Google Earth’ün gizli özellikleri
Google Earth ile dünyayı dolaşmak mümkün. Peki Google'ın popüler uygulamasındaki gizli özellikleri biliyor muydunuz?

Google Earth, bilgisayar cihazları için mükemmel bir harita yazılımı olup, şaşırtıcı içerik kontrolü ve özellikleriyle dünyanın en gelişmiş görüşlerini almaya olanak tanıyor. Peki Google Earth’ün farklı eklentilerinden haberiniz var mı? Google Earth’deki farklı eklentiler sayesinde futbol oynayabilir, uçak sürebilir ve gemi kullanabilirsiniz.
İşte o özellikler…Uçuş simülatörü:
Google Earth’ün bu özelliğine Araçlar> uçuş simülasyonu aracı menü seçeneklerinden erişebilir veya Windows’ta “Ctrl + Alt + A” tuşlarına basarak bunu yapabilirsiniz. Mac’te, “Command + Option + A” tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Çeşitli yerlerde dolaşmak istediğiniz uçağı seçebileceğiniz yerden seçmeniz yeterlidir, seçimlerinizi yapın ve fare ve klavye kontrollerini kullanarak uçuşa başlayın.
GEMMO:
Gemmo ile yaratıklarla savaşırken dünyayı keşfediyorsunuz. Amaç hazineleri toplayarak oyunda puan kazanmak. Bu oyunu oynamak için, Google Earth v4.2’nin veya yazılımın yukarıdaki sürümünün yüklü olması gerekiyor.Gemi simülatörü:
Gemileri çeşitli limanlara götürerek dünyayı keşfediyorsunuz.Futbol:
Bu simülatörü kullanarak, Google Earth’teki NFL alanında futbol oyunu oynayabiliyorsunuz. aSadece oyun değil, aynı zamanda harika koçluk malzemeleri de olan bu oyundan futbol hakkında çok şey öğrenmek mümkün.Google Earth Savaşı:
Çevrimiçi olarak oynanan oyunda diğer oyuncularla savaşıp kendi alanınızı yaratıyorsunuz.
Kaynak: Techviral