanları cezasız bırakmamak için çabaladım. Buradaki dürüstlüğü korumak, yalanın her türlüsüne engel olmak istedim ve oldum.

İnsanları linç etmek kötüdür. Linç kültürü asla onaylamayacağım bir şeydir. Peki o çok sevdiğin arkadaşın bize nasıl getirdi bu konuyu? Biliyor musun? Geyik yapmaktan fırsat bulup sordun mu? Eski sevgilimin fotoğraflarını kullanıyor dedi. Kaldırsın dedi. Konuyu ben ve @Damla düşündük. Empati kurduk. Adamın sevgilisinin fotoğrafı, tanımadığı birinin kendi fotoğrafı gibi kullanılıyor. Böyle olmaz, şikâyetini şeffafça dile getir dedik. Senin arkadaşının penceresinden baktık. Böyle bir yanlışın üstünü kapatmak olmazdı, herkesin haberi olsun. Herkesin görebileceği şekilde değerlendirelim dedik. Demese miydik? Sonra o sevgili meselesi yalan çıktı. Biz arkadaşından ispat bekledikçe, kuduz köpek gibi bu defa @Damla'ya varan iftiralar attı. 5 üyeyi daha bildiğini falan zırvalamaya başladı. Hani onun derdi eski sevgilisiydi? Hani kimseyle işi olmazdı?

Bakın söylüyorum arkadaşlar. Bizim gizleyecek, saklayacak hiçbir şeyimiz yok. Olayı mantıksal değerlendiren herkes görür bunu. Biz birini yaptığı yanlıştan dolayı koruyor olsaydık, bu olay ilk olarak @Nutella'ya iletildiğinde bizzat ben ve @Damla, "şikâyet konusu açsın" demezdik. Hangi insan kendi yaptığı ya da kendi bilip de sustuğu bir yanlışın ifşa olmasını ister? Biraz sağduyuya davet ediyorum. Biz bu forumu bir sanal ortam olarak görmüyoruz. Biz bu forumda insanlara bir paylaşım ortamı sağlıyoruz. Biz buradan beş kuruş para kazanmıyor, aksine her ay sunucu ödemesi yaparak kesintisiz hizmet anlayışıyla sırf keyif aldığımız için sizlerin kullanımına sunuyoruz. Bu forumu ego tatmini için kurmadık. İstedik ki, seviyeli ve kaliteli bir ortam sunabilelim. Bunun için de dürüstlüğü elden bırakmayalım. Yanlış yapanları ayıklayalım. Bu amaç doğrultusunda hareket edildi bugün. Sen belki sadece konuyu okuyarak, konuyu gırgıra alarak vakit kaybettin. Arkadaşının perspektifinden, taraflı bakıyorsun; bu yüzden gerildiğini söylüyorsun. Yahu misafirim var, işim gücüm var. Bıraktım, olayı çözmek için uğraşıyorum. Ben bu işin karşılığında kimseden para almıyorum. Takdir beklemiyorum. Burası bir mahkeme değil. Ama bugün yaptığım işi yapan hâkimlere, savcılara devlet bu iş için maaş ödüyor. İnsanlar saygı gösteriyor. Bir şey beklemiyoruz. En azından biraz tarafsız düşünün. Yöneticiye, rank'a saygı gibi bir tribe girmiyorum. "Adamları ilgilendiren bir mesele yok, başkası olsa müdahale bile yapmazdı" diye düşünün. Aynı şeyin başınıza veya yakınınızın başına gelebileceğini düşünün. Ha gözden kaçırdığımız şeyler olabilir. Bugün de söyledim. Biz kimseden kimlik fotokopisi talep etmiyoruz, edemeyiz. Ama ortada böylesine ispatlanmış bir şikâyet varsa, fotoğrafı kullananı cezalandırıp; o fotoğrafı -hele hele sevgililik gibi özel bir yakınlıkla betimleyen- bir yalanı görmezden gelemeyiz. Arkadaşın kişisel tatmin amacı gütmeseydi bunu normal bir şikâyet olarak belirtirdi. Sonuç olarak ikisi de forumdan süresiz uzaklaştırıldı.

Umarım bir şeyleri daha iyi açıklayabilmişimdir. Benim gibi düşünmek, hak vermek, saygı duymak zorunda değilsin. Bir karar vermişsin. Bu kararda da özgürsün. Yolun açık olsun. Bunları yalnız senin için değil, aklında muallakta kalan soru işaretleri olabilecek tüm üyelerimiz için yazdım. İyi forumlar dilerim.
Damla, Angel, Dua ' ve 5 kişi daha, bunu beğendiler.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.
Avatar Seçilmemiş
Üyelik tarihi
27 Kasım 2016
Bulunduğu yer
yer değil
Yaş
27
Mesajlar
2.543
Seslenildi
176 Mesaj
Etiketlendi
83 Konu
Standart Cevap: vakit gitme vakti
17 Temmuz 2017
7
@Regex o kadar uzun yazmışsın ki okumaya üşendim gerçekten başka bir şey sormak istiyorum sana beni banladığında arkadaşının annesine hakaret ettim diye banlamıştın. Peki o adama sende küfür ettin mi? Öyle bir şey duydum ( :
Regex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi
22 Şubat 2015
Bulunduğu yer
<?php include("config.php"); ?>
Mesajlar
5.501
Seslenildi
2935 Mesaj
Etiketlendi
293 Konu
Standart Cevap: vakit gitme vakti
17 Temmuz 2017
8
Slim Shady Nickli Üyeden Alıntı
@Regex o kadar uzun yazmışsın ki okumaya üşendim gerçekten başka bir şey sormak istiyorum sana beni banladığında arkadaşının annesine hakaret ettim diye banlamıştın. Peki o adama sende küfür ettin mi? Öyle bir şey duydum ( :
Yine yanlış.

Ben senin gibi şu arkadaşım, bu dostum diye olaylara bakmam. Bir yönetici olarak her zaman, her koşulda, her şeyi tarafsız değerlendiririm. Eğer yöneticiliğimle duygularımı karıştırıyor olsaydım ve sen benim bir arkadaşıma küfretmiş olsaydın, ban cezan 3 gün değil, süresiz olurdu. İkincisi; söylencelerle değil, ispatlarla geleceksin. Bu forumda üye de olsa, moderatör de olsa, admin de olsa kimse kimseye küfredemez. Bununla ilgili ispatın varsa bekliyorum. Yoksa, boş konuşmaya gerek yok. Unutma ki iftirayı dillendirmek de iftira atmakla aynıdır. Selametle.
Angel, Toprak ve Türkolog bunu beğendiler.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.
Avatar Seçilmemiş
Üyelik tarihi
27 Kasım 2016
Bulunduğu yer
yer değil
Yaş
27
Mesajlar
2.543
Seslenildi
176 Mesaj
Etiketlendi
83 Konu
Standart Cevap: vakit gitme vakti
17 Temmuz 2017
9
iftira arkadaşım dediğin adamın söylemleri bunlar tabi bana değil bi arkadaşıma. neyse kolay gele
Regex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi
22 Şubat 2015
Bulunduğu yer
<?php include("config.php"); ?>
Mesajlar
5.501
Seslenildi
2935 Mesaj
Etiketlendi
293 Konu
Standart Cevap: vakit gitme vakti
17 Temmuz 2017
10
Slim Shady Nickli Üyeden Alıntı
iftira arkadaşım dediğin adamın söylemleri bunlar tabi bana değil bi arkadaşıma. neyse kolay gele
"Arkadaş" sözcüğünün bu kadar çok kullanıldığı içi boş bir cümle ancak bu şekilde kurulabilirdi. İlkokullarda kulaktan kulağa diye bir oyun vardı. Ona benzettim.

Böyle bir şeyin konuyla ne alakası var anlamadım ama ispatı olmayan bir şeyi kaale alıp yanıt vermem. Ben senin, konuda; forum yöneticiliğindeki ciddiyeti başka şeylerle bağdaştırmana istinaden oradaki ciddi yaklaşımımın gerekçelerini açıkladım. Sen böyle alakasız bir cevap vererek amacının sidik yarıştırmak olduğunu gösteriyorsun. Benden sana ekmek çıkmaz.
Toprak ve Türkolog bunu beğendiler.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.
  • Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
  • 1
  • 2
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevaplar
Son Mesaj