Milli Takımımızın ilk 15 dakikada bulduğu iki golle fişi çektiği Finlandiya maçının ardından Fatih Terim de maçın rahat kopmasına dikkat çekti.

Türkiye'nin Finlandiya karşısında aldığı 2-0'lık galibiyetin ardından ülkemizin futbol direktörü Fatih Terim alınan galibiyeti ve oynanan oyundan memnundu.

Terim yaptığı geniş basın toplantısında maçın gidişatını şu sözlerle değerlendirdi:

"Bir sonraki rakibimiz Kosova her zaman herkese her şeyi yapabilecek bir takım. Ama 3 puan ve doğru oyun, bugünün özeti. Doğru oynadık."

"İlk yarının son saniyesinde direkten dönen topun haricinde pozisyon da vermedik ve pozisyonlar bulduk. Üç puan çok önemliydi."

Gruptaki durumu Euro 2016 biletini aldığımız eleme grubuna benzeten Terim, Kosova'yı geçmemiz halinde Dünya Kupası biletinin bir anlamda rakiplerle final maçına kalabileceğini belirtti. Ancak sonunda ne olursa olsun önemli olanın kazanmak olduğunu da vurguladı.

"'Doğru oynadık' dememin sebebi şu: Rakip bizi hiç zora sokamadı. Sağdan soldan ortalarda Mehmet Topal’la Ömer ve İsmail’le Gökhan müthiş oynadılar" diyen Terim, "Kimsenin televizyon başında da tedirgin olduğunu sanmıyorum. Rahat bir maç oynadık" sözleriyle de iyi oyunun izleyeni de rahatlattığına dikkat çekti.

Terim'in maç ve stadyum atmosferi hakkında öne çıkan diğer sözleri şöyle:

"HEP DAHA İYİSİ VARDIR AMA..."

"Muhakkak hep daha iyisi vardır. Çok daha farklı yapabilirdik ama unutmayın ki her beraberlik, her mağlubiyet bizi çıkıntıya sokacak. Bu durumda oynamak kolay değil. Hatanın bedellerinin olduğu bir ortamda oynamak kolay değil."

"ÖNEMLİ OLAN PARA DEĞİL OYUNCU"

"Yedek soyunan her oyuncu, oyuna girme ümidini taşır. Hiçbir zaman kulüpten, takımdan kopmaz. Fakat tribüne gönderdiğiniz her oyuncu kendini dışlanmış hisseder. Bu insanın doğasında vardır.

"Biraz para kaybetmek bir şey ifade etmez ama oyuncu kaybetmek çok şey ifade eder. 18’in dışında 10 oyuncu kalıyor. Az buz bir sayı değil. 5 oyuncu daha kulübeye alabilirsek, psikolojik olarak daha hazır olabilirler."

Goal