Günün Sözü DamlaPenia.
Her şey neye layıksa ona dönüşür. -Mevlana
Etiket Listesi

Like Tree2Beğeniler
  • 1 Post By Damla
  • 1 Post By Damla
Seçenekler
Seçenekler
Stil
Penia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi
25 Nisan 2015
Bulunduğu yer
Adana
Mesajlar
35.875
Seslenildi
2758 Mesaj
Etiketlendi
343 Konu
Ruh Hali
Sekercik

Son Dakika Tiyatrocu Levent Üzümcü ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ten ifade verdi

19 Eylül 2018
1

Tiyatrocu Levent Üzümcü ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ten ifade verdi

Levent Üzümcü'nün sosyal medya paylaşımlarıyla "Cumhurbaşkanına hakaret" ettiği iddia edildi. Dün savcılığa giderek ifade veren Üzümcü, sozcu.com.tr'ye yaptığı açıklamada; "Asıl suçlu bunu bu dosyaya ekleyen, hakkımda yalan ihbarda bulunanlardır. Biz yok olalım, ölelim istiyorlar. Hiçbir yere gitmiyorum. Beni de yıldıramayacaklar. Zaman onun karşısında dimdik duranları yüceltir. Ben evrensel iyiliğin, adaletin, vicdanın değerine inanmış biriyim" dedi.

Tiyatro sanatçısı Levent Üzümcü hakkında, sosyal medya hesaplarından farklı tarihlerde yaptığı paylaşımlar nedeniyle “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan soruşturma başlatıldı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında hakkında zorla getirme kararı çıkarılan Levent Üzümcü, Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne gelerek, Basın Suçları Soruşturma Bürosu savcısı Tuncay Karcıoğlu'na ifade verdi.

‘BENİMLE ALAKASI OLMAYAN SAYFALARI KOYMUŞLAR’

Emniyet Genel Müdürlüğü’ndeki ekiplerin, attığı tweet’lerle ilgili çetele tuttuğunu ve bu dosyanın savcılık tarafından kendisine gösterildiğini belirten Üzümcü, sozcu.com.tr’ye açıklamalarda bulundu ve “Bu tweet’ler benim, sosyal medyadan yaptığım bütün açıklamalar benim’ dedim. Sosyal medyada 5 milyona yakın takipçim var. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden hakkımda çetele tutan bu kişiler, benimle ilgili o dosyada ‘Şehit polislerimiz ve askerlerimize küfretti, devletin üst düzey yöneticileri hakkında küfretti’ falan gibi açıklamalarda bulunmuşlar. Belge olarak da benimle alakası olmayan birkaç sayfa ve hesap sahibine atıfta bulunarak, bu şahısların internet sitelerine koymuş oldukları fotoğrafları delil olarak göstermişler” dedi.

‘ASIL SUÇLU YALAN İHBARDA BULUNANLARDIR’


Savcının, attığı tweet’lerle ilgili “Fikir hürriyetidir, küfür yok, hakaret yok” dediğini belirten Üzümcü, Şehir Tiyatroları’ndan atılma sürecini de anımsatarak, “Beni şehir tiyatrolarından attıklarında, atılmamla görevlendirilmiş belediyenin avukatları toplanmışlar ve benimle ilgili bir iddianame hazırlamışlardı. Bu iddianamede benim söylemediğim, bana ait olmayan sözleri de içeriyordu. vardı. Atılmamla ilgili davaya bakan hakim, gerekçeli kararında iddia makamının hazırlamış olduğu metinde copy-paste yaparak söylemediğim sözleri gerekçeli karar dosyasına eklemişti. Tuzun koktuğunu söylediğim zaman suçlu oluyorum. Benim kime güvenim kalacak. Asıl suçlu bunu bu dosyaya ekleyen, hakkımda yalan ihbarda bulunanlardır. Hangi tweet’imde ne varmış? Aklı, fikri, vicdanı hür insanlara küfretmek üzere kurulmuş bir ekip var sosyal medyada. Bu insanlara paralar veriliyor. Maaşa bağlanmış durumda bu insanlar. Bu insanların hiçbiri yargılanmadı bugüne kadar. Ve bu insanlarla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü ne çalışma yaptı? Bu insanlar sırtlarını yaslamışlar, önüne gelene küfür ve hakaret ediyorlar. Yıllardan beri sosyal medyada takip edilen bir insanım, kime küfretmişim? Bir insana kandırıldığını söylemek hakaret değildir. Halka diyorum ki; ‘Kandırılıyoruz.’ Bu suç oluyor” ifadelerini kullandı.

‘BENİ İÇERİ ATMAYA ÇALIŞIYORLAR’

“Beni içeri atmaya çalışıyorlar” diyen Üzümcü, sözlerini şöyle sürdürdü:


“Ben 16 ay boyunca muharip (savaşçı) askerlik yaptım. Başarı, takdir belgeleriyle bitirdim. Askerliğini yapmamış olanlar gelip bana ‘vatan haini PKK’lı’ diyorlar. Vatanına hizmet dediğin üreterek, çalışarak olur. 21 yaşımdan beri tiyatro oyunculuğu yapıyorum bu ülkede. Gezmediğim, gitmediğim yer kalmadı. Hâlâ oyun oynayarak bunu yapmaya çalışıyorum. Biz yok olalım, ölelim istiyorlar. Hiçbir yere gitmiyorum. Beni de yıldıramayacaklar. Zaman onun karşısında dimdik duranları yüceltir. Ben evrensel iyiliğin, adaletin, vicdanın değerine inanmış biriyim. Benim kıblem her zaman insan.”


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Penia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi
25 Nisan 2015
Bulunduğu yer
Adana
Mesajlar
35.875
Seslenildi
2758 Mesaj
Etiketlendi
343 Konu
Ruh Hali
Sekercik
Standart Cevap: Tiyatrocu Levent Üzümcü ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ten ifade verdi
19 Eylül 2018
2
sen fetocusun gir içeri

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Jön TüRk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi
14 Şubat 2015
Bulunduğu yer
Başkent
Mesajlar
33.815
Seslenildi
2159 Mesaj
Etiketlendi
342 Konu
Standart Cevap: Tiyatrocu Levent Üzümcü ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ten ifade verdi
19 Eylül 2018
3
Alakası yok.

Bugün nasıl ki Atatürk'e hakaret edenler yargı önüne çıkıyor,her kim olursa olsun Ülkenin Cumhurbaşkanına hakaret edip öyle geniş geniş gezemessin.Hele hele bukadar geniş yaşayıp irtica geliyor hiç diyemessin.

Hepsi çıkıp ifadesini verecek.Hakaret edilen kim olursa olsun,kimsenin buna hakkı yok.
Bunu hiç unutma Evlat ! Batı hiçbir zaman uygar olmamıştır ve bugünkü refahı;devam edegelen sömürgeceliği ,döktüğü kan,akıttığı gözyaşı ve çektirdiği acılar üzerine kuruludur . . .

Aliya İzzetbegoviç


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Damla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi
15 Aralık 2014
Bulunduğu yer
İzmir.
Mesajlar
45.994
Seslenildi
8368 Mesaj
Etiketlendi
235 Konu
Standart Cevap: Tiyatrocu Levent Üzümcü ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ten ifade verdi
20 Eylül 2018
4
#Ottoman Nickli Üyeden Alıntı
Alakası yok.

Bugün nasıl ki Atatürk'e hakaret edenler yargı önüne çıkıyor,her kim olursa olsun Ülkenin Cumhurbaşkanına hakaret edip öyle geniş geniş gezemessin.Hele hele bukadar geniş yaşayıp irtica geliyor hiç diyemessin.

Hepsi çıkıp ifadesini verecek.Hakaret edilen kim olursa olsun,kimsenin buna hakkı yok.
AKP Anamur Gençlik Kolları eski Başkanı Hasan Baki, Atatürk'e yönelik “Keşke olmasaydı. Türk değil, orijinal Yunan” sözlerinden dolayı aralarında CHP, STK'lar ve özel kişilerin de olduğu 7 kurum ve şahıs tarafından “Atatürk'e hakaret” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Başsavcılık, AKP'li Baki'nin sözlerinin “Atatürk'e hakaret olduğunu” kabul ederek dava açtı. Mahkeme kararını 27 Şubat 2018'de verdi ve AİHM'in “Stalin kararına” dayanarak, AKP'li Baki'nin sözlerinin “düşünce özgürlüğü” olduğuna hükmetti ve beraat kararı verdi. Ancak, iddiaya göre verilen karar “kamuoyu haberdar olmasın ve şikayetçi taraflar üst mahkemeye itirazda bulunamasın” diye, suç duyurusunda bulunan 7 kişiden gizlendi. Bunların davayla ilgili kayıtları da UYAP'tan silindi. Karar şikayetçilere tebliğ edilmedi. Taraflar bunu fark edince kıyamet koptu. Kararı veren hakim hakkında CHP Mersin 24. Dönem Milletvekili Adayı olan Soner Yıldırım tarafından “Görevi ihmal” gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu. Beraat kararına karşı da istinaf mahkemesine temyize gidildi.

HAKARETE ‘STALİN' BERAATI

AKP'li Baki'ye beraat kararı veren mahkeme, AİHM'nin “Stalin kararı”na atıfta bulundu. Stalin için bir makalede “Kana susamış yamyam” ifadesi üzerine Stalin'in torununu yaptığı başvurunun reddedildiğini gerekçe gösteren mahkemenin değerlendirmesi şöyle:

“Stalin'in torunu tarafından dedesi hakkında yazılan bir makalede ‘kana susamış yamyam' ifadeleri nedeniyle kişilik haklarının ihlal edildiği iddiasının yerel mahkemelerce kabul görmemesi üzerine AİHM'ye başvuru yapıldığı, özel hayata saygı hakkının ihlalinin ileri sürüldüğü görülmektedir. AİHM, ölen aile bireyleri söz konu olduğunda sağ kalanların da korunması gereken haklarının bulunduğu teyit edilmekle beraber, herhangi bir kişinin aşağılanması ile kamusal bir figür olan başvuranın dedesinin eleştirilmesi hususlarını birbirinden ayırmakta ve başvuru konusu makaleyi kamusal bir tartışmaya katı sağladığı ve yazının bağlamı da değerlendirildiğinde, ifadelerin kabul edilebilir eleştiri sınırları içinde olduğuna hükmetmekte başvuruyu açıkça dayanaktan yoksun bularak, kabul edilmez bulmuştur.”


Stalin örneğini veren 2'inci Asliye Ceza Hakimi kararında, “Sanık yorum yazmıştır” dedi ve şikayetçiler için de “Bu sözler, onur, şeref ve saygınlıklarını rencide edici boyutta değildir” hükmüne vardı. AKP'li Baki'nin beraatına karar veren hakim, “Sanığa atılı eylem bakımından, dava konusu sözlerinin hakaret niteliğinde olmadığı, bu haliyle atılı suçun unsurlarının oluşmadığı anlaşılmakla, yüklenen fiilin kanunda suç olarak tanımlanmamış olması nedeniyle sanığın beraatına” dedi.

MAHKEME ŞİKAYETÇİLERİ SİLDİĞİNİ İTİRAF ETTİ

Ortalığı karıştıran kararda, şikayetçi 7 kişinin UYAP'tan silindiği itiraf edildi. Bu bölümde, “Mahkememizce yapılan yargılama sırasında 23.01.2018 tarihli 3'üncü celse ara kararı uyarınca katılma talebi bulunan müştekilerin doğrudan zarar görmemiş olmaları, bu nedenle mağdur sıfatlarının bulunmaması nedeniyle katılma taleplerinin ve müşteki sıfatlarının reddine karar verildiği ve dosyadan taraf kayıtlarının silindiği görülmüştür” denildi.

Mahkeme kararında, şikayetçilerin UYAP'tan silinme talebinin sanık avukatlarından geldiği de vurgulandı.

PARTİSİNİ DE KIZDIRAN ATA'YA YÖNELİK ÇİRKİN MESAJLAR

Hasan Baki’nin, geçen yıl attığı ve büyük tepki çeken skandal tweetleri şöyleydi:

“– Atatürk olmasaydı diye bir şey yok, keşke olmasaydı diye bir gerçek var. #RecepTayyipErdoğan yakında o gerçeğin mührü vurulacaktır!

– Birinin babasının ve kendisinin doğum yeri Selanik ise Selaniklidir. Kimse Türk, Atatürk demesin. Orijinali Yunan yani, net. Benzemiyor Türk’e…

– Tarih yazılıyor. Aydınlık, Batı özentili devrim değil, İslam davası devrimidir bu.”
Atatürk’e ağır hakarete beraat.!
Hangi yargı Cem'cim.?
Hangi hak - hukuk.?
Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı, acaba bunu yazan kişinin babası belli olur muydu.?
Penia bunu beğendi.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.Years and years.
Jön TüRk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi
14 Şubat 2015
Bulunduğu yer
Başkent
Mesajlar
33.815
Seslenildi
2159 Mesaj
Etiketlendi
342 Konu
Standart Cevap: Tiyatrocu Levent Üzümcü ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ten ifade verdi
21 Eylül 2018
5
Damla Nickli Üyeden Alıntı
Atatürk’e ağır hakarete beraat.!
Hangi yargı Cem'cim.?
Hangi hak - hukuk.?
Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı, acaba bunu yazan kişinin babası belli olur muydu.?
Safiye İnci'yi hatırlatırım.Anında çöktüler tepesine.Kanunda neyse hükmü o uygulanıyor.

Tekrar söylüyorum,her kim olursa olsun,hatalıda olsa,sevmesen de,kimse bu ülkenin Cumhurbaşkanına hakaret edip öyle geniş geniş gezemez.Hele hele hakaretleri her yerden edip şeriat geliyor komedilerine hiç giremez.

Bu Atatürk için de geçerli,sivil bir vatandaş için de.

Rte'ye de çok hakaret edip serbest kalan oldu.

Bu ülkede yazılı hukuk kuralları var.Hernekadar ısrarla gözün gördüğünü reddetsenizde.
Bunu hiç unutma Evlat ! Batı hiçbir zaman uygar olmamıştır ve bugünkü refahı;devam edegelen sömürgeceliği ,döktüğü kan,akıttığı gözyaşı ve çektirdiği acılar üzerine kuruludur . . .

Aliya İzzetbegoviç


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Damla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi
15 Aralık 2014
Bulunduğu yer
İzmir.
Mesajlar
45.994
Seslenildi
8368 Mesaj
Etiketlendi
235 Konu
Standart Cevap: Tiyatrocu Levent Üzümcü ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ten ifade verdi
21 Eylül 2018
6
#Ottoman Nickli Üyeden Alıntı
Safiye İnci'yi hatırlatırım.Anında çöktüler tepesine.Kanunda neyse hükmü o uygulanıyor.

Tekrar söylüyorum,her kim olursa olsun,hatalıda olsa,sevmesen de,kimse bu ülkenin Cumhurbaşkanına hakaret edip öyle geniş geniş gezemez.Hele hele hakaretleri her yerden edip şeriat geliyor komedilerine hiç giremez.

Bu Atatürk için de geçerli,sivil bir vatandaş için de.

Rte'ye de çok hakaret edip serbest kalan oldu.

Bu ülkede yazılı hukuk kuralları var.Hernekadar ısrarla gözün gördüğünü reddetsenizde.
Safiye değil Cem.
AKP gençlik kolları başkanı, ATATÜRK'e hakaret ediyor ve beraat ediyor.
Utanmadan ''Keşke olmasaydı'' diyor.
Olmasaydı, biz de olmazdık.
Evet, çok haklısın bu ülkede hukuk kuralları var.
Pek güzel işliyor yahu, tüylerim diken diken oldu bak şimdi.
Jasmina bunu beğendi.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.Years and years.
Tupac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi
18 Temmuz 2018
Bulunduğu yer
Huzur N Darem
Yaş
34
Mesajlar
1.204
Seslenildi
117 Mesaj
Etiketlendi
14 Konu
Ruh Hali
Ruhsuz
Standart Cevap: Tiyatrocu Levent Üzümcü ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ten ifade verdi
21 Eylül 2018
7
Cumhurbaşkanlığı makamı, Atatürk gibi toplumun en hassas noktasına yapılan her türlü hakaret cezasız kalmamalıdır. Bu Twitter da herşeyi söylerim özgürüm olayı iyice şeyi çıktı. Düşünce özgürlüğü ile kişiye hakareti ayıramamak zaten o kişinin nasıl biri olduğunu gösterir.
Bir çok konuda adalet saylayamıyor devlet. Kişiye göre değişen, hakime göre değişen birşey değildir hukuk. Bu konuda son zamanlarda özellikle istismar konularında serbest bırakmalar ve sonradan baskı üzerine geri alıp hukuk uygulamalar da ne kadar zayıf bir işleyiş olduğunu gösterir.
Aslında ikiniz de haklısınız.
Soğuk Şehrin,Soğuk Adamı...


Ve bir gün tanrı olsanızda karşınızda eğilmem
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevaplar
Son Mesaj
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.