Game of Thrones’un yeni sezonuna geri sayım başlamışken, oyunculardan, karakterlerin kaderleriyle ilgili yeni ipuçları gelmeye devam ediyor. Son olarak Jorah Mormont karakterini canlandıran Iain Glen, dizinin yeni sezonuna dair tüyolar verdi.

Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinin yedinci sezonuna 2,5 ay kala yeni bölümlerde neler olacağına dair beklentiler internette paylaşılıyor. Dizinin oyuncuları da verdikleri röportajlarda yeni sezonla ilgili küçük ipuçları vererek heyecanı daha da artırıyor. Bu akıma, dizide Jorah Mormont karakterini canlandıran Iain Glen de dahil oldu.

“Jorah’ı canlandırmaktan daima keyif aldım” diyen 55 yaşındaki İskoç oyuncu, “Bu, şimdiye kadar bana iyi gelen bir roldü” dedi.
Dizide, Khaleesi'nin sadık yardımcısı olarak seyirci karşısına çıkan Glen, “Game of Thrones’ta ölüm sayısı çok fazla ve sevilen karakterleri bitirmekten çekinmiyorlar” dedi.
Glen, hayat verdiği Jorah karakteri için de “Sevilen karakterleri acımasız bir şekile saf dışı bırakıyorlar. Benim sonum da yakın olabilir ama şimdiye kadar iyi gittim” şeklinde konuştu.